کد خبر: ۱۵۹۵۶
۰۴ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۸:۳۴
0
رسايي افزود: در انتخابات شاهد بوديم يکي از کانديدا پولي که از شهرام جزايزي گرفته را به نام اينکه علما از اين پول ها زياد مي گيرند توجيه کرد من از ايشان مي پرسم کدام يک از علماي ما از اين کارها کرده است.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه پرونده مهدي هاشمي آزموني براي دستگاه قضايي است گفت: مهدي هاشمي هم اکنون در لندن براي تحصيل نيست بلکه در دبي به سر مي برد. ما در مجلس هم بحث او را مطرح کرديم ولي باز بايد پيگيري شود.
   
به گزارش ايرنا، حجت الاسلام "حميد رسايي" عصر امروز دوشنبه در نشست "سرنوشت چهره هاي انقلاب سقوط يا صعود" که به آسيب شناسي ريزش ها و رويش هاي انقلاب اسلامي مي‌پرداخت گفت: اصل ريزش و رويش حقيقت قرآني و غير قابل انکار است که از گذشته وجود داشته و هم اکنون نيز شاهد اين مساله هستيم.

وي با اشاره به اينکه خداوند در قرآن کريم مي فرمايند"اي کساني که ايمان آورده ايد و از دين خدا روي برگردانديد بدانيد خدا قوم ديگري را جاي شما مي آورد"، گفت: کساني که ايمان آورده اند و از دين خدا روي برگردانيدند کساني هستند که ريزش پيدا کرده اند يعني ايمان داشته اند ولي پس از مدتي روي‌گردان شده اند.

عضو مجمع نمايندگان روحاني مجلس هشتم اظهار داشت: خداوند فرموده است "بدانيد که قوم ديگري جاي شما مي آيند" که اين نشانه رويش است.

رسايي با اشاره به اينکه جامعه ديني با ريزش نبايد متزلزل شود افزود: اين بدين دليل است که بعد از ريزش، رويش ايجاد مي شود زيرا خداوند نويد آن را داده است و دل‌ها با ريزش نبايد بلرزد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه اين اصل نه تنها در قرآن بلکه در روايت هاي تاريخي و همچنين در وقايع تاريخي نيز آمده است اظهار داشت: در تاريخ نيز شاهد هستيم که بسياري از بزرگان ريزش کردند ولي افراد ديگري رويش کرده و جايگزين شدند.

وي با اشاره به جنگ جمل و حضور طلحه و زبير در اين جنگ گفت: اين دو از اصحاب پيامبر بودند، زبير به دليل فعاليت هايش به سيف الاسلام و طلحه به طلحه الخير شهرت داشتند و از افرادي بودند که ايمان داشتند ولي پس از رسول اکرم(ص) از دين خدا روي گردان شدند.

رسايي گفت: زماني که امام علي(ع) مشغول دفن پيامبر(ص) بودند افراد زيادي مشغول يافتن خليفه بودند و خليفه اول را انتخاب کردند و زماني که اين عده ريزش کردند عده اي در روز بعد در مسجد جمع شدند و به کار آنان اعتراض کرده و علي (ع) را خليفه دانستند که اين به معناي رويش است.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: زماني که طلحه و زبير به جمع کردن اموال دنيا مشغول شدند ايمان را فراموش کردند.

وي افزود: درست است افرادي همانند طلحه و زبير در مقابل امام علي(ع) ايستادند ولي افرادي همچون مالک اشتر و ميثم به ياري امام آمدند در حالي که اين افراد جزو ياران پيامبر(ص) نبودند.

**چرا بايد يک شبکه بهايي براي آقاي منتظري بگريد

رسايي افزود: در زمان حاضر عده اي يار امام راحل در تبعيد، زندان و شکنجه بودند ولي بعدها از ايشان جدا شدند که نمونه بارز اين افراد آقاي منتظري است.

وي افزود: چرا بايد يک شبکه بهايي براي فوت آقاي منتظري گريه کند و افراد اين شبکه براي او متاثر باشند.

عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس اظهار داشت: در روز نهم دي و 22 بهمن نسل دومي ها سومي ها و حتي چهارمي ها به صحنه آمدند درست است که امروز يک عده اي قهر کرده اند و خود را از مردم جدا دانسته و در راهپيمايي شرکت نکردند ولي بقيه کساني که حتي در آن روزها نبودند اما در راهپيمايي حضور موثر داشتند.

عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي افزود: درست است که امروز نبايد از ريزش ها خوشحال شويم ولي نبايد نااميد هم شويم.

وي با اشاره به اينکه انقلاب بدون ريزش ممکن نيست اظهار داشت: وقتي انقلابي صورت مي گيرد به صورت طبيعي قدرت طلبي در برخي از اذهان آغاز مي شود در آن زمان است که ريزش ها شروع مي شود وقتي علت ريزش ها را بررسي مي کنيم مي بينيم برخي به علت فساد مالي برخي به علت فساد اعتقادي و همچنين فساد سياسي ريزش مي کنند.

**ابوذرهاي موسوي در بي بي سي جمع مي شوند و امام را زير سوال مي برند

وي گفت: فساد اقتصادي، فساد هاي سياسي و اعتقادي نيز را در بر دارد، برخي افراد به عنوان ابوذرهاي موسوي در "بي بي سي" کنار يکديگر جمع مي شوند، آرمان هاي امام را انکار مي کنند امام عصر را زير سوال مي برند و بعد از تمامي صحبت هايشان جايزه هاي ميليون دلاري مي برند که با خون و گوشت و پوستشان عجين مي شود.

رسايي افزود: در انتخابات شاهد بوديم يکي از کانديدا پولي که از شهرام جزايزي گرفته را به نام اينکه علما از اين پول ها زياد مي گيرند توجيه کرد من از ايشان مي پرسم کدام يک از علماي ما از اين کارها کرده است.

**عده اي مي گويند چون نام ما در صحيفه آمده بايد بيشتر صحبت کنيم

وي گفت: آنان در دوره اي مي گفتند مصباح چرا زياد صحبت مي کند نام وي در صحيفه امام نيامده چون نام ما بيشتر آمده ما بايد بيشتر صحبت کنيم.

رسايي افزود: مگر طلحه و زبير نيز نامشان بارها توسط پيامبر ذکر نشده بود ولي به کجا رفتند برخي افراد رفوزه شدند و سقوط کردند.

**برخي از کانديدا در انتخابات اخير از کشورهاي خليج فارس، دلار و يورو دريافت مي‌کردند

عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس با اشاره به اينکه غرور يکي ديگر از نشانه هاي سقوط است اظهار داشت: غرور و فساد اقتصادي بني صدر را به زمين زد قبل از رياست جمهوري اش سازمان سيا او را انتخاب مي کند و فردي را فرستاده و از بني صدر مي خواهند که مشاور يک شرکت اقتصادي آمريکايي شود و بابت اين مشاوره ها 1000 دلار حقوق به او مي دادند.

وي گفت: در انتخابات اخير اموال و پول هاي آلوده برخي از کانديدا، يورو و دلارهايي بود که از کشورهاي منطقه خليج فارس دريافت مي کردند و از آن طريق ستادهاي تبليغاتي خود را برپا کردند.

وي اظهار داشت: يکي ديگر از عوامل ريزش دنيا طلبي است چون افراد دچار تکثرطلبي و رفاه زدگي مي شوند احتمال سقوطشان بيشتر مي شود.

رسايي گفت: امروز وقتي به صحنه نگاه مي کنيد مي بينيد برخي از آن شخصيت هاي سياسي با روي آوردن به دنيا طلبي دچار انحراف شدند و نتوانستند شاهد باشند که مديريت و مسئوليت بايد همراه با محروميت باشد.

عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: برخي از شخصيت ها مي خواهند مسئول باشند تا خانه شان در بالاي شهر باشد و قيمت آنچناني داشته باشد و اتومبيل شان فلان قيمت داشته باشد.

عضو مجمع نمايندگان روحاني مجلس هشتم يکي ديگر از دلايل سقوط را عدم بصيرت دانست و گفت: افرادي که بصيرت لازم را ندارند دچار سقوط مي شوند.

وي اظهار داشت: عده اي بدون آن که بدانند پازل دشمن را بازي مي کنند که نمونه بارز آن آقاي منتظري بود.

*عده اي اصولگرا به مجلس آمدند و هر زمان فتنه تخم مي‌گذارد جوجه از دهان آنان بيرون مي آيد

عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس هشتم افزود: برخي به نام اصولگرا به مجلس آمدند و هر زمان که جريان فتنه تخم مي‌گذارد جوجه از دهان آنان بيرون مي آيد.

رسايي بيان کرد: انقلاب ها زماني که دچار آفت مي شوند اين آفت ها همانند واکسن مي ماند براي انقلاب هاي ديني پوست اندازي ضروري است ما بايد ريزش داشته باشيم که پوست کهنه به پوست نو تبديل شود.

وي با اشاره به جذب حداکثري و دفع حداقلي که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکيد کرده اند گفت: طبق قاعده الهي انقلاب هاي غير ديني تنها ريزش دارند و رويش ندارند همانند انقلاب فرانسه.

عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس اظهار داشت: از همين رواست که انقلاب هاي غير ديني ماندگار نمي شوند ولي انقلاب هاي ديني در کتاب هاي تاريخي ماندگار مي شوند.

**دوم خرداد يک حرکت غير ديني بود

رسايي افزود: دوم خرداد فرصتي بود که مديريت نشد، تبديل به تهديد شد، يک حرکت غير ديني بود يک اصلاح مبتني بر دين نبود مبتني بر سکولاريسم بود به همين دليل بود که پس از مدتي از آن تنها پوستي باقي مانده است، آنان حتي به جنگ قانون آمدند.

وي در خصوص طرح کميسيون ملي انتخابات اظهار داشت: برخي اشکالات به اين طرح وارد است زيرا اينگونه نقش شوراي نگهبان کم رنگ مي شود همچنين مي خواهند نظارت از وزارت کشور برود در حالي که در طول اين 30 سال انتخابات به خوبي برگزار شده است.

رسايي افزود: چرا در انتخابات اخير موسسه تين تانک که در انتخابات به اوباما مشورت داده بايد مشاور برخي کانديداهاي ما باشد.

عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: کمترين جرم سران فتنه اين است که به عناصر ضد انقلاب جرات دادند.
 
**به سيد حسن خميني مي گويم دستور امام در خصوص حسين خميني براي همگان صادق است

رسايي در ادامه با اشاره به مطلبي در روزنامه جمهوري در 10 شهريور 77 اظهار داشت: در سال 59 در حالي که بني صدر کودتاي خزنده خود را دنبال مي کرد يکي از نزديکان امام(حسين خميني) به مشهد رفته و سخنراني مي کند و از شهيد رجايي انتقاد مي کند در اين مراسم عده اي شورش مي کنند نيروهاي امنيتي با امام تماس مي گيرند و مي گويند اين فرد داراي سلاح است و امکان تيراندازي وجود دارد.

وي گفت: امام فرمان دادند به برادرانمان در کميته بگويد که نامبرده تحت الحفظ به تهران بيايد و اگر بنا به تيراندازي داشت به او تيراندازي کنند و او را از پاي درآورند.

عضو مجمع نمايندگان روحاني مجلس هشتم اظهار داشت: امام در آن زمان با عملشان فرمودند فرزندم فداي انقلاب ولي عده اي امروز مي گويند انقلاب فداي فرزندم.

وي اظهار داشت: ايشان به آقاي اشراقي ابلاغ کردند ولي آقاي اشراقي قسمت دوم را انتقال ندادند که امام دوباره از آقاي اشراقي پرسيدند دستورات را صادر کرديد که آقاي اشراقي جواب مثبت دادند امام فرمودند گفتيد که اگر قصد تيراندازي داشتند به او تيراندازي کنيد که آقاي اشراقي پاسخ منفي دادند؛ امام فرمودند هم اکنون به آنان اين دستور را ابلاغ کنيد.

وي اظهار داشت: امروز به آقاي سيد حسن خميني مي گويم اين دستور امام بود که در مورد حسين خميني دادند و اين دستور در مورد ديگران نيز صادق است.

گفتني است اين نشست از سوي بسيج دانشجويي دانشکده ادبيات دانشگاه تهران در تالار رازي دانشکده داروسازي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: