کد خبر: ۱۶۱۳۴۵
۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
0
به گفته آخوندی، در بخش های مسکن و شهرسازی 121 پروژه به سرمایه گذاران خارجی ارائه شده که مجموع آن ها به 25 میلیارد یورو می رسد. بک ماه پیش، بیش از 100 شرکت خارجی به ایران آمدند و استقبال خیلی خوبی از پروژه ها شد که همچنان از سوی خارجی ها در حال پیگیری است.
پول‌نیوز - وزیر راه و شهرسازی در نشست هم اندیشی رؤسای نمایندگی های ایران در خارج از کشور گفت: برای توسعه ناوگان ریلی به دنبال خرید دو هزار و 800 واگن مسافری و پنج هزار واگن باری با همکاری سرمایه گذاران خارجی هستیم.

عباس آخوندی در نشست هم اندیشی رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در مرکز آموزش و مطالعات بین الملل وزارت امور خارجه افزود: در شرایط جدید، توسعه ارتباطات با کشورهای همسایه را در رأس کارهای وزارت راه و شهرسازی قرار داده ایم و در نظر داریم تمام کریدورهای جاده ای و ریلی کشور را با بهره گیری از این سیاست که چگونه می توانیم به کریدورهای بین المللی متصل شویم، توسعه دهیم.

وی گفت: اکنون عضو شبکه آزادراه های آسیایی و همچنین عضو شبکه های راه آهن آسیایی، چارسیکا و شمال - جنوب هستیم که این ارتباطات و اتصالات در توسعه حمل و نقل کشور مهم هستند.

آخوندی ادامه داد: با بازنگری انجام شده در طرح جامع حمل و نقل، به طور عمده اتصال به کریدورهای جاده ای رسمی بین المللی قابل سرمایه گذاری خارجی را در اولویت قرار داده ایم؛ ضمن آنکه اتصال به کریدورهای فرعی جاده ای نیز در اولویت بعدی ماست که در حال انجام و تکمیل این کریدورها هستیم.

آخوندی با بیان اینکه در حال نوسازی تمام پایانه های مرزی کشور با لحاظ کردن همه بخش های مورد نیاز مانند گمرک هستیم، تأکید کرد: یکی از مهم ترین اقدامات در دست انجام وزارت راه و شهرسازی، ایجاد پنجره واحد با کشورهای همسایه در مرزهای جاده ای است.

وی افزود: این به معنای آن است که اگر کامیونی از کشور خارج می شود دیگر نیاز نباشد که یک بار در داخل ایران و این طرف مرز و یک بار هم در آن سوی مرز و از سوی مأموران کشورهای همسایه بازرسی شود، بلکه با حضور مأموران کشور همسایه در خاک ایران و فقط یک بار در داخل مرزها بازرسی صورت گیرد. همین موضوع نیز برای کامیون های خارجی رخ می دهد و کامیون هایی که می خواهند از مرزهای ایران عبور کنند، تنها یک بار و با حضور مأموران ایرانی در داخل مرزهای کشورهای همسایه بازرسی می شوند که در کاهش هزینه ها و زمان رانندگان بسیار اثرگذار است.

وی با بیان اینکه در خصوص کریدورهای ریلی نیز اقداماتی مشابه اقدامات مذکور در حال انجام است، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلاتمان با کشورهای همسایه برای اتصال به کریدورهای ریلی و جاده ای منطقه حل شده که از جمله آنها حل مشکلاتی است که در مرز ریلی با آذربایجانی ها داشتیم؛ بنابراین قطارهای باری ایرانی می توانند با یک بار بارگیری در تهران مستقیما به جمهوری آذربایجان بروند و دیگر نیازی به تغییر قطار و تخلیه بار در مرز ایران و مجددا بارگیری در آن سوی مرز نباشد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: در روش سرمایه گذاری BOT ، سرمایه گذار جاده ای در ایران می سازد و سپس از محل دریافت عوارض، اصل و سود پول خود را برمی دارد و با انقضای زمان قرارداد، جاده به ما منتقل می شود؛ البته در حوزه زیرساخت حمل و نقل ریلی نمی توانیم چنین کاری کنیم چون راه آهن یک سیستم بسته است و هر یک لوکوموتیوی هم که در خط آهن قرار می گیرد باید از سوی سیستم مرکزی کنترل شود و مانند جاده نیست که یک سیستم باز باشد و اپراتور خودرو، خودِ راننده باشد بلکه در سیستم حمل و نقل ریلی، اپراتور، مدیریت متمرکز کنترل خطوط است بنابراین نمی توانیم مدیریت مرکزی خطوط را به سرمایه گذار واگذار کنیم.

به گفته وی، در همه کشورهای دنیا نیز به همین شکل است که کنترل خطوط ریلی به صورت متمرکز و از سوی دولت ها انجام می شود.

وی سپس راه حل دیگری برای سرمایه گذاری در زیرساخت راه آهن مطرح و اظهار کرد: ما در این حوزه سیستم BLT را پیشنهاد کرده ایم به این معنا که سرمایه گذار خطوط را بسازد ولی به جای آنکه خودش بهره بردار باشد، ما پس از اتمام ساخت و ساز بلافاصله کل پروژه را به صورت اجاره به شرط تملیک از او خریداری می کنیم؛ این روش در سیستم های بسته مانند راه آهن کاربرد دارد.

آخوندی پس از تشریح فرصت های جذب سرمایه گذاری خارجی در حوزه های زیرساخت حمل و نقل به فرصت های سرمایه گذاری در حوزه ناوگان اشاره کرد و گفت: در بحث ناوگان حمل و نقل دست ما کاملا باز است و از هر روشی که سرمایه گذار پیشنهاد کند می توانیم با او همکاری کنیم که شامل ایجاد شرکت های مشترک ایرانی خارجی، اجاره به شرط تملیک، فروش مستقیم و ... می شود.

سیستم ناوگان هوایی ایران از فرسوده ترین های دنیاست

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع توسعه ناوگان هوایی ایران اشاره کرد و افزود: سیستم ناوگان هوایی کشورمان جزء فرسوده ترین و مسن ترین ناوگان هوایی دنیاست و امسال که توانسته ایم عمر این ناوگان را یک سال کاهش دهیم، به میانگین 20 سال رسیده ایم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اگر بخواهیم به دنبال خرید هواپیما برویم این امکان برای کشورمان فراهم نیست چون برای توسعه ناوگان هوایی دور و متوسط برد، 400 فروند و برای توسعه ناوگان هوایی کوتاه برد با هدف استفاده در فرودگاه های کوچک داخلی نیز حداقل 100 فروند و در مجموع 500 فروند هواپیما نیاز است که با یک حساب سرانگشتی مجموعا 50 میلیارد دلار برای تامین آن ها نیاز داریم، در حالی که این میزان پول اصلا در ایران وجود خارجی ندارد؛ بنابراین به سراغ روش اجاره به شرط تملیک (لیزینگ) رفته ایم.

وی با بیان این که مذاکراتی در این خصوص با کشورهای سازنده هواپیما داشته ایم و آقای ظریف هم در جریان است، گفت: امیدواریم اتفاقات خوبی در این زمینه در سال 2016 رخ دهد.

آخوندی افزود: در حوزه ناوگان ریلی سرمایه گذاری خارجی راحت تر امکان پذیر است ما هم می توانیم به صورت لیزینگی ناوگان ریلی بخریم و هم امکان تشکیل شرکت های مشترک از سوی سرمایه گذاران خارجی با شرکت های ایرانی وجود دارد؛ ضمن اینکه سرمایه گذاران می توانند در حوزه ناوگان ریلی به صورت BOT نیز ورود یا در ایران شرکت حمل و نقل ریلی تأسیس کنند.

وی در ادامه به بحث ناوگان جاده ای اشاره و اظهار کرد: این بخش عمدتا به حوزه صنایع مرتبط می شود که ارقام مالی این حوزه بسیار بالاست، ما 127 هزار کامیون بین 25 تا 40 سال سن داریم در حالی که کامیون ها عمدتا بعد از 10 سال فرسوده می شوند.

وی گفت: این تعداد کامیون فرسوده کشورمان، مصرف سوخت بسیار بالایی هم دارند به طوری که در هر 100 کیلومتر، 60 لیتر گازوئیل مصرف می کنند حال آنکه کامیون های زیر 10 سال سن، در هر 100 کیلومتر 30 لیتر گازوئیل می سوزانند، به عبارت دیگر هزینه ای که دارندگان کامیون های فرسوده برای گازوئیل پرداخت می کنند در هر دو سال معادل قیمت خود کامیون است. البته برای جذب سرمایه گذاری در این حوزه نیز دستمان از نظر قانونی کاملا باز و هر روش و مدلی که سرمایه گذار پیشنهاد دهد، قابل بررسی و انجام است.

وزیر راه و شهرسازی سپس به تشریح فرصت های سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل دریایی پرداخت و گفت: در چند ماه اخیر لاینرهای خارجی شروع به پهلوگیری مستقیم در بنادر ایران کرده اند در حالی که تا پیش از این، همگی به بنادر جنوب خلیج فارس می رفتند و از آنجا کالاها با کشتی های فیدری به بنادر ایران حمل می شد، اما در حال حاضر 16 کشتی لاینری مستقیما به بنادر ایران می آیند که با این اقدام، هزینه های کشتیرانی و حمل و نقل دریایی ایران کاهش یافته است.

وی ادامه داد: اما برای آنکه بتوانیم فضای رقابت کشتی ها و شرکت های کشتی رانی ایرانی را با لاینرهای خارجی با توجه به قدرت مالی طرف های خارجی فراهم کنیم به جای آنکه تسهیلات خاصی به ایرانی ها بدهیم به خارجی ها اعلام کرده ایم که اگر می خواهند در بنادر ایران پهلو بگیرند، باید 50 درصد کالاهای ایران و 50 درصد کالاهای کشورهای دیگر را با خود حمل کنند تا از بنادر ایران به مقاصد کشورهای منطقه ترانشیپ یا ترانزیت شود تنها در این صورت است که از لاینرهای خارجی حمایت کرده و به آنها ویندو می دهیم.

آخوندی در ادامه با اشاره به وجود فرصت های سرمایه گذاری خارجی در بخش های مسکن و شهرسازی کشورمان، موضوع برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در حمل و نقل مسکن و شهرسازی را در روزهای سوم و چهارم اکتبر (یک ماه قبل) را مطرح کرد و افزود: در این همایش 121 پروژه به همراه پاسخ کامل پرسش هایی که ممکن است برای سرمایه گذار ایجاد شود اعم از سؤالات حقوقی، مالی، میزان جذابیت پروژه و ... را در قالب متن و لوح فشرده به سرمایه گذاران ارائه کردیم.

وی خاطرنشان کرد: مجموع این پروژه ها به 25 میلیارد یورو می رسد که در حوزه های مختلف حمل و نقل مسکن و شهرسازی است. در این کنفرانس بیش از 100 شرکت خارجی به ایران آمدند و استقبال خیلی خوبی از پروژه ها شد که همچنان از سوی خارجی ها در حال پیگیری است و قصد داریم جزئیات این پروژه ها را به بخش بازرگانی سفارتخانه های ایران در دیگر کشورها هم ارائه بدهیم.

رایزنی با شرکت فرانسوی برای ساخت ترمینال دوم فروگاه امام(ره)

وزیر راه و شهرسازی سپس چند پروژه مهم را به صورت خلاصه تشریح کرد و افزود: برای ساخت فرودگاه تهران با سرمایه گذار خارجی صحبت کرده ایم که به جاهای خوبی رسیده ایم. همچنین ساخت ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی(ره) که با بهره برداری از آن در سال آینده، سالانه 5 میلیون مسافر به حجم مسافرتی آن افزوده می شود را در دست اقدام داریم. ضمن اینکه برای ساخت ترمینال دوم این فرودگاه با ظرفیت سالانه 25 میلیون مسافر با فرانسوی ها به توافق رسیده ایم.

وی به موضوع ساخت فرودگاه بین المللی جدید مشهد اشاره کرد و گفت: برای ساخت این فرودگاه نیز با یک شرکت فرانسوی دیگر در حال رایزنی هستیم.

آخوندی پروژه های ریلی را یادآور شد و افزود: چند پروژه اصلی در بخش زیرساخت ریلی داریم که مهم ترین آن برقی کردن قطار تهران- مشهد است و 2 میلیارد دلار سرمایه می خواهد، با بهره برداری از این پروژه، سرعت قطارهای تهران مشهد به 180 کیلومتر در ساعت می رسد. پروژه اولویت دار ریلی دیگر نیز برقی کردن قطار گرمسار - اینچه برون است که برای ساخت آن به یک میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم.

وی ادامه داد: در بخش ناوگان ریلی به دنبال خرید 2 هزار و 800 واگن مسافری هستیم که اگر خرید هر واگن یک میلیون و 200 هزار دلار هزینه داشته باشد در مجموع بیش از سه میلیارد دلار پول می خواهد. همچنین به دنبال خرید پنج هزار واگن باری هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: