کد خبر: ۱۴۷۱۲۸
۰۷ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸
0
در هتل های 5 ستاره آنچه اهمیت مضاعف دارد، توجه به جزئیات است...منابع انسانی کارآمد و آموزش دیده، نگاه مدیریتی به مهمان و فلسفه پذیرایی و نیز آموزش های مداوم کارکنان می توانند علاوه بر رضایتمندی، باعث شعف مشتری شوند.
پول‌نیوز- نشست تخصصی فعالان گردشگری و مدیران آژانس های مسافرتی کشور به دعوت شرکت ایرانگردی مارکوپولو در محل هتل مارینا پارک کیش برگزار شد.

به گزارش گروه گردشگری پول‌نیوز، در این نشست امیر حسین جعفری مدیر عامل شرکت ایرانگردی مارکوپولو با اشاره به پتانسیل های گردشگری کشور ها و مشخصاً جزیره کیش گفت: شرکت مارکوپولو به عنوان یک مجموعه تخصصی در عرصه گردشگری عزم و آمادگی کامل خود را برای ارتقاء تعاملات گردشگری بین فعالان این عرصه اعلام می دارد و این نشست نیز در همین راستا شکل گرفته است.

وی در خصوص هتل مارینای کیش نیز تأکید کرد: مارکوپولو درصدد است این هتل که با داشتن 10 هکتار فضای سبز و ساحل زیبا در زمره هتل های 5 ستاره کیش قرار دارد را بیش از پیش رونق دهد و در این راه، مدیریت حاکم بر این هتل که بسیار سازنده و علمی است بسیار راهگشا خواهد بود.

نشست فعالان گردشگری در کیش برگزار شدمدیر هتل مارینا پارک نیز در این نشست با اشاره به مؤلفه های مدرن هتلداری از جمله میزبانی ،دانش، مراقبت از مهمانان و ... گفت: هرچند در همه هتل ها از یک تا 5 ستاره همه این مؤلفه ها مهم و حیاتی  هستند اما در هتل های 5 ستاره آنچه علاوه بر این ها اهمیت مضاعف دارد، توجه به جزئیات است.

دکتر محمدرضاجباری افزود: در واقع علاوه بر مؤلفه های عمومی و خدمات کمّی، آنچه در این هتل ها اهمیت ویژه دارد خدمات کیفی است. به عنوان مثال، منابع انسانی کارآمد و آموزش دیده، نگاه مدیریتی به مهمان و  فلسفه پذیرایی و نیز آموزش های مداوم کارکنان می توانند علاوه بر رضایتمندی، باعث شعف مشتری شوند.

نشست فعالان گردشگری در کیش برگزار شد

وی گفت: دنیا الان از مرحله رضایتمندی عبور کرده است و بحث مهم، ایجاد شعف و خلق سورپرایز برای مشتری است. ما نیز در هتل ماریناپارک علاوه بر ارائه خدمات کمی و در اختیار قرار دادن فضاهای مناسبی مانند اتاق هاريال رستوران، ساحل، پارک و ... سعی داریم مهمانان را با خدمات کیفی مشعوف کنیم و کیفیت را روز به روز بالا ببریم، به همین دلیل است از هر شکایت و انتقاد به عنوان یک فرصت استقبال می کنیم و سعی در اصلاح و ارتقا داریم.

کیش؛ مقصد محبوب گردشگران داخلی و خارجی

در ادامه این نشست، مشاور عالی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه باید از ظرفیت های موجود در توسعه گردشگری استفاده کنیم اظهار داشت : کیش مقصد پرتردد گردشگری ایران و محکوم به رشد است.

رسول کشت پور موضوع افزایش ورود گردشگر به جزیره کیش را از موضوعات مورد توجه سازمان منطقه آزاد برشمرد و افزود : برای این منظور باید در چند زمینه فعالیت کنیم .

وی تلاش برای فراهم ساختن زیر ساخت ها و امکانات مطلوب را از استراتژی های مهم سازمان عنوان کرد و افزود : بخش عمده تلاش ها در دو سال گذشته به این سمت معطوف بوده است .

این مقام مسوول در سازمان منطقه آزاد کیش تبلیغات گسترده و بازاریابی را از ارکان مهم در راستای جذب گردشگر برشمرد و تاکید کرد : توسعه امکانات تفریحی ، ایجاد امنیت و آرامش و هوای خوب از الزامات جذب گردشگر است .

وی به توسعه حمل و نقل دریایی برای ورود گردشگر به کیش اشاره کرد و گفت : تلاش داریم تا آمد و شدها تنها از طریق خطوط هوایی نباشد بلکه بتوان با ایجاد تنوع از مسیرهای دریایی گردشگران را نیز وارد جزیره کیش کرد .

کشت پوربه کنترل قیمت های هواپیما و تجربه موفق در نوروز 94 اشاره کرد و افزود : با این این اقدام شاهد رشد 10 درصدی ورود گردشگر به جزیره کیش بودیم ، اگر چه این اقدام ایده آل نیست اما تلاش ما این است تا با رایزنی هایی که با ایرلاین ها می کنیم قیمت منطقی برای سفر به کیش داشته باشیم .

مشاور عالی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر ورود بخش خصوصی به این حوزه اظهار داشت : ما تلاش خود را در ایجاد زیر ساخت های گردشگری انجام می دهیم اما اگر با کاهش گردشگر روبرو شدیم، جوامع دیگر همچون هتلداران ، بازاریان و چارتر کنندگان نیز پاسخگو و مسوول باشند و اگر ما کوتاهی کردیم آنها ما را زیر سوال ببرند .

وی با بیان اینکه همه باید وظایف خود را در راستای رونق این صنعت بکار ببرند اظهار داشت : برخی نارضایتی ها به دلیل محدودیت در برخی سیاست ها است البته هنر این است که با تمام محدودیت ها بتوانیم ورود گردشگران را افزایش دهیم ، کیش مقصد مهم ،پرتردد و پرطرفدار گردشگری ایران و محکوم به رشد است .

کشت پور با بیان اینکه کیش با داشتن ظرفیت های کم نظیر می تواند به منطقه خوب گردشگری تبدیل شود افزود : باید همه در راستای توسعه گردشگری به وظایف ذاتی خود بدرستی عمل کنیم .

اعتدال در صنعت گردشگری

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش نیز با استقبال از حضور فعالان گردشگری کشور در جزیره زیبای کیش ،به مقوله اعتدال در صنعت گردشگری پرداخت و با اشاره به نشست فعالان گردشگری در کیش برگزار شدسیستم قیمت گذاری تور ها و هتل ها گفت: آنچه باعث رشد گردشگری کشور می شود اعتدال است که متأسفانه گاهی می بینیم از آن عدول و میل به سمت افراط یا تفریط می شود . از یک سو شاهد تورهای لحظه آخری و فرهنگ بستن چمدان در لحظه آخر هستیم که مصداقی از افراط است و از سوی دیگر با قیمت های بالا مواجه می شویم.

محمد محب خدایی با آسیب شناسی فضای رقابت در صنعت گردشگری خاطر نشان کرد: رقابت ناسالم نتیجه ای جز افزایش روز افزون ورشکسته ها و آسیب به کل صنعت گردشگری نخواهد داشت. درست است که در دنیا، "رقابت" یکی از مهم ترین ارکان فعالیت های اقتصادی است ولی همواره همه شرکت ها اصل "ادامه حیات" را مدنظر دارند و همه فعالیت ها مانند خودکنترلی، قیمت، کیفیت و... در قالب این اصل اساسی انجام می شود.

وی به برگزاری جشنواره سلامت همزمان با جشنواره تابستانی کیش از عید سعید فطر اشاره کرد و گفت : با برپایی این جشنواره ها می توان به رونق گردشگری کمک کرد.

محب خدایی برگزاری رالی تور در تابستان برای خانوداه ها را نیز یکی دیگر از برنامه های این معاونت برای توسعه گردشگری عنوان کرد و افزود: باید بتوان قیمت سفربه کیش را منطقی در اختیار مردم قرار داد .

وی با اشاره به برنامه های سازمان منطقه آزاد کیش برای حمایت از توسعه ی گردشگری این جزیره، بر آمادگی سازمان متبوعش برای همکاری های هر چه بیشتر با فعالان گردشگری کشور تأکید کرد.

در ادامه این نشست نمایندگان برخی آژانس ها و تورگردانان با تقدیر از برگزاری این نشست تخصصی به ارائه نکاتی در راستای افزایش گردشگر به جزیره کیش اشاره کردند.

توسعه زیر ساخت های مخابراتی ، آی تی ، آب و برق ، تبلیغات گسترده برای شناساندن ظرفیت کیش ، افزایش کیفیت خدمات در هتل ها ، برگزاری نمایشگاه های بین المللی ، حضور فعال آژانس ها و هتل ها در فضای مجازی ، تولید محتوا و ارائه مطالب و مقالاتی در حوزه گردشگری در فضای اینترنتی ، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای رانندگان ، نیروهای فعال در هتل ها ، افزایش جذابیت و امکانات در هتل ها و دادن امتیاز به مسافرانی که بیش از سه شب در هتل اقامت می کنند از جمله موارد پیشنهادی در این جلسه بود .

نشست تخصصی سه روزه توسعه فروش هتل مارینا پارک که از چهارشنبه در این مجموعه برگزار شده بود جمعه شب به کار خود پایان داد.
 

نشست فعالان گردشگری در کیش برگزار شد

نشست فعالان گردشگری در کیش برگزار شد

نشست فعالان گردشگری در کیش برگزار شد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: