کد خبر: ۱۴۶۶۵۹
۰۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
0
پول‌نیوز - جلسه امروز سرنوشت ساز درباره آینده مالی یونان درحالی درجریان است که اتحادیه اروپا پیشنهادات یونان را خوب و قابل بررسی برای حل اختلافات قلمداد کرده است.

جلسه امروز سرنوشت ساز درباره آینده حل بحران مالی این کشور درحالی در بروکسل درجریان است که اتحادیه اروپا، پیشنهادات ارایه شده اخیر یونان را مورد قبول و پایه ای برای بحث در مورد نحوه حل بحران مالی این کشور قلمداد کرده است.

امروز دوشنبه جلسات سران،وزیران اقتصاد و دارایی و کارشناسان اتحادیه اروپا،بانک مرکزی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول بامقامات یونانی برای شکستن بن بست مذاکرات بین یونان و وام دهندگان در بروکسل بطور مستمر درجریان بود و درمورد دیدگاه های ارایه شده طرفین بحث های گوناگونی صورت گرفت.

اما آنچه امیدها را به حل احتمالی اختلافات آتن با اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول و نهایتاً حل بحران مالی این کشور افزایش داده،اظهارات'دونالد توسک'رئیس شورای اتحادیه اروپا،' ژان کلود یونکر' رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا می باشد که پیشنهادات یونان را برای اولین بار کامل و قابل قبول برای حل اختلافات چند ماهه بین دو طرف قلمداد کرده اند.

براساس طرح پیشنهادی یونان، این کشور از شرکت هایی که درآمد سالانه آنان بیش از 500 هزار یورو در سال باشد، 12 درصد مالیات اضطراری خواهد گرفت که با اجرای این سیاست دولت در سال 2015 میلادی مبلغ یک میلیارد و 220 میلیون یورو و در سال 2016 میلادی مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون یورو درآمد خواهد داشت.

دولت یونان درطرح قبلی اصلاحات اقتصادی خود که به اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول ارایه کرد بود، این مالیات را برای شرکت هایی که درآمد آنان بیش از یک میلیون یورو در سال باشد، درنظر گرفته بود که اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول آن را نپذیرفته بودند.

یکی دیگر از پیشنهادت دولت یونان در یافت مالیات همبستگی یک و نیم درصدی(5/1) از افرادیکه درآمد سالانه آنان بیش از 30 هزار یورو و 2 درصد از افرادیکه که درآمد سالانه آنان بیش از 50 هزار یورو در سال می باشد، است که با اجرای این سیاست مبلغ 500 هزار یورو برای دولت درآمد خواهد داشت.

یونان مدعی است با ارایه این طرح در واقع خواست اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول مبنی بر ضرورت افزاش 5 میلیارد یورویی درآمد دولت یونان، را تامین می نماید.

یونان درقبال اجرای این طرح های پیشنهادی خود، خواستار بخشش ، بخشی از بدهی های خارجی ، تسهیل در ارایه نقدینگی و کمک به بانک های یونان، خرید و یا تضمین اوراق قرضه یونان توسط بانک مرکزی اتحادیه اروپا می باشد.

مذاکرات یونان با اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول حدود 5 ماه است که بطور مستمر برای حل بحران مالی یونان ادامه یافته ولی نه تنها به نتیجه ای نرسیدند،بلکه در این اواخر به بن بست رسید و افزایش احتمال خروج یونان از حوزه یورو باعث نگرانی آمریکا و اروپا از یک سو و شهروندان یونانی از سوی دیگر گردیده بود.

'باراک اوباما'رئیس جمهور آمریکا و وزیر خزانه داری آمریکا بارها با هشدار به اتحادیه اروپا و یونان از آنان خواسته