کد خبر: ۱۵۷۷۵
۰۱ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۳
0
وي افزود : اين خودرو مجهز به استاندارد آلودگي يورو 4 ، داراي پنج ستاره كامل در تست تصادف و داراي Air bag و ABS است .

خطوط توليد پژو 207 آي و سوزوكي گراندويتارا با موتور 2400 سي سي در كم تر از شش ماه در گروه صنعتي ايران خودرو راه اندازي شده كه با استانداردهاي جهاني در ارايه محصولات جديد به بازار منطبق است.    

به گزارش ایکوپرس، مهندس جواد نجم الدين مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب در مراسم رونمايي پژو 207 آي و معرفي سوزوكي گراندويتاراي جديد، گزارش مشروحي از برنامه ها و فعاليت هاي ايران خودرو را ارايه كرد.

 16 درصد رشد توليد

بر اساس گزارش مهندس نجم الدين، در سـال جاري كه عمــده خودروسازان جــهان با كاهــش 18 درصدي توليد مواجه بودند، ايران خودرو توانست در حوزه سواري و وانت 16درصد رشد توليد و در حوزه تجاري 22 درصد رشد را نسبت به سال گذشته تجربه كند.

وي با اشاره به شكسته شدن ركورد توليد و عبور از 606 هزار دستگاه در 24 بهمن ماه جاري، اظهار اميدواري كرد، تا پايان اسفند، هدف برنامه اي 680 هزار دستگاه تحقق پيدا كند كه رويداد بي سابقه اي در تاريخ صنعت خودروي كشور است و بار ديگر ايران خودرو پس از سه سال، عنوان بزرگ ترين و اولين خودروساز ايران در خاورميانه از نظر توليد را كسب كرده است.

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو  برنامه توليد سال آينده را 730 هزار دستگاه ذكر كرد و گفت: ميانگين توليد روزانه سال جاري از دو هزار دستگاه در ارديبهشت به 2800 دستگاه در دي ماه افزايش داده شد و مجموع توليد سواري و وانت درنيمه اول سال به 274 هزار دستگاه رسيد كه اين ميزان در  نيمه دوم سال تاكنون به 340 هزار دستگاه رسيده است .

محصولات جديد

 مهندس نجم الدين با اشاره به سرمايه گذاري هاي انجام شده در حوزه محصولات خانواده 206 و كسب مطلوبيت نزد مشتري، گفت: پژو 207 آي با طراحي زيبا و نماي بيروني و داخلي جديد  روي پلتفرم 206 طراحي شده و از ABS و Air bag برخوردار است . از سوي ديگر از آن جا كه سوزوكي گراندويتارا نيز يكي از محصولات موفق ايران خودرو در بخش SUV در بازار كارنامه خوبي داشته ، تصميم بر اين شد كه مدل جديد اين محصول را با موتور قوي تر 2400 سي سي به بازار عرضه كنيم كه بتوليد آن در شركت ايران خودرو خراسان آغاز شده است .

وي افزود : اين خودرو مجهز به استاندارد آلودگي يورو 4 ، داراي پنج ستاره كامل در تست تصادف و داراي  Air bag و ABS  است .

نجم الدين افزود: در گروه سمند نيز محصول جديد سورن با داشبورد جديد ، سيستم جديد درخت سيم مالتي پلكس و موتور ملي، در اوايل سال آينده به بازار عرضه خواهد شد. در همين گروه، سمند جديد با بدنه و تزيينات كاملا" متمايز نيز در دست طراحي است كه فاز نمونه سازي آن از نيمه دوم سال آينده آغاز خواهد شد.

مدير عامل ايران خودرو با اشاره به استقبال مردم از پارس و 405  و عرضه  SLX 405 و پارس سال به بازار خبر داد و گفت: پارس جديد نيز در سال آينده به بازار وارد مي شوند. در بخش محصول

سواري كوچك و ارزان نيز محصولي از يكي از شركت هاي خارجي انتخاب شده كه به محض اتمام فاز مطالعاتي و نهايي شدن مذاكرات، اعلام خواهد شد.

وي ارايه بطور متوسط سالانه سه محصول جديد و دو مدل سال به بازار را از راهبرد هاي ايران خودرو عنوان كرد.

سهم بازار

مهندس نجم الدين اظهار داشت: در سال هاي گذشته، سهم بازار ايران خودرو از بالاي 50 درصد به 45 درصد كاهش يافته بود، اما با برنامه ريزي صورت گرفته در سال جاري و رشد توليد 16 درصد، با وجود مشكلات مالي شش ماهه اول سال، در حال حاضر 5/48 درصد سهم بازار در اختيار ايران خودرو است كه تا پايان سال جاري اين رقم با چهار درصد افزايش به 49 درصد مي رسد كه به معني افزايش در سهم بازار در كمتر از يك سال است.

وي دستيابي به سهم بازار در سطح 50درصد را برنامه سال آينده ايران خودرو عنوان كرد و گفت:  در حوزه تجاري، شركت ايران خودرو ديزل توانسته در سال جاري به 24 درصد سهم بازار دست يافته و هدف 27 درصدي را در بازار داخل را براي سال آينده برنامه ريزي كرده است .

