September 2021 22 / چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۴۸۶۴۰
۲۳ تير ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۳
0
مدیرعامل بیمه ایران گفت: طبق آمار 80 تا 85 درصد پرتفوی این مجموعه از طریق شبکه فروش تامین می شود.
85 درصد پرتفوی بیمه ایران از طریق شبکه فروش تامین می شودپول‌نیوز- محمود امراللهی درجلسه با انجمن صنفی شرکت های نمایندگی بیمه ایران با بیان اینکه عمده فروش بیمه نامه ها دراین مجموعه ازطریق نمایندگان و شرکت های نمایندگی صورت می گیرد،افزود: کسب 80 تا 85 درصد پرتفوی توسط شبکه فروش نشان از مشارکت بالای بخش خصوصی درتنها شرکت بیمه دولتی کشور دارد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، وی افزود: خوشبختانه درسال گذشته با استفاده از فعالیت های کارشناسی و انعقاد قراردادهای معقول و منطقی ترسود قابل قبولی نسبت به مدت مشابه درسال 92 کسب کردیم البته این درحالی است که بیمه ایران رویه اخلاق مدارانه دربازاردارد و با تخریب شرکت های دیگر اقدام به فروش بیمه نامه نمی کند.

 رییس هیات مدیره بیمه ایران اضافه کرد: همچنین ما نمی خواهیم به هر قیمت پرتفوی خود را افزایش دهیم و بسیاراخلاق مدارانه دربازاربه حرکت خود ادامه می دهیم.

امراللهی درادامه برافزایش کیفیت خدمات بیمه ای با بهره مندی از تکنولوژی تاکید کرد و گفت: بهره مندی از تکنولوژی های روز از مهم ترین اولویت های ما دربیمه ایران است و درهمین ارتباط استفاده ازتلفن همراه برای دریافت خدمات الکترونیکی را دراین مجموعه راه اندازی و به بهره برداری رساندیم.

به اعتقاد وی عدم استفاده ازتکنولوژی یکی از دلایل عقب ماندگی صنعت بیمه درایران است و باید این عقب ماندگی را هرچه سریع تر جبران کنیم و به روز شویم.

به گفته وی استفاده از تکنولوژی باعث کاهش مراجعه بیمه گذاران به شرکت های بیمه شده و افزایش میزان رضایتمندی آنان از خدمات بیمه ای را درپی خواهد داشت.

رییس هیات مدیره بیمه ایران با اشاره به اینکه نوع آوری و خلاقیت درطراحی محصولات جدید باید دراین مجموعه جدی گرفته شود خواستارمشارکت بیشتر نمایندگان و شبکه فروش دراین امر مهم شد. به اعتقاد وی ازآنجا که شرکت های نمایندگی با بیمه گذاران درارتباط مستقیم هستند می توانند نیازهای آن ها را به خوبی شناسایی و کارشناسان شرکت را در خلق محصولات جدید کمک کنند.

 امراللهی درباره ادامه انتظاراتش از انجمن های صنفی نمایندگان و شرکت های خدمات بیمه ای تصریح کرد: از پیشکسوتان صنعت بیمه که در مجموعه انجمن صنفی شرکت های نمایندگی فعالیت می کنند انتظاردارم ما را دررسیدن به اهداف 1414 و تبدیل شرکت بیمه ایران به برترین شرکت غرب آسیا با ارائه طرح و رهمنودهای جدید کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه اگرصرفا اتکا به فعالیت های بیمه ای داشته باشیم موفق نخواهیم بود ادامه داد: باید درارائه خدمات جانبی بیمه ای خود را به سطح بالایی برسانیم تا موفق شویم.

رییس هیات مدیره بیمه ایران دراین رابطه به افزایش سطح فعالیت شرکت متبوعش درحوزه های IT ، گردشگری،سرمایه گذاری وامداد هوایی اشاره کرد و افزود: ورود ما به این عرصه ها مهم ترین عامل پایداری ما دربازار بیمه ای و جامعه است درهمین راستا از انجمن های صنفی درخواست دارم نیازهای غیر بیمه ای بیمه گذاران را شناسایی و به مدیران شرکت ارائه کنند تا بتوانیم خدمات بهترو گسترده تر به آنان ارائه کنیم.

مدیرعامل بیمه ایران درادامه خواستارادغام انجمن صنفی نمایندگان و انجمن صنفی شرکت های خدمات بیمه ای شد و گفت: این دو انجمن هرچند مجوز جداگانه دارند اما باید یکی شوند و ما باید درجهت یک سان سازی و وحدت آن ها اقدام کنیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: