کد خبر: ۱۶۱۸۱
۰۶ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۱
0
در بررسی های این کمیسیون در هیچ کدام از اوصاف و شرایط مذکور در اصل پنجم و یکصد و دهم قانون اساسی در این مدت 20 سال و اندی در وجود رهبر عزیزمان نه تنها کم و کاستی مشاهده نشد بلکه هر مقدار زماناً جلوتر می رویم صفات لازم مزبور درخشان تر، مخصوصاً درایت و مدیریت در حد اعلا در ایشان متجلی می شود و بی اختیار آیه شریفه الله اعلم حیث یجعل رسالته در ذهن انسان تداعی می نماید.
آیت الله مجتهد شبستری نماینده مردم استان آذربایجان شرقی و سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری گزارشی از نتیجه بررسی اعضای این کمیسیون به نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ارائه کرد.

به گزارش واحد مرکز خبر ، متن گزارش بدین شرح است:

نظر به اینکه وظیفه کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری بررسی درباره اصل 111 قانون اساسی است، این کمیسیون در هر ماه یک جلسه و در مواقع لزوم جلسات متعدد فوق العاده تشکیل می دهد و به وظیفه تحقیق در باره تداوم شرایط و اوصاف مربوط به مقام رهبری بحث و بررسی می نماید.

اینک قرار شد با موافقت هیئت محترم رئیسه خلاصه ای از نتایج جلسات ویژه اخیر در رابطه با تدبیر و مدیریت مقام معظم رهبری خدمت سروران معظم و خبرگان محترم ملت تقدیم گردد.

در بررسی های این کمیسیون در هیچ کدام از اوصاف و شرایط مذکور در اصل پنجم و یکصد و دهم قانون اساسی در این مدت 20 سال و اندی در وجود رهبر عزیزمان نه تنها کم و کاستی مشاهده نشد بلکه هر مقدار زماناً جلوتر می رویم صفات لازم مزبور درخشان تر، مخصوصاً درایت و مدیریت در حد اعلا در ایشان متجلی می شود و بی اختیار آیه شریفه الله اعلم حیث یجعل رسالته در ذهن انسان تداعی می نماید.

چون هدف گزارش عملکرد و بحث از مدیریت 20 ساله مقام رهبری فعلاً مطرح نیست فقط به علت حساس بودن مقطع ده ماهه اخیر و حوادث پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، توضیحی در این قسمت معروض می گردد:

در شرایطی که طبق مستندات معتبر و واضح و اعترافاتی که شمه ای از آن در سیمای جمهوری اسلامی ایران و در رسانه های خارجی منتشر شد حقیقت جریان توطئه براندازی بود که توسط بیگانگان و مزدوران داخلی آنها طراحی شده بود.

از سرویس های جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی و سازمان سیاسی امریکا گرفته تا سفارتخانه پیر استعمار دولت انگلیس،‌ از منافقین محارب و سلطنت طلب ها گرفته تا آنان که از بیت العدل دستور می گرفتند با استفاده از بسترسازی فریب خوردگان و فتنه گران و آشوب طلبان داخلی که با ایجاد بلوا و آتش سوزی و آشوب در روزهای قدس و 13 آبان و 16 آذر با شعارهای انحرافی که حکایت از حذف اسلامیت و جمهوریت و اهانت به مقام والای امام عظیم الشأن (ره) و مقام شامخ ولایت می نمود و بالأخره وقاهت را به جایی رساندند که به قرآن مجید و عاشورای حسینی و عزاداران سیدالشهدا (ع) هتاکی کردند و مصدوم نمودند و سایر فجایعی که برادران بزرگوار مستحضرید.

لازم به یادآوری است اولین برنامه معارضین القای تقلب در انتخابات و دومین مرحله طرح ابطال انتخابات بود و در نتیجه نادیده گرفتن قانونمندی، ایجاد تفرقه و تشتت در بین آحاد ملت، ایجاد التهاب در کشور و پایمال کردن خون مقدس شهداست که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برای کشورمان به ارمغان آورده بود.

با تفضلات الهی و مدیریت عالی و درایت رهبر معظم انقلاب در وهله اول و بصیرت علمای متعهد به انقلاب و مردم ولایت مدار در وهله بعدی، همه این توطئه ها خنثی گردید و با راهپیمایی عظیم و پرشور ملت سلحشور ایران در هشتم و نهم دی ماه و محکوم نمودن این هتاکی ها و قداست شکنی ها، نقشه شوم دشمنان اسلام و ولایت و مقدسات اسلامی نقش بر آب شد.

مقام معظم رهبری با آن ذکاوت و تیزهوشی که دارند در اول فروردین 88 در سخنرانی مشهد مقدس در مورد احتمال وجود توطئه ها و القای شبهات در انتخابات هشدار دادند.

سپس در آستانه انتخابات از روشنگری ها و هدایت های بصیرت آمیز به طور مرتب مردم را برخوردار می فرمودند، مخصوصاً روی جمهوریت و اسلامیت نظام با بیانات مختلف تأکید داشتند و بعد از انتخابات و مسأله اردوکشی های خیابانی که عمدتاًٌ در تهران و بعضی شهرستان ها پیش آمد علاوه بر ایراد خطبه ها و سخنان حکیمانه عمومی، بعضی از کاندیداها و اعضای اصلی ستادهای آنان را در جلسات خصوصی کراراً خواسته و نصایح لازم مخصوصاً اصل قانونمندی را گوشزد فرمودند و ضرورت توبه و برگشتن به آغوش ملت را یادآور شدند.

گاهی با یادآوری بصیرت عمار و ضرورت دشمن شناسی و در کمین بودن دشمنان قسم خورده اسلام و لزوم مقابله با آنان به درایت مردم می افزودند.

از مظاهر منادی وحدت بودن معظم له همین بس که می فرمود باید جلب حداکثری و دفع حداقلی محقق شود. گاهی از فتنه هایی که به وسیله بنی صدر و خارجی ها در زمان حضرت امام (ره) پیش آمد سخن به میان می آورد. از مسجد ضرار و سوء استفاده از عناوین مذهبی را یادآوری می فرمودند و به طور خلاصه در برخورد با فتنه و تبیین حقایق و ترمیم مسائل، تلاش وافر مبذول می داشتند و در ایجاد آرامش و برقراری وحدت در بین آحاد ملت و رعایت احترام مسئولان عالی کشور و انسجام و همدلی بین قوای سه گانه و پیشرفت مادی و معنوی کشور تأکید فراوان داشته و داشتند تا اینکه بحمدالله تعالی با این تدابیر خردمندانه در حد زیادی فتنه ها خاموش گردید. اینکه عرض شد تا حد زیادی برای اینکه طبق اخبار موثق هنوز اتاق فکری در خارج کشور با عضویت چند نفر که مشکل اعتقادی دارند برقرار می شود و همچنین در برنامه های اینترنتی مشاهده می شود که به داخل کشور مشغول القائات مطالب شیطانی و تداوم دادن خط توطئه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و آب به آسیاب دشمن می ریزند اما آنچه جای خوشحالی است داشتن بصیرت و روحیه ولایت مداری و اطاعت محض از رهنمودهای مقام شامخ ولایت در اکثریت قریب به اتفاق ملت است و خوشبختانه افراد منحرف تعداد بسیار قلیل است و شاهد زنده این معنی راهپیمایی بسیار گسترده و بی سابقه 22 بهمن در سراسر کشور بود که ملت با حماسه بی نظیر خود و شعارهای ولایت مدارانه دنیا را مبهوت و دشمنان را دچار سردرگمی نمود. فلذا جای بسی تقدیر و سپاسگزاری است.

مقام معظم رهبری علاوه بر پیام تشکری که صادر فرمودند در دیدار جمعی از مردم آذربایجان به مناسبت سالروز قیام 29 بهمن تبریز، تفصیلاً از هوشیاری و حضور در صحنه ملت ایران قدردانی فرمودند. ضمناً هشداری به سردمداران استکبار دادند و فرمودند جمهوری اسلامی ایران از موضع خود که سخن دل ملت ها و بسیاری از دولت هاست کوتاه نخواهد آمد اما به هیچ وجه از این مخالفت ها و تهدیدها نیز نمی هراسیم و با صراحت اعلام می کنیم ما با استکبار و نظام سلطه و تسلط چند کشور بر جهان مخالفیم و با آن مبارزه می کنیم و نخواهیم گذاشت این چند دولت با سرنوشت دنیا بازی کنند.

در خاتمه از خداوند متعال دوام سایه پربرکت رهبر حکیم و دیده‌بان شجاع فرزانه را بر سر میهن عزیز ایران بلکه جهان اسلام و سربلندی ملت قهرمان و آگاه ایران و تمام مسلمین جهان مورد مسئلت است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: