پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۵۴۹۵۱
۱۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۰
0
قائم مقام بانک مرکزی از تشکیل کارگروه مشترک بانکی بین ایران و اتریش خبر داد.
پول‌نیوز- اکبر کمیجانی در دیدار هیات اتریشی گفت: ملاقات با هیات‌های اروپایی را به فال نیک می‌گیریم چرا که این مهم آغازگر فصل جدیدی در روابط بانکی، تجاری و اقتصادی تهران و وین خواهد بود.

قائم مقام بانک مرکزی با تاکید به بازگشت روابط اقتصادی و بانکی تهران و وین به دوران پیش از تحریم‌ها، اظهارداشت: دیدار هیات عالیرتبه اتریش با رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و مسئولان بلندپايه کشور نشانگر علاقه و تمایل دوطرف برای بازبینی و بهبود روابط اقتصادی و تجاری است.

کمیجانی افزود: امیدواریم روابط بانکی دو کشور ایران و اتریش در زمینه بانکی گسترش یابد تا شرایط برای تبادل نظر و اطلاعات و انتقال تجربیات فراهم شود.

وی، لازمه گسترش روابط تجاری را داشتن روابط بانکی قوی اعلام و خاطرنشان کرد: اگر ذهنیت، علاقه‌مندی‌ و انگیزه‌‌ای برای گسترش روابط تجاری وجود داشته باشد. مادامی که روابط بانکی نرم، منعطف و روان شکل نگیرد، خود مانعی برای گسترش این روابط تجاري خواهد بود.

کمیجانی بر تشکیل کارگروه بانکی بین بانک‌های مرکزی ایران و اتریش تاکید و تصریح کرد: این کارگروه در گام نخست وضع فعلي روابط بانکی و مالی را مرور و سپس در جهت رفع مشکلات، راهکارهای اجرایی ارائه می‌کند.

قائم‌مقام بانک‌ مرکزی گفت: بانک‌های تجاری ایران و اتریش در صورت تمایل مي‌توانند در کارگروه بانکی دو کشور حضور داشته باشند و برای مسائلی که در گذشته موجبات اختلال در روابط بانکی شده است، راهکار ارائه کنند و گام‌های جدیدی را برای مستحکم‌تر شدن روابط بانکی بردارند.

کمیجانی اظهارداشت: درست است که در روابط بانکی ایران با اتریش وقفه ایجاد شده است ولی روابط بانکی دو کشور قبل از تحریم‌هاي اقتصادي مطلوب بود که امیدواریم پس از این دیدارها روابط بانکی گسترش یابد.

وی تاکید کرد: در ۱۵ سال گذشته نظام بانکی ایران به لحاظ ابداعات پولی ابزارهاي مالي و به کارگيري تکنولوژی‌هاي جدید در حوزه بانکي و بانکداری الکترونیکي پیشرفت‌های خوبی داشته است و در زمینه ارائه خدمات بانکی هم با برخي از بانک‌های منطقه و حتی برخی از بانک‌های اروپایی برابری می‌کند.

قائم مقام بانک‌ مرکزی به تلاش‌های انجام شده در زمینه رعایت استانداردهای بین المللی از سوی نظام بانکی ایران اشاره کرد و گفت: در صورت برقراری روابط با بانک‌های اروپایی و اتریشی زمینه آموزش کارکنان نظام بانکی و بهبود استانداردهای بین المللی بانک‌هاي ايراني نیز فراهم خواهد شد که بسیار مفید است.

کمیجانی با تاکید بر اینکه ایران در زمینه پرداخت بدهی به کشورهای اروپایی و اتریش مشکلی نداشته است، اظهارداشت: ایران از جمله کشورهای خوشنام در ایفای تعهدات بين‌المللي خود بوده و حتي در شرايط سخت اقتصادي همچون زمان جنگ تحميلي با عراق در پرداخت بدهي خارجي کوتاهي نکرده است. اختلال فعلي در روابط بانکی ما با ساير کشورها نيز ناشی از وضع تحریم‌های ناعادلانه بوده است که با رفع آنها مجددا به شرایط مطلوب بازخواهیم گشت.

وی با تاکيد بر شروع به کار سريع کارگروه تخصصي ميان دو کشور ايران و اتريش، ابراز اميدواري کرد که نشست حاضر منجر به گسترش روابط تجاري و بانکي دو کشور شود.

رئیس کل بانک مرکزی اتریش هم در این دیدار ضمن ابراز تمایل نسبت به برقراری روابط تجاری، اقتصادی و بانکی بین دو کشور از آمادگی بانک‌های اتریشی به‌ منظور آموزش نظام بانکی ایران در زمینه شناخت مشتریان و همچنین قوانین ضدپولشویی خبر داد.

«کلاس رایدل» رئیس کل بانک‌ مرکزی اتریش همچنین خواستار ارائه وضعیت تجاری و اسناد مالی بانک‌‌های ایرانی برای آماده‌سازی به منظور برقراری ارتباط با بانک‌های اتریش شد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.