مدير عامل ايران خودرو سهم ريالي بازار در حوزه خودروي سبك را 56 درصد و مجموع سهم  بازار ايران خودرو در خودروهاي سبك و سنگين را 1/48 درصد ذكر كرد.

بيش از 27 هزار دستگاه صادرات

نجم الدين با اشاره به كاهش حجم كل صادرات سواري به دليل توقف در حوزه هاي زيان ده گفت:  با وجود اين، صادرات در شبكه ايران خودرو حدود 50 درصد افزايش داشته و امسال بيش از  27 هزار و 500 دستگاه خودرو به ارزش بيش از 200 ميليون دلار به 20 كشور جهان صادر كرده و سال آينده صادرات 55 هزار دستگاه سواري را براي خود هدف قرار داده ايم، كه در بر دارنده حدود هفت و نيم درصد برنامه توليد سال آينده و 80 درصد رشد نسبت به سال جاري است.

بهره گيري از فناوري هاي جديد

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو از تصميم اين مجموعه براي ارتقاي ايمني و رفاه مشتريان  از راه به كارگيري فناوري هاي جديد خبر دادو گفت ؛  نصب ABS و Airbag روي تمامي محصولات جاري و جديد، نصب سيستم EBD يا سيستم توزيع يكنواخت نيروي ترمزها روي محصولات جديد ،افزايش توليد موتورهاي كم مصرف ،نصــب سيــستم جديـد تعليــق طراحــي شده توســط ايـران خــودرو Twist Beam) ) روي محـصـولات، دست يابي به استانداردهاي بالاي آلايندگي و ايمني در موتورها يورو 4 و 5 از جمله  اقدامات اين شركت براي افزايش ضريبي ايمني است .

يك مرتبه رشد كيفيت در تمامي محصولات

مدير عامل ايران خودرو افزود: امسال كيفيت تمامي محصولات، در نظام بازرسي شركت بازرسي كيفيت وابسته به سازمان گسترش يك درجه افزايش يافته كه اين هدف در ابتداي سال جاري، براي خيلي ها سخت به نظر مي رسيد .

وي افزود: با ارايه  روآي جديد  ، اين محصول سه درجه افزايش كيفيت را تجربه كرد كه جهشي  بي سابقه در محصولات توليد داخل به شمار مي رود.

مدير عامل ايران خودرو افزود: بر اساس گزارش شركت بازرسي كيفيت ، با اجراي 120 پروژه بهبود كيفيت، ميانگين كيفيت محصولات ايران خودرو 26 درصد بهبود داشته و برنامه هاي اجرا شده در حوزه ارتقاي كيفيت محصولات در سال جاري، با جهش بي نظيري همراه بوده است .

نجم الدين، اظهار داشت: ميانگين زمان پاسخ گويي به مشتريان در نمايندگي ها، از 29 روز در سال گذشته به هشت روز در سال جاري كاهش يافته و رضايت مشتريان از خدمات پس از فروش  از 65 درصد در سال جاري به 68درصد در سال 89 و 72 درصد در سال 90 افزايش مي يابد.

بر اساس ارزيابي انجام شده توسط شركت بازرسي كيفيت ايران، شركت ايساكو در شش ماهه اول  سال جاري، داراي رتبه نخست در بين شركت هاي موجود  فعال در حوزه خدمات پس از فروش در كشور را كسب كرده است .

97 درصد خودكفايي

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو افزود: اكثر محصولات ما در پايان سال جاري به خودكفايي بالاي 90 درصد رسيده و در  206 نيز در نيمه دوم سال آينده به 97 درصد خودكفايي دست خواهيم يافت . شركت ساپكو توانسته ابتداي سال جاري بخش اعظم مطالبات سازندگان را از شش ماهه به استاندارد 90 روزه كاهش داده و براي تأمين قطعه براي توليد 800 هزار دستگاه خودروي سال آينده، برنامه ريزي كرده است .

شروع به كار سايت كرمانشاه

نجم الدين با بيان اين كه سايت هاي داخل نيز از نظر انتخاب محصول و شرايط سرمايه گذاري، مورد ارزيابي مجدد قرارگرفته، از انتخاب يك نوع محصول قرن با دو مدل مسافري و يك مدل باري در سايت كرمانشاه خبر داد و گفت: مذاكرات با شركت خارجي به اتمام رسيده و سايت در مراحل اجرايي قرار گرفته است. در سايت بابل در استان مازندران نيز، سرير انتخاب و در كمتر از سه ماه، سالن مونتاژ آماده افتتاح شده است.

گفتني است  پژو207 آي با حضور وزير صنايع و معادن ، رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران ، رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ، مدير ان ارشد خودرويي كشور و خبرنگاران رسانه هاي داخلي و خارجي صبح امروز در شركت ايران خودرو رونمايي شد .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
تعطیلی همه مشاغل به جز سطح 1 در ۲۵ مرکز استان و همه کلانشهرها
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حداقل ۲۵ مرکز استانی و نیز همه کلانشهرها شامل دور جدید محدودیت‌های شدید خواهند شد.