کد خبر: ۱۵۳۸۵۶
۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۴
0
مدیرکل بنادر استان مازندران گفت: بسیاری از سرمایه گذاران برای دریافت مجوز تاسیس سکو در تنکابن، نور و نوشهر مراجعه کرده اند و ما به دنبال مکان یابی برای اسکله های تفریحی و توریستی و توسعه گردشگری دریایی هستیم.
کشتی‌های تفریحی در راه آب‌های مازندرانپول‌نیوز- سرانجام طلسم ورود سرمایه‌گذاران به حوزه گردشگری دریایی شکسته شد و با حضور چند سرمایه‌گذار و خریداری چند فروند شناور تفریحی که بزودی وارد آب‌های استان مازندران خواهد شد، می‌توان امیدوار بود که این حوزه گردشگری نیز که تاکنون مورد غفلت واقع شده بود، رونق گرفته و سهمی در توسعه گردشگری کشور ایفا کند.

آن طور که مدیرکل میراث فرهنگی استان مازندران می گوید: یک سرمایه گذار با ورود به حوزه گردشگری دریایی پکیج کاملی در زمینه گردشگری تفریحی دریایی تهیه کرده که این پکیج شامل دو فروند کشتی تفریحی شامل یک کشتی هتل و یک کشتی دارای رستوران دریایی و یک اسکله تفریحی است.

دلاور بزرگ نیا با بیان این که دو کشتی تفریحی چندی پیش خریداری و تمام مجوزهای لازم از جمله پرچم ایران از سوی سازمان بنادر و کشتیرانی برای آن صادر شده و از هر لحاظ مورد تائید این سازمان قرار گرفته است، می افزاید: این کشتی ها بزودی از طریق آب های دریای سیاه در ترکیه و رود ولگا در روسیه به دریای خزر و سواحل مازندران منتقل خواهد شد و امیدواریم تا یک ماه دیگر به سواحل استان برسد.

به گفته وی یکی از این کشتی ها که می تواند همچون یک هتل دریایی پذیرای علاقه مندان باشد، دارای 6 سوئیت با ظرفیت هر سوئیت حدود 4 نفر است که می تواند علاوه بر استقرار در پهنه آب های خزر و رقم زدن اوقاتی رویایی در شبانه روز برای مسافران، تردد به دیگر سواحل استان و استان های همجوار و یا حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس را هم در برنامه خود داشته باشد.

ساخت اسکله های تفریحی

از آنجا که توسعه در هر بخش نیازمند ایجاد زیرساخت های مربوط است، تردد کشتی تفریحی در سواحل هم بدون اسکله مرتبط با این نوع کشتی ها غیرممکن و یا دست کم سخت و دشوار است. کشتی های تفریحی خریداری شده نیز به آشیانه مخصوص به خود محتاجند؛ آشیانه هایی که نبود آنها یکی از دلایل وارد نشدن سرمایه گذار برای خرید کشتی تفریحی تاکنون عنوان شده است. البته سرمایه گذاری که هم اکنون به این حوزه وارد شده پیش بینی ساخت یک اسکله تفریحی را نیز در شهرستان نور کرده و به گفته مدیرکل میراث مازندران بزودی ستون ها و پایه های آن جانمایی خواهد شد، اما این اسکله یک سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید، برای همین این نگرانی وجود دارد که درصورت ورود کشتی ها به آب های کشور، آنها بدون استفاده در سواحل پهلو گرفته و به سرنوشت کشتی میرزاکوچک خان در استان گیلان دچار شوند.

هرچند به عقیده بزرگ نیا جای هیچ نگرانی نیست و هم اکنون سه بندر نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار اعلام آمادگی کرده اند که تا زمان بهره برداری از اسکله تفریحی، پارکینگ خود را در اختیار کشتی های تفریحی قرار دهند. این مقام مسئول در میراث فرهنگی ورود این سرمایه گذار به حوزه گردشگری دریایی را موجب شکل گرفتن یک نگاه جدید به این حوزه دانسته و اظهار امیدواری می کند که سایر سرمایه گذاران نیز علاقه مند ورود به این حوزه شوند.

وی با تاکید بر این که راه نجات گردشگری توجه به سرمایه گذاران بخش خصوصی است، خاطرنشان می کند که البته هم اکنون تسهیلات خوبی از سوی سازمان میراث فرهنگی و همچنین سازمان بنادر و کشتیرانی به متقاضیان پرداخت می شود، با این حال احداث زیرساخت ها توسط بخش دولتی زمینه ورود آنان را هموارتر خواهد کرد. به طور مثال اکنون سرمایه گذاری وجود دارد که می تواند هواپیمای آب نشین خریداری و راه اندازی کند، اما زیرساخت های راه اندازی آن در آب های کشور هنوز فراهم نیست.

مدیرکل بنادر استان مازندران نیز با بیان این که سالانه می توان 400 هزار شغل در سواحل شمالی ایجاد کرد، می گوید: بسیاری از سرمایه گذاران برای دریافت مجوز تاسیس سکو در تنکابن، نور و نوشهر مراجعه کرده اند و ما به دنبال مکان یابی برای اسکله های تفریحی و توریستی و توسعه گردشگری دریایی هستیم.

به گفته منوچهر تاتینا سود تسهیلات اعطایی برای خرید شناورهای مسافری صفر درصد و بقیه تسهیلات 12 درصد محاسبه خواهد شد.

استقبال از گردشگری دریایی

گردشگری دریایی همزمان با افزایش تقاضا برای سفرهای دریایی در نخستین دهه قرن بیستم و با ساخت کشتی های پیشرفته و پیدا شدن خطوط بزرگ کشتیرانی مطرح شد و شکل گرفت. این نوع گردشگری برای سال های متوالی در برخی کشورهای اروپایی همچون فرانسه، اسپانیا و یونان و جزایر هاوایی و خلیج مکزیک در اروپا و آمریکا سهم زیادی در جذب گردشگر داشت.

استرالیا نیز یکی از مهم ترین مقصدهای دریایی در جهان به شمار می آید و سالانه هزاران نفر را جذب خود می کند، به طوری که در سال 2012 توانست 5.2 میلیارد دلار از گردشگری دریایی خود درآمد کسب کند.

در سال های اخیر نیز کشورهای حاشیه مدیترانه همچون مصر و ترکیه و برخی کشورهای جنوب شرقی آسیا از جمله تایلند، مالزی، اندونزی، سنگاپور، هنگ کنگ و ژاپن که دارای سواحل زیبا و منابع دریایی هستند، به توسعه گردشگری دریایی روی آورده اند؛ گردشگری ای که فعالیت های تفریحی آبی همچون غواصی، سفرهای تفریحی، اسکی روی آب، جت اسکی، آکواریم دریایی و ماهی گیری در آب های عمیق مهم ترین جذابیت های آن به شمار می رود.

این بخش از گردشگری به حدی درآمدزا و پرطرفدار است که حتی برخی کشورها با چند ده کیلومتر سواحل نامساعد توانسته اند مبالغ هنگفتی درآمد از آن به دست آورند.

به عنوان مثال کشور امارات از سال 2005 میلادی با تدوین برنامه ای دقیق در این زمینه توانسته طی دوره ای هفت ساله تا سال 2012 میلادی حدود 600 هزار گردشگر دریایی را صرفا از طریق پهلو گرفتن کروزهای مسافری پذیرایی کند یا این که کشور عمان با حذف تشریفات دریافت روادید برای گردشگرانی که از طریق دریا وارد خاک این کشور می شوند، تسهیلات فراهم کرده است اما ایران با داشتن بیش از 2000 کیلومتر ساحل در جنوب و شمال خود هنوز اندر خم یک کوچه باقیمانده و استفاده ای از این ظرفیت بزرگ نکرده است.

ظرفیت های پنهان

بسیاری از کارشناسان ناهماهنگی ارگان های مربوط را دلیل این ناکامی می دانند و برخی نبود سرمایه گذاران را دلیل به گل نشستن کشتی گردشگری دریایی ایران عنوان کرده اند، اما کاپیتان سیدحسن گیتی پسند، طراح طرح گردشگری دریایی خزر چندی پیش در این زمینه به جام جم گفت: این منطقه و بسیاری از سواحل کشورمان برای تبدیل شدن به قطب گردشگری دریایی ظرفیت بالایی دارند، اما متاسفانه به دلیل تعریف نادرست برخی از مسئولان که گردشگری دریایی را فقط آفتاب گرفتن کنار ساحل و شناکردن در آب تعبیر می کنند، هنوز نتوانسته ایم از این ظرفیت بالا اشتغال آفرینی و درآمدزایی کنیم.

به باور او اگر صنعت گردشگری دریایی که شامل تفریحات ساحلی، دریایی و زیر سطحی می شود در ایران رونق گیرد با توجه به اکوسیستم و جاذبه های ایران میلیاردها دلار درآمد و هزاران فرصت شغلی به کشورمان هدیه داده می شود.

شاهد مثال این روند همین طرح ملی گردشگری دریایی خزر است که در صورت اجرایی شدن می تواند 17 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم فقط در حاشیه جنوبی خزر ایجاد کند، حالا خودتان تصور کنید ایران که بیش از 2000 کیلومتر ساحل مستعد دارد؛ می تواند از هر مترمربع آن با رونق گردشگری دریایی چه مقدار درآمد کسب کند و چند هزار فرصت شغلی ایجاد می شود؟

البته برخی دیگر از کارشناسان نیز معتقدند که فرهنگ سازی می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند، چرا که فرهنگ مسافرت دریایی در ایران جز برای افراد ساحل نشین و بومی که در نزدیک دریاها هستند و بین جزایر تردد می کنند شناخته شده نیست.

حجم مسافرت دریایی در کشور ما بسیار ناچیز است. مردمی که در مناطق مرکزی، غرب و یا شرق کشور زندگی می کنند دریا را نمی شناسند و اگر شناختی هم از دریا داشته باشند در همان لنج، قایق و ماهی است، به همین دلیل انگیزه ای برای ایجاد مسافرت دریایی و یا تورهای مسافرتی دریایی وجود ندارد.

وجود قوانین امنیتی و کنوانسیون های دریایی که کشتی های مسافری ناچارند آنها را رعایت کنند نیز یکی دیگر از موانع توسعه این گردشگری است، زیرا این امر موجب می شود هزینه ها افزایش یابد، در نتیجه سرمایه گذاری کمتری در این بخش صورت می گیرد.

ضرورت رفع موانع توسعه گردشگری دریایی

به عقیده کارشناسان نبود سرمایه گذار، ناهماهنگی بین ارگان های مربوط و همکاری نکردن آنها با یکدیگر، تعریف نادرست، سطحی و محدود برخی از مسئولان از گردشگری دریایی، وجود قوانین امنیتی و کنوانسیون های دریایی که کشتی های مسافری و تفریحی ملزم به رعایت آن هستند و دریافت آن چندان راحت نیست، نبود زیرساخت های لازم برای فعالیت شناورها، آزاد نبودن حریم بسیاری از سواحل کشور و در نهایت ناشناخته بودن فرهنگ مسافرت دریایی در ایران و استقبال کم مردم از آن، از مهم ترین موانع توسعه گردشگری دریایی در کشورمان عنوان می شود، این در حالی است که بسیاری از سواحل کشور برای تبدیل شدن به قطب گردشگری دریایی ظرفیت بالایی دارند، ولی وجود این موانع موجب شده که تاکنون موفق به استفاده از این ظرفیت در جهت اشتغال آفرینی و درآمدزایی نشویم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: