کد خبر: ۱۶۰۱۴۲
۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۶
0
پول‌نیوز- مرکز آمار ایران نتایج آمارگیری از کرایه ماشین‌آلات منتخب مورد استفاده در طرح‌های عمرانی در نیمه اول را منتشر کرد. بر پایه این گزارش، کرایه ۷ گروه ماشین آلات مورد استفاده در طرح های عمرانی کشور در ۶ ماهه ابتدای امسال افزایش یافته است.

گروه ماشین‌آلات حمل و نقل

این گروه شامل ۱۸ قلم از انواع ماشین سواری، وانت، کامیون کمپرسی، تانکر آب‌پاش و تراکتور است. مقایسه اقلام این گروه با دوره قبل نشان می‌دهد که متوسط کرایه ساعتی تمامی اقلام آن افزایش داشته است. در این میان، بیشترین افزایش متوسط کرایه ساعتی مربوط به «ماشین سواری پراید یا مشابه با راننده» با ۲۰.۳ درصد و کمترین افزایش مربوط به «تانکر آب‌پاش ۲۰۰۰ لیتری با راننده» با ۵.۶ درصد می‌باشد.

مقایسه نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۱۳۹۴ با دوره مشابه سال قبل، نشان می‌دهد که متوسط کرایه ساعتی تمامی اقلام این گروه افزایش داشته است.

گروه جرثقیل‌ها

این گروه شامل ۱۲ قلم از انواع جرثقیل است. مقایسه اقلام این گروه با دوره قبل نشان می‌دهد که متوسط کرایه ساعتی تمامی اقلام افزایش داشته است. بیشترین افزایش متوسط کرایه ساعتی مربوط به «جرثقیل خودروی چرخ زنجیری حدود ۲۰ تن با راننده» با ۱۶.۰ درصد و کمترین افزایش مربوط به «جرثقیل کفی ۱۰ تن با کامیون ۱۶ تن با راننده» با ۱.۲ درصد می‌باشد.

مقایسه نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۱۳۹۴ با دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد که متوسط کرایه ساعتی تمامی اقلام این گروه افزایش داشته است.

گروه ماشین‌آلات عملیات خاکی

این گروه شامل ۱۵ قلم از انواع بیل مکانیکی، بولدوزر، لودر و گریدر می‌باشد. مقایسه اقلام این گروه با دوره قبل نشان می‌دهد تمامی اقلام این گروه دارای افزایش کرایه ساعتی بوده است. در این میان، بیشترین افزایش متوسط کرایه ساعتی مربوط به «بولدوزر به قدرت حدود ۱۵۰ اسب بخار با راننده» با ۱۴.۸ درصد و کمترین افزایش مربوط به «گریدر به قدرت حدود ۱۸۰ اسب بخار با راننده» با ۵.۷ درصد می‌باشد.

مقایسه نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۱۳۹۴ با دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد که متوسط کرایه ساعتی تمامی اقلام این گروه افزایش داشته است.

گروه ماشین‌آلات تراکم سطح زمین

این گروه شامل ۷ نوع غلتک است. مقایسه اقلام این گروه با دوره قبل نشان می‌دهد که متوسط کرایه ساعتی تمامی اقلام این گروه افزایش داشته است. در این میان، بیشترین افزایش متوسط کرایه ساعتی مربوط به «غلتک ویبره کششی حدود شش تن با راننده» با ۱۵.۵ درصد و کمترین افزایش مربوط به «غلتک ویبره خودروی کمرشکن چرخ آهنی لاستیکی حدود ۱۰ تن با راننده» با ۴.۷ درصد می‌باشد.

مقایسه نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۱۳۹۴ با دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد که تمامی اقلام این گروه دارای افزایش متوسط کرایه ساعتی بوده‌اند.

گروه ماشین‌آلات تهیه و اجرای بتن

این گروه شامل سه قلم از انواع مخزن و بتونیر است. مقایسه اقلام این گروه با دوره قبل نشان می‌دهد که متوسط کرایه ساعتی تمامی اقلام آن افزایش داشته است. در این میان، بیشترین افزایش متوسط کرایه ساعتی مربوط به «بتونیر ۵۰۰ لیتری با اپراتور» با ۲۱.۱ درصد و کمترین افزایش مربوط به «مخزن متحرک بتن – تراک میکسر – ۶ مترمکعبی با راننده» با ۷.۰ درصد می‌باشد.

مقایسه نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۱۳۹۴ با دوره مشابه سال قبل، نشان می‌دهد که تمام اقلام این گروه از افزایش متوسط کرایه ساعتی برخوردار است.

گروه ماشین‌آلات تهیه و اجرای آسفالت

این گروه نیز شامل دو قلم است. کرایه ساعتی هر دو قلم این گروه در این دوره نسبت به دوره پیش دارای افزایش بوده‌اند که کرایه ساعتی مربوط به «قیرپاش حدود ۵۰۰۰ لیتری با خودرو و راننده» با ۲۲.۲ درصد بیشترین افزایش را داشته است.

مقایسه نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۱۳۹۴ با دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد که هر دو قلم این گروه دارای افزایش متوسط کرایه ساعتی هستند.

گروه دستگاه‌های جوشکاری

این گروه شامل سه قلم از انواع دستگاه‌های جوش‌کاری است. مقایسه اقلام این گروه با دوره قبل نشان می‌دهد که متوسط کرایه ساعتی تمامی اقلام این گروه دارای افزایش می‌باشد. در این میان، بیشترین افزایش متوسط کرایه ساعتی مربوط به «موتور جوش دیزلی ۴۰۰ آمپر» با ۹.۹ درصد و کمترین افزایش مربوط به «موتور جوش دیزلی ۱۰۰ تا ۱۵۰ آمپر» با ۷.۸ درصد می‌باشد.

در مقایسه نتایج حاصل از آمارگیری نیمه اول ۱۳۹۴ با دوره مشابه سال قبل، «موتور جوش دیزلی ۴۰۰ آمپر» با ۱۲.۴ درصد دارای بیشترین افزایش متوسط کرایه ساعتی بوده و کمترین افزایش مربوط به «موتور جوش دیزلی ۱۰۰ تا ۱۵۰ آمپر» با ۱۰.۲ درصد بوده است.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: