April 2020 09 / پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۵۵۵۷۲
۲۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
0
فقط 12درصد رقم 23 میلیونی جمعیت فعال کشور را زنان تشکیل می دهند. ورود زنان به دانشگاه ها نیز از کمتر از 30درصد به بالای 60درصد در سالهای پس انقلاب رسیده که این امر نشان دهنده توجه ویژه به ارتقای علمی زنان است اما 30 رصد زنان تحصیلکرده بیکارند که این رقم سه برابر نرخ بیکاری کشور است.
پول‌نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آمار بیکاری زنان دو برابر متوسط نرخ بیکاری کشور است و باید در سال های پیش رو ، اقدامی جهشی در این زمینه انجام دهیم.

نعمت زاده روز سه شنبه در دومین نمایشگاه بین المللی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار افزود: فقط 12 درصد رقم 23 میلیونی جمعیت فعال کشور را زنان تشکیل می دهند؛ 30 درصد زنان تحصیل کرده بیکارند که این رقم سه برابر نرخ بیکاری کشور است.

وی ادامه داد: زنان در تاریخ کشور جایگاه والایی داشته اند که به تدریج این جایگاه بر خلاف روند کشورهای پیشرفته کاهش اما در دوران انقلاب رشد یافت.

وزیر صنعت گفت: ورود زنان به دانشگاه ها از کمتر از30 درصد به بالای 60 درصد در سال های پس انقلاب رسیده است که این امر نشان دهنده توجه ویژه به ارتقای علمی زنان دارد؛ به طور قطع تجهیز افراد به دانش روز و علوم و فنون می تواند نقش آفرینی آنان را بیشتر کند.

وی تصریح کرد: خروجی زنان از دانشگاه ها و دبیرستان ها نسبت به گذشته بیشتر شده اما زمینه های جذب آنان برای ابراز خلاقیت به مقدار کافی رشد نیافته است زیرا این کار مشکل تر و پر هزینه تر از ارایه آموزش است.

نعمت زاده، اضافه کرد: مردان باید کمک کنند تا زمینه ایجاد اشتغال زنان افزایش یابد و راه های آن متعدد است به طور مثال برخی مشاغل را می توانیم به زنان اختصاص دهیم؛ مثلا فرصت های اشتغال در آزمایشگاه ها ، تحقیقات، امور مالی ، امور حقوقی ، امور اداری و مطالعات فنی را می توانیم از مردان تخلیه کنیم تا زنان جایگاه بیشتری پیدا کنند و در بقیه مناصب هر دو در کنارهم فعالیت کنند.

نعمت زاده تاکید کرد: مردان باید اجازه دهند، زنان، بیشتر در عرصه اشتغال حضور یابند البته در بخش دولتی باید به حداقل برسد و زمینه در بخش خصوصی فراهم شود. وزیر صنعت ، معدن و تجارت اضافه کرد:زنان می توانند نقش خود را در رشته هایی مانند هنر ، معماری و طراحی تقویت کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.