کد خبر: ۱۵۸۵۸
۰۲ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۷:۵۶
0
تهران-مدير کل دفتر امور آسيب‌ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي کل کشور اعلام کرد: 29 درصد طلاق‌ها در کشور به صورت توافقي صورت مي‌گيرد.
ايرنا-"حسن موسوي چلک" در جمع خبرنگاران در محل سازمان بهزيستي کشور درعين حال گفت: فاصله زندگي مشترک در طلاق هاي توافقي از پنج به سه سال کاهش يافته است.

وي اظهار داشت: در 9 ماهه اول سال جاري، حدود 2/1 درصد ازدواج و 15/7 درصد طلاق در کل کشور صورت گرفته است.

مدير کل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي اضافه کرد: در 9 ماهه سال جاري، 727 هزار و 328 مورد ازدواج و 93 هزار و 769 مورد طلاق صورت گرفته است.

اين مقام سازمان بهزيستي کل کشور گفت: اين در حالي است که در سال گذشته 712 هزار و 452 ازدواج و 81 هزار و 33 مورد طلاق رخ داده است.

موسوي چلک افزود:127 مرکز مداخله اجتماعي براي کاهش طلاق وجود دارد که از 62 درصد مراجعه کنندگان به اين مراکز، 40 درصد آنان به سازش قطعي رسيده‌اند.

مدير کل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي کل کشور با بيان اين مطلب که 41 درصد از زن و شوهرها با يکديگر به اين مراکز مراجعه کرده‌اند، گفت: اين در حالي است که 27 درصد زنان و 19 درصد مردان به تنهايي به اين مراکز مراجعه کرده اند.

به گفته وي، بيشتر زنان و مرداني که در سال جاري طلاق گرفته‌اند، تحصيلات ابتدايي داشته‌اند.
موسوي افزود: 80 درصد از افرادي که طلاق گرفته اند شاغل بوده و نزديک به 40 درصد از مرداني که از همسران خود جدا شده اند، بيش از هشت ساعت در روز کار مي‌کردند.

اين مقام سازمان بهزيستي کل کشور گفت: همچنين 41درصد از اين افراد، بچه دار نشده بودند و 37 درصد نيز يک فرزند و 15 درصد دو فرزند داشته‌اند.

مدير کل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي اظهار داشت: 70 درصد از مردان و 74 درصد از زناني که از يکديگر جدا شده‌اند، سابقه طلاق نداشته‌اند اما بقيه سابقه طلاق در گذشته را داشته‌اند.

موسوي چلک خاطر نشان کرد: 31 درصد از افرادي که طلاق گرفته‌اند، سابقه متارکه و 10 درصد از مرداني که به مراکز براي طلاق مراجعه کرده‌اند، از همسرانشان کوچکتر بوده‌اند.

وي افزود: چهار درصد از مردان و 9 درصد از زنان به اجبار ازدواج کرده‌ بودند. همچنين 79 درصد از افرادي که طلاق گرفته‌اند، نسبت فاميلي با يکديگر نداشته‌اند و تنها 21 درصد از آنان با يکديگر نسبت فاميلي داشته‌اند.

به گفته اين مقام سازمان بهزيستي ، " 10 درصد از مردان و هشت درصد از زناني که طلاق گرفته اند، قبلا ازدواج کرده بودند."

موسوي چلک خاطر نشان کرد: اکثر افرادي که براي طلاق به مراکز مراجعه کرده‌اند، سابقه دوران نامزدي نداشته‌اند.

مدير کل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي، دخالت اطرافيان، عدم محبت زوجين، اعتياد، عدم مهارت حل مساله و سوء ظن را از مهم ترين عوامل طلاق در جامعه بيان کرد.

وي با بيان اينکه خدمات مراکز مداخله اجتماعي در حوزه کاهش طلاق رايگان است، اظهار داشت: در مجموع، در 9 ماهه اول سال جاري، 35 هزار و 604 نفر به مراکز بهزيستي مراجعه کرده‌اند.

مدير کل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي در بخش ديگري از سخنانش گفت: اورژانس‌هاي اجتماعي در 70 شهر فعال هستند و تا آخر ارديبهشت سال 89 اورژانس‌هاي اجتماعي در 123 شهر فعال مي‌شوند.

وي افزود: 49 پايگاه خدمات اجتماعي در کشور وجود دارد که 39 پايگاه ديگر به آن اضافه شده است .
به گفته وي، تعدادي از اين پايگاههاي خدمات اجتماعي در قم فعال هستند.

موسوي چلک با بيان اينکه 200 خودروي سيار اورژانس اجتماعي در سطح استان تهران فعال است ، گفت: نياز به 700 خودروي سيار ديگر داريم که حداقل تا سال سوم برنامه پنجم توسعه بايد تامين شود تا به آسيب ديدگان خدماتي ارايه کنيم.

مدير کل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي از ابتلاي 80درصد از زنان به اختلال هويت جنسي‌ خبر داد و گفت: زنان مبتلا به اختلال هويت جنسي تمايل دارند، مرد شوند و سازمان بهزيستي متولي درمان اين افراد نيست.

وي گفت: اين افراد مانند بقيه افراد جامعه هستند و طبق فتواي حضرت امام (ره) بعد مذهبي تغيير جنسيت برطرف شده است اما تغيير جنسيت را فقط مراکز خصوصي انجام مي‌دهند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: