پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۶۰۸۷۶
۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
0
وزير نيرو با اشاره به توافق‌های انجام شده بین شرکت‌های ایرانی و آلمانی در صنایع آب و برق، گفت: با لغو تحریم‌های بانکی تفاهم ‌نامه‌‌های تنظيم شده بین دو کشور عملیاتی خواهد شد.
پول‌نیوز- دور جدید مذاکرات آب و برقی ایران و آلمان با هدف احداث واحدهای جدید نیروگاهی، انتقال تکنولوژي صنایع آب و برق و احداث پروژه‌هاي تصفيه‌خانه‌ در تهران بین حميد چيت‌چيان وزیر نیرو ایران و ايزه آيگنر وزير اقتصاد، رسانه و نيروی ايالت بايرن آلمان در تهران برگزار شد.

حميد چيت‌چيان امروز در حاشيه ديدار با وزير اقتصاد، رسانه و نيروی ايالت بايرن آلمان با بیان اینکه موسسات و شرکت‌هاي ايراني و شرکت‌هاي ايالت بايرن آلمان به‌صورت سنتي همکاري‌هاي گسترده‌اي با هم داشته‌اند، گفت: امروز هم تعداد قابل توجهي از نمايندگان شرکت‌هاي آلماني در جلسه حضور داشتند و آمادگي خود را به منظور گسترش همکاري با جمهوري اسلامي تاکيد کردند.

وزیر نیرو با اشاره به اينکه در نشست امروز زمينه‌هاي گسترش همکاري‌ها در خصوص صنعت آب و برق مطرح شد، تصریح کرد: در این دیدار پروژه‌هاي متعدد نيروگاهي و انتقال تکنولوژي و پروژه‌هاي تصفيه‌خانه‌هاي آب مورد گفتگو قرار گرفت و پیش بینی می شود با رفع موانع بانکي اين قراردادها اجرايي شود.

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه يکي از توافق‌ها اين بود که شرکت‌هاي ايراني و آلماني به‌صورت مشترک در بازارهاي منطقه حضور پيدا کنند، افزود: اين هم به نفع شرکت‌هاي ايراني و هم به نفع شرکت‌هاي آلماني خواهد بود.

وزير نيرو با بيان اينکه کارهاي کارشناسي مربوط به همکاري‌هاي شرکت‌هاي داخلي و آلماني در گذشته انجام شده است، بیان کرد: در بسياري از موارد تفاهم ‌نامه‌هايي هم تنظيم شده و چنانچه موانع انتقال سرمايه بين بانک‌ها مرتفع شود، مفاد تفاهم‌نامه‌ها عملياتي خواهد شد.

وزير اقتصاد رسانه و نيرو ايالت بايرن آلمان نيز با ارزيابي مثبت از نتيجه مذاکرات با وزير نيرو، گفت: امروز با يک هيات بلند پايه از ايالت «باواريا» با وزير نيرو ملاقات کرديم و خوشحاليم که با طرح مباحث موردعلاقه دو طرف، زمينه هاي گسترش همکاري اقتصادي بين جمهوري اسلامي و بايرن افزايش خواهد يافت.

خانم «ايزه آيگنر» با بيان اينکه بازار ايران فرصت خوبي براي عرضه خدمات آلمان است، بیان کرد: هيات آلماني در حوزه‌هاي مختلف آب، برق، فاضلاب، شبکه‌هاي هوشمند با وزير نيرو مذاکراتي داشتند و در نهايت به نتيجه مطلوبي رسيديم که اين همکاري‌ها مي‌تواند به‌صورت گسترده ادامه يابد.

این مقام آلمانی با اعلام اینکه تعداد زيادي از هيات همراه ما شرکت‌هاي بزرگ پيشرو در سطح جهاني هستند و در کنار آنها شرکت‌هاي کوچک و متوسط نيز وجود دارند که قسمت عمده اين شرکت‌ها روابط ديرينه با شرکت‌ها و مجموعه‌هاي ايراني دارند، خاطرنشان کرد: شرکت‌هاي آلماني جديد بسيار تمايل دارند تا هرچه زودتر همکاري‌هاي خود را با شرکت‌هاي ايراني آغاز کنند.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: