پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۵۶۷۳۱
۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۶
0
نماینده رئیس جمهور در شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری گفت: گردشگری اولویت اول برنامه ششم توسعه اقتصادی قرار دارد.
گردشگری جزو برنامه های استراتژیک قرار می گیردپول‌نیوز- ابراهیم بای سلامی ظهر امروز در همایش ملی جایگاه علوم گردشگری در آمایش سرزمین و توسعه منطقه‎ای که در دانشگاه حکیم جرجانی شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار کرد: آب و محیط زیست از مسائل مهمی هستند که با قرارگرفتن گردشگری در اولویت برنامه ششم از اهمیت خاصی برخوردار شدند.

به گزارش گروه گردشگری پول‌نیوز، وی با تاکید بر اینکه گردشگری باید در استراتژی ملی قرار بگیرد، تصریح کرد: نخستین کارکرد صنعت گردشگری درآمدزایی است اشتغالزایی، عدالت‎گستری، فقرزدایی و پایداری از دیگر کارکردهای صنعت گردشگری به شمار می‎رود.

نماینده رئیس جمهور در شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری افزود: مقاله‎‎ای به اشتباه ترجمه شد مبنی بر اینکه به ازای هر گردشگر 6 شغل ایجاد می‎شود در حالی که شاید به ازای هر 6 نفر یک شغل ایجاد شود.

ابراهیم‎بای سلامی با اشاره به اینکه اشتغال یک مسئله اجتماعی است، گفت: باید کاری کنیم که درآمد خلق شود و در حین کارکرد درآمد، اشتغال ایجاد شود، در هر کشوری که گردشگری رونق بگیرد فقر جمع می‎شود.

وی با اشاره به اینکه گردشگری خیلی سیاسی است، افزود: ایران، مالزی، ترکیه و قطر را با یکدیگر مقایسه کنید نوع دیدگاه حکومت به پدیده گردشگری مهم است، باید دولت‎ها در این زمینه تصمیم‎گیری کنند.

نماینده رئیس جمهور در شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه تباهی و عزت ملت به مهمانداری و مهمان‎نوازی است، گفت: گردشگری که وارد یک شهر و یا کشور می‎شود اگر مورد اذیت قرار بگیرد صنعت گردشگری آنجا خدشه‎دار می‎شود.

ابراهیم‎بای سلامی بیان داشت: جهان امروز با غذا شناخته می‎شود ایران یکی از ضعیف‎ترین کشورها در ارائه غذا است، فکر می‎کنیم غذا فقط قرمه‎سبزی و جوجه‎کباب است در حالی که باید غذا متنوع باشد باید غذاهای محلی حفظ شوند.
برچسب ها: استراتژیک ، گردشگری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.