پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۵۷۴۱۷
۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
0
نقشه راه همکاری‌های اقتصادی ایران و اتریش که تلفیقی از همکاری‌های فناورانه، بانکی، بیمه‌های صادراتی، انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر، ریلی و راه‌آهن، گردشگری است، تهیه می‌شود.
تدوین نقشه راه همکاری‌های اقتصادی ایران و اتریشپول‌نیوز- اولین نشست کارگروه همکاری‌های مشترک ایران و اتریش با هدف همفکری در خصوص تدوین نقشه راه همکاری‌های اقتصادی با اتریش و بر اساس پروتکل منعقده برگزار شد.  

براساس توافق وزرای صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و وزیر اقتصاد و تحقیقات کشور اتریش در مورد نهایی‌سازی نقشه راه که مقرر شده بود ظرف مدت حداکثر ۶ ماه صورت بگیرد، این نقشه راه تلفیقی از همکاری‌های فناورانه، بانکی، بیمه‌های صادراتی، انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر، ریلی و راه‌آهن، گردشگری، توازن تراز تجاری و توسعه صادرات غیرنفتی به اتریش و سایر حوزه‌ها خواهد بود.

نقشه راه از سوی دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه و با همکاری تشکل های تخصصی-خصوصی، تهیه و جهت جمع‌بندی و تلفیق ارائه خواهد شد و در آن باید هدف‌گذاری، زمان‌بندی، منابع مورد نیاز، ظرفیت‌ها و مزیت‌های ایران و اتریش در هر حوزه مسئولین اجرا، شاخص‌های ارزیابی پیش‌بینی شده باشد.

براین اساس، تکمیل چارچوب نقشه راه در قالب فرم‌های ارائه شده در جلسه و ارسال آن به معاونت اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت  باید حداکثر تا ۱ ماه، جهت جمع‌بندی صورت بگیرد.

با درخواست همکاری فعال از دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط در تهیه نقشه راه، این نقشه به عنوان الگو برای روابط اقتصادی با سایر کشورها تلقی شده و ارتقای سطح مدیریت روابط دوجانبه اقتصادی خارجی کشور از نتایج این مهم خواهد بود.

اولین نشست کارگروه همکاری های تجاری صنعتی ایران واتریش و تدوین نقشه راه  دو کشور، پس از سفر رئیس جمهور اتریش به تهران و امضای سند همکاری بین دو کشور تشکیل شده است.

منبع: مهر
برچسب ها: ایران ، اتریش ، صادرات
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.