کد خبر: ۱۵۸۹۰
۰۳ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۰:۰۱
0
وي اظهار داشت: اگر دولت سهم خود را پرداخت و مجلس نيز اين موضوع را مصوب كند و منابع را در اختيار دولت قرار دهد و شهرداري تهران به صورت منطقي كار را ادامه دهد، حدود 50 تومان از مردم دريافت مي‌كنيم.

فارس: معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران از افزايش قيمت بليت اتوبوس خبر داد و گفت: احتمالاً‌ قيمت بليت اتوبوس 50 تومان مي‌شود.

جعفر تشكري‌هاشمي در پاسخ به اين پرسش كه محمدباقر قاليباف، شهردار تهران از افزايش قيمت بليت اتوبوس خبر داده است و قيمت پيشنهادي شهرداري تهران براي اين افزايش قيمت چقدر است، گفت: قيمت جابه‌جايي هر شهروند بدون استهلاك 300 تومان و با استهلاك اتوبوس حدود 350 تومان است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران ادامه داد: تاكنون عدد ناچيزي سهم دولت بوده است.

وي با اشاره به اينكه در سال 88 كلاً ‌13 ميليارد تومان يارانه به بخش اتوبوس و مترو داده شده است، گفت: اين در حالي است كه يارانه اتوبوس در سال جاري 120 ميليارد تومان و يارانه مترو 300 ميليارد تومان بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران اظهار داشت: از مجموع 420 ميليارد تومان يارانه فقط 13 ميليارد تومان پرداخت شده است.

به گفته تشكري‌هاشمي، با اين شرايط ادامه اين وضعيت ممكن نيست.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران ادامه داد: اگر سهم دولت به هر ميزان تأمين شود و با يارانه‌اي هم كه شهرداري تهران مي‌دهد بايد الباقي را مردم بپردازند.

وي با بيان اينكه در بيشتر شهرهاي كشور قيمت بليت اتوبوس 50 تومان است، گفت: البته مسافت در تهران بيشتر است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران در پاسخ به اين پرسش كه قرار است بر اساس مسافت هزينه از مردم دريافت شود؟ گفت: نمي‌خواهيم بر اساس نظام مسافت مبلغ تعريف كنيم.
تشكري‌هاشمي ادامه داد: در بقيه شهرهاي كشور طول مسير 5 تا 6 كيلومتر است اما در تهران طول مسير متوسط 15 كيلومتر است.

وي اظهار داشت: اگر دولت سهم خود را پرداخت و مجلس نيز اين موضوع را مصوب كند و منابع را در اختيار دولت قرار دهد و شهرداري تهران به صورت منطقي كار را ادامه دهد، حدود 50 تومان از مردم دريافت مي‌كنيم.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران، اگر هر قدر سهم دولت كاهش يابد طبيعي است اين عدد نيز افزايش مي‌يابد.

وي در پاسخ به اين پرسش كه قيمت اتوبوس‌هاي ريالي هم افزايش مي‌يابد، گفت: آنها به همين روالي كه دارند ادامه مي‌دهند.

تشكري‌هاشمي در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينكه شهرداري‌هاي مناطق تهران چگونه افراد مستمند را شناسايي و به آنها يارانه مي‌دهد، گفت: شهرداري افراد مستمند و تحت پوشش كميته امداد و غيره را شناسايي و به آنها در اين زمينه يارانه مي‌دهد.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران در پاسخ به اين پرسش كه افزايش قيمت بليت‌ها از سال آينده اجرايي مي‌شود، گفت: اگر پول تأمين نشود نمي‌توانيم با اين شرايط ادامه دهيم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: