پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۶۱۵۴۱
۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۸
0
روزنامه روسی نزاویسیمایا در تحلیلی این پرسش را مطرح کرده است که بالاخره کدام کشور موفق می شود، پایتخت داعش را ساقط کند
چه کسی پایتخت داعش را فتح می‌کند؟پول‌نیوز- روزنامه روسی نزاویسیمایا در تحلیلی این پرسش را مطرح کرده است که بالاخره کدام کشور موفق می شود، پایتخت داعش را ساقط کند؟

روزنامه نزاویسیمایا گازتا در تحلیلی بعد از انعکاس گزارشهای رسمی وزارت دفاع روسیه درباره جریان عملیات در سوریه خاطرمی نویسد: تنها بعد از مذاکرات وین که اواخر هفته گذشته برگزار شد، مواضع روسیه و آمریکا تا حدودی هماهنگ شده و طرف آمریکایی بیش از این حل و فصل اوضاع سیاسی سوریه را با استعفای بشار اسد مرتبط نمی کند.

اولگ ادنو کولنکو، نویسنده این مطلب تأکید می کند که رفتار وزارت امور خارجه آمریکا در این رابطه غیر قابل پیش بینی است و ممکن است فردا در این مورد چیز دیگری گفته شود. برای مثال، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعتراف کرد که اعزام افراد نیروهای عملیاتی ویژه آمریکا به مناطق کردنشین سوریه برای او ناگهانی بود که نویسنده از همین مسئله نتیجه می گیرد که سیاست ایالات متحده مانند همیشه چند لایه دارد.

نویسنده در ادامه می افزاید: همین امر تعجب برانگیز بود که هفته گذشته آمریکایی ها ناگهان به روسیه دوباره پیشنهاد کردند عضو ائتلاف آمریکایی شود. روشن است که سیاست آمریکا در سوریه هنوز تا آخر طراحی نشده است. به عقیده نویسنده، اگر کردها بتوانند شهر رقه را به تصرف خود در آورند، این پیروزی کردها خواهد بود ولی اگر آنجا 50 نفر مستشار نظامی آمریکایی هم حضور داشته باشند، واشنگتن سعی خواهد کرد این واقعیت را بزرگنمایی کرده تا بمباران های بیش از یک ساله بی نتیجه تروریست ها در سوریه و روابط ویژه آمریکا با داعش نادیده گرفته شود.

نویسنده معتقد است که از نظر آمریکایی ها، عملیات رقه شبیه به عملیات سال 1945 در برلین است که روس ها و آمریکایی ها با هم رقابت می کردند که چه کسی زودتر وارد پایتخت آلمان شود. البته آمریکایی ها این بار می خواهند به دست دیگران این کار را بکنند.
نویسنده در خاتمه خاطرنشان می کند که برای روسیه مهم نیست چه کسی رقه را فتح کند. مهم این است که پیروزی بر داعش حاصل گردد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: