کد خبر: ۱۴۸۶۷۸
۲۳ تير ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۱
۱
پول‌نیوز- رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری چهار زورگیر و جیب بر شمال تهران خبر داد و از مالباختگان خواست نسبت به ثبت شکایتشان اقدام کنند.

در پی وقوع سرقت های جیب بری مشابه توسط چهار سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی که به ظاهر یکی از سرنشینان آن مدعی شکستگی دست خود به مالباختگان شده بود ، موضوع برای رسیدگی و دستگیری سارقان در دستور کار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با توجه به رسیدگی ویژه در خصوص سرقت های جیب بری توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی در پایگاه دوم آگاهی ، پرونده وقوع سرقت های مشابه از سایر پایگاه های پلیس آگاهی و همچنین کلانتری های مناطق غرب تهران در پایگاه دوم پلیس آگاهی تجمیع شد.

دستگیری 4 زورگیر شمال تهران (+عکس)

بررسی اظهارات بیشتر مالباختگان نشان داد که عمده سرقت ها از زنان و مردانی صورت گرفته که در سنین بازنشستگی به سر می برند ؛ یکی از این مالباختگان که شکایتش را در کلانتری 134 شهرک قدس مطرح کرد بود ، در شکوائیه ی خود عنوان کرده بود: در خیابان سعادت آباد ، نزدیک میدان کاج سوار یک دستگاه خودرو پراید مشکی به شماره انتظامی معلوم شدم تا به چهارراه قدس بروم. در طول مسیر یکی از سرنشینان صندلی عقب که کنار من نشسته بود عنوان کرد که دست راستش شکسته و به این بهانه از من خواهش کرد تا دستش را پشت گردنم قرار دهد و من نیز درخواست وی را قبول کردم اما همین شخص در لحظه ای که متوجه نشدم ، اقدام به سرقت محتویات داخل کیف بنده کرد و من پس از پیاده شدن از ماشین متوجه سرقت محتویات داخل کیف شامل گوشی تلفن همراه و مقادیری وجه نقد شدم.

یکی دیگر از مالباختگان نیز در شکایت خود عنوان کرده بود: در خیابان شهران از طرف فرهنگسرا قصد عبور به آن سوی خیابان را داشتم که سرنشین یک دستگاه پراید مشکی با چهارسرنشین مرا صدا کرد و پرسید حاجی کجا می خواهی بروی؟ کارت بیمار خاص روی سینه ام قرار داشت و به این بهانه راننده پراید عنوان کرد مگر می گذارم شما با این حال مریض پیاده بروی و به اصرار مرا سوار پراید کرد؛ اما پس از طی مسیر کوتاهی، ناگهان راننده که به اصرار مرا سوار ماشین کرده بود از من خواست که از ماشین پیاده شوم و پس از مراجعت به خانه بود که متوجه شدم مبلغ دو میلیون تومان وجه نقد همراهم توسط سرنشین صندلی عقب که دستش را با یک آتل بسته بود، سرقت شده است.

با توجه به تعدد سرقت ها در مناطق شمال غرب تهران به ویژه در محدوده میدان کاج و منطقه سعادت آباد، تیم‌های ویژه‌ای از کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اقدام به اجرای طرح کنترل محل های احتمالی سرقت کرده و سرانجام در ساعت 9:30 روز هجدهم بهمن ماه سال گذشته موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو پراید مشکی با چهار سرنشینی شدند که یکی از سرنشینان صندلی عقب خودرو، دستش را با آتل بسته بود.

با احتمال انجام سرقت‌ها توسط سرنشینان این خودرو، کارآگاهان به راننده پراید دستور توقف داده، اما راننده پراید با اطلاع از حضور پلیس در محل اقدام به فرار کرد که نهایتا در ترافیک خیابان مجبور به توقف شد.

با وجود توقف پراید ، سرنشیان آن اقدام به فرار با پای پیاده کردند؛ اما سرانجام طی چند مرحله تعقیب و گریز و شلیک تیرهوایی توسط کارآگاهان، هر چهار سرنشین خودرو پراید مشکی دستگیر و در بازرسی از آنها تعدادی چاقو و افشانه مورد استفاده در زورگیری از آنها کشف شد.

با اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره سرقت به ویژه به شیوه جیب بری، دستور انتشار بدون پوشش تصویر آنها از سوی مقام قضایی صادر و تصویر متهمان به همراه خبر دستگیری آنها در مورخه 25 بهمن 1393 برای کلیه اصحاب رسانه ارسال شد.

با انتشار تصویر متهمان، علاوه بر ده‌ها مالباخته‌ای که با مراجعه به پایگاه دوم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی متهمین به عنوان سارقان جیب بر کرده بودند، تعداد دیگری از شکات به ویژه تعدادی از بانوان جوان با مراجعه به پایگاه دوم آگاهی عنوان کردند که توسط متهمان به شدت مورد تهدید با سلاح سرد ، ضرب و شتم و نهایتا سرقت اموال قرار گرفته اند.

خانم جوانی با به همراه داشتن تصویر متهمین به پایگاه دوم آگاهی مراجعه و در شکایت خود به کارآگاهان گفت: حدود ساعت 15 ، در خیابان سردار جنگل به مقصد صادقیه سوار یک دستگاه پراید نوک مدادی با سه سرنشین شدم؛ پس از سوار شدن متوجه شدم که درهای ماشین قفل شده است! ابتدا تصور کردم که سرنشینان خودرو قصد آزار و اذیت مرا دارند؛ لذا با تلاش بسیار توانستم تا دست خود را از شیشه پنجره خارج و در ماشین را از بیرون بازکنم که ناگهان سرنشین صندلی عقب در همان وضعیت حرکت خودرو اقدام به پرتاب کردن من به بیرون کرد. پس از دور شدن ماشین سارقین از محل بود که متوجه شدم کیف دستی همراهم حاوی گوشی تلفن همراه و ... سرقت شده است.

خانم جوان دیگری پس از حضور در پایگاه دوم آگاهی ، ضمن شناسایی متهمین به کارآگاهان عنوان داشت که متهمان با یک دستگاه خودرو پرشیا سفید رنگ اقدام به زورگیری از وی کرده اند که وی پس از مواجه حضوری با متهمان، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 8 صبح به قصد رفتن به محل کار از منزلمان در شهرک قدس ( غرب ) خارج و به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پرشیا سفید رنگ شدم ؛ دست راست سرنشین صندلی عقب آتل بندی شده بود اما همین شخص در یک لحظه قمه ای را از داخل آتل خارج و با تهدید به زدن ، اقدام به زورگیری وجه نقد ، گوشی تلفن همراه و ... کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه داوود مرادی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به فعالیت مجرمانه در طول سال گذشته، اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران به ویژه در مناطق غرب و شمال غرب، شناسایی ده ها مالباخته و تنوع در انجام سرقت ها و احتمال افزایش تعداد شکات و مالباختگانی که توسط متهمان مورد تهدید، ضرب و شتم و سرقت قرار گرفته اما تاکنون از دستگیری آنها اطلاع پیدا نکرده اند، دستور انتشار مجدد تصاویر بدون پوشش متهمان از سوی بازپرس صادر شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شده اما تاکنون نسبت به طرح شکایت خود از آنان اقدام نکرده اند ، خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.
منبع: ایسنا
برچسب ها: زورگیر ، پلیس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: ۱
نظرات بینندگان
شهروند بی دفاع
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1394/04/25
بابا محض رضای خدا این انگل های بی وجود را چه به محاکمه مگه نمی گن در حال فرار گرفتنشان برادران نیروی انتظامی تو همون تعقیب وگریز با همون قمه وسایل خودشان ناکارشان کنند البته این کثافتا که تو زندگی انگلیشان به هیچی اعتقاد ندارند و پاش برسه به ناموسشان هم رحم نمی کنند نباید به راحتی بمیرند باید ناکار بشند روز صد بار ازخدا ارزوی مرگ کنند . اخه شما شاید درک نکنید که پیرمرد بد بختی که پس انداز ی عمر جان کندن را که رفته برای دوا و درمان بچه مریضش از بانک گرفته در چند ثانیه گیر این کفتارها بیفتد ! این انصافه ؟
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: