September 2021 22 / چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۴۸۹۸۴
۲۶ تير ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۸
0
پول‌نیوز- معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی از جامعه پزشکی دعوت کرد همچون سال های گذشته جهت تسلیم خود اظهاری مالیاتی اقدام کنند.

دکتر محمد جهانگیری گفت: توافقنامه سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی در سنوات گذشته تسهیلاتی را برای خود اظهاری جامعه پزشکی ایجاد کرده بود و با عنایت به اینکه پزشکان و دندان پزشکان جزو بند "ب" ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم محسوب می شوند، طبق رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری توافق مذکور، غیر قانونی شمرده شد و توافق مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی میسر نیست و این مسئله جامعه پزشکی و صنوف مشابه را دچار مشکل برای ارائه اظهار نامه در فرصت باقیمانده کرده است.

وی افزود: طبق پیگیری های فشرده و همه جانبه یک ماه اخیر سازمان نظام پزشکی برای ارائه الگوی اظهارنامه ها و تسهیلات برای افرادی که هر ساله اظهارنامه های خود را طبق خود اظهاری، اعلام می نمودند، روش هایی برای اعضای جامعه پزشکی پیشنهاد می شود؛

۱- این دستاورد با توجه به شبهاتی که در اخذ مالیات در جامعه پزشکی صورت گرفته، می تواند راهگشایی برای امور باشد.
۲- استفاده از این پیشنهاد برای اعضای جامعه پزشکی کاملا اختیاری بوده و در صورت انجام آن، امکان استفاده از تسهیلات برای آنها وجود دارد.
۳- مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال ۹۳ تا پایان تیرماه سال ۹۴ است.
۴- عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی موجب عدم استفاده از کلیه تسهیلات قانونی می گردد.
۵- جهت تکمیل اظهارنامه عملکرد سال ۹۳، موارد مهم زیر یادآوری و پیشنهاد می گردد؛

- آن دسته از اعضا و سازمان که مالیات قطعی سال ۹۲ آنها تا ۱۰ میلیون ریال بوده، ۱۲ درصد افزایش نسبت به مالیات قطعی سال ۹۲ برای سال ۹۳ اعلام گردد.

- آن دسته از اعضا و سازمان که مالیات قطعی سال ۹۲ آنها بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون ریال بوده، ۱۸ درصد افزایش نسبت به مالیات قطعی سال ۹۲ برای سال ۹۳ اعلام گردد.

- آن دسته از اعضا و سازمان که مالیات قطعی سال ۹۲ آنها بیش از ۵۰ میلیون ریال بوده، ۲۴ درصد افزایش نسبت به مالیات قطعی سال ۹۲ برای سال ۹۳ اعلام گردد.

تا ۱۰ میلیون ریال ۱۲ درصد افزایش نسبت به مالیات قطعی سال ۹۲

بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون ریال ۱۸ درصد افزایش نسبت به مالیات قطعی سال ۹۲

بیش از ۵۰ میلیون ریال ۲۴ درصد افزایش نسبت به مالیات قطعی سال ۹۲

۶- افراد خاصی که دچار بیماری، کهولت سن، مسافرت و تعطیلی محل فعالیت خود هستند، می توانند با ارائه مستندات درخواست های خود را تا پایان مرداد ماه به معاونت نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ارائه داده و پس از اتمام مهلت اظهارنامه، رایزنی لازم برای استفاده از تخفیف یا معافیت برای آنها صورت گیرد.

این در حالی است که مسعود مصلحی مدیر کل دفتر خدمات مودیان سازمان امور مالیاتی با ارسال نامه ای به دکتر علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، آخرین مهلت ارسال اظهار نامه مالیاتی سال ۱۳۹۳ را حداکثر تا تاریخ ۳۱ تیر ماه اعلام و خواستار ارسال آن قبل از موعد مقرر شد.

در متن نامه آمده است: همانگونه که استحضار دارید، شغل صاحبان حرفه های پزشکی از جمله مشاغل موضوع بند (ب) ماده (۹۵) قانون مالیات های مستقیم بوده و مکلف به تسلیم اظهار نامه مالیاتی عملکرد هر ساله خود در موعد مقرر(مهلت تسلیم اظهار نامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۳ حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۳۱) هستند.

در این نامه عنوان شده است؛ نظر به اینکه در سال جاری، ارائه اظهار نامه مالیاتی به صورت الکترونیکی (از طریق مراجعه به بخش اظهار نامه الکترونیکی سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی WWW.Tax.gov.ir) کفایت دارد، لزومی به مراجعه مودیان به واحد مالیاتی جهت تسلیم اظهارنامه کاغذی نیستند.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: