کد خبر: ۱۵۰۷۵۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
0
بانک مرکزی در بخشنامه های نظام بانکی کشور را ملزم به ارایه حداقل بیست و پنج درصد از مجموع تسهیلات پرداختی به بخش کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع وابسته با نرخ ترجیحی کرد.
پول‌نیوز - بانک مرکزی در بخشنامه های نظام بانکی کشور را ملزم به ارایه حداقل بیست و پنج درصد از مجموع تسهیلات پرداختی به بخش کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع وابسته با نرخ ترجیحی کرد و هشدار داد در صورت تخلف میزان سپرده قانونی بانک ها افزایش می یابد.

در بخشنامه بانک مرکزی آمده است، همان گونه که استحضار دارند؛ طبق بند(ح) تبصره 11 قانون بودجه سال 1394 کل کشور، مقرر گردیده به طور متوسط حداقل 25 درصد از مجموع تسهیلات پرداختی بانک ها و مؤسسات اعتباری به بخش کشاورزی و منابع طبیعی و صنایع وابسته با نرخ ترجیحی اختصاص یابد و در صورت تخلف بانکها از سهمیه تعیین شده، بانک مرکزی متناسب با میزان تخلف، نسبت به افزایش سپرده قانونی آن ها اقدام نماید.

همچنین، براساس ماده 47 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور که در اردیبهشت ماه سال جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، بانک های عامل غیرتخصصی موظف شده اند، سهمی از تسهیلات اعطایی خود را حداقل معادل سهم بخش کشاورزی در اقتصاد کشور براساس آخرین آمار رسمی تولید ناخالص ملی سالانه به آن بخش اختصاص دهند.

با توجه به مؤخر بودن قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور مقتضی است بانک های غیرتخصصی در چارچوب قانون اخیرالذکر و بانک های تخصصی و مؤسسات اعتباری نیز با توجه به موضوع فعالیت مندرج در اساسنامه خود در چارچوب بند(ح) تبصره (11)قانون بودجه سال 1394 کل کشور نسبت به اعطای تسهیلات به بخش کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع وابسته با نرخ ترجیحی اقدام نمایند.

این بخشنامه به تمام بانک های دولتی و غیردولتی(به استثنای بانک های صنعت و معدن ومسکن)شرکت دولتی پست بانک، مؤسسات اعتباری توسعه، کوثر مرکزی، عسکریه و نور ارسال گردید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: