کد خبر: ۱۶۰۴۰۸
۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
0
دکتر ابراهیمی در ابتدا، چالش های نوآوری و خلاقیت در بانک ها را معلول ضعف بانکداری الکترونیکی کشور دانسته و گفت: بانک‌های ما اساساً به علت روزمرگی ناشی ازحل مسائل مختلف، هوشمندانه اداره نمی‌شوند و کندی تحول، مانع خلاقیت و نوآوری آنان شده است.
حضور مدیرعامل بانک انصار در میزگرد چالش های نوآوری در بانک هاپول‌نیوز- چالش نوآوری وعدم پویایی در بانک ها، معلول ضعف در ساختارهای بانکی و بانکداری الکترونیکی است.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، مدیرعامل بانک انصار در این رویداد به اتفاق مدیران عامل بانک‌های آینده، صادرات و بانک شهر در میزگردی تحت عنوان چالش های نوآوری در بانک های کشور شرکت کرده و تحلیل خود از وضعیت کنونی بانکداری دیجیتال و چالش های نوآوری در آن را ارایه دادند.

دکتر ابراهیمی به عنوان اولین سخنران، در ابتدا، چالش های نوآوری و خلاقیت در بانک ها را معلول ضعف بانکداری الکترونیکی کشور دانسته و گفت: بانک‌های ما اساساً به علت روزمرگی ناشی ازحل مسائل مختلف، هوشمندانه اداره نمی‌شوند و کندی تحول، مانع خلاقیت و نوآوری آنان شده است.

حضور مدیرعامل بانک انصار در میزگرد چالش های نوآوری در بانک ها

دکتر ابراهیمی پس از آن به چالش مدیریت اخلاق در بانکداری کشور پرداخت و ضمن بیان مصادیق، گفت: مسابقه کنونی بانک‌ها به علت عدم روحیه مشارکت، نه براساس نیاز مبرمشان به همکاری واقدامات مشترک، بلکه افتادن در چرخه اضمحلال و تمرکز بر رقابت ناسالم و افزایش هزینه برای یکدیگر است. وی افزود: نوآوری و خلاقیت با اخلاق حرفه‌ای ملازمت دارند و محورهای اصلی پارادایم آینده کسب وکار مدیریت اخلاق و توجه به عدالت است.  

دکترابراهیمی درادامه، به ویژگی‌های رفتاری مشتریان نسل دیجیتال اشاره کرد و ضمن تأکید بر مهارت‌های این مشتریان درکاربرد اپلیکیشن‌های موبایلی و سامانه‌های الکترونیکی، ارتقاء و روزآمدی سامانه‌های الکترونیکی، گسترش عملیات بانکی در شبکه های اجتماعی، مدیریت اطلاعات مبتنی برتوسعه زیرساخت‌ها، هوشمندسازی منابع انسانی و تسریع روندهای تغییر را ضرورتی انکارناپذیر در شبکه بانکی کشور دانست و گفت: ضعف سامانه های موجود الکترونیکی، ناهماهنگی میان سیستم ها و دشواری حرکت از یک محیط به محیط دیگر و عدم آموزش مشتریان موجب شده است که آنان رغبتی به استفاده از سامانه های الکترونیکی موجود نشان ندهند.

حضور مدیرعامل بانک انصار در میزگرد چالش های نوآوری در بانک ها

مدیرعامل بانک انصار پس از آن به چالش امنیت و نظارت و کنترل در بانکداری دیجیتال پرداخت و ارتقای توانمندی‌های بانک ها را در مقابله باحملات و تهدیدهای سایبری، تنظیم مقررات نظارتی، حیطه بندی، دسترسی و محرمانگی اطلاعات ضروری دانست.     

مدیرعامل بانک انصار در پایان به ضرورت یکپارچگی شکلی، کاربرد آسان و سرعت استفاده از سامانه های دیجیتال، انعطاف پذیری و سادگی تغییر در محیط‌های فناوری اشاره کرد و از عدم هماهنگی عملیات درون و میان بانک ها به عنوان یک چالش یاد کرد و محوریت مشتری در تولید محصولات بانکی را مورد تأکید قرار داد و گفت: ایجاد سوپرمارکت های مالی و تأمین نظام های مالی در پارادایم جدید، نیازمند امنیت دیجیتالی، تسریع فرایندهای توسعه فناورانه و همچنین یکپارچگی و روزآمد شدن سیستم های الکترونیکی است.

در ادامه این میزگرد دکتر لـله‌گانی مدیرعامل بانک صادرات از بی ثباتی ناشی از شدت تغییرات سخن گفت که جز از طریق چابکی و واکنش متناسب و سریع مدیریت نخواهدشد. وی سپس به تعریف چالش، نوآوری و مبانی، انواع، پایه ها و حوزه های آن ها در دنیای کسب وکار امروزی پرداخته و نوآوری را عامل ایجاد ارزش و مزیت رقابتی و مدیریت چالش های موجود دانست.

پس از آن دکتر پور زرندی مدیرعامل بانک شهر به تشریح اقدامات این بانک در عرصه مدیریت پول خُرد پرداخته و ضمن تقدیر از بانک انصار به خاطر پیشتازی در این عرصه، همکاری و مشارکت همه بانک ها را در فرایندهای توسعه بانکداری الکترونیکی خواستار شد.

وی در ادامه چابکی، همکاری و هماهنگی، ایجاد مرکز داده های مشترک و فضای مشترک برای کارت های شهروندی و رواج پول الکترونیکی و پرکردن فاصله میان مشتریان و ارایه دهندگان خدمات را راه حل های مقابله با چالش های پیش روی بانک ها دانست.

دکتر رسول‌اف مدیرعامل بانک‌آینده آخرین سخنران این میزگرد بود و در ابتدا به تحولات گسترده در دنیای کسب وکار اشاره کرد و بهره‌مندی کامل مشتریان بانک ها را از دستاوردهای فناورانه، یک حق انکارناپذیر دانست. وی در ادامه نوآوری را لازمه مدیریت تغییر در پارادایم بانکداری برشمرده و با شرح ویژگی های نسل دیجیتال، از تحول و توانمندسازی منابع انسانی، تغییرنگرش، تغییر ساختار سازمانی، تحول درمقررات گذاری و آزادسازی ایده های محبوس به عنوان راه حل های مقابله با چالش ها و استفاده از فرصت ها سخن گفت.              

شایان ذکر است که این همایش و نمایشگاه سه روزه باهدف فرهنگ سازی و استفاده از تجربه‌های مالی و تخصصی بانک ها در حوزه فناوری اطلاعات به منظور افزایش بهره‌وری، کارایی واثربخشی و توسعه کسب وکار مالی و پولی در دوران پساتحریم برپاشده و بانک انصار با حمایت خود از این رویداد حائزاهمیت، ضمن ادای سهم خود در فرهنگ سازی برای بانکداری الکترونیکی، به مسئولیت اجتماعی خود جامه عمل پوشانده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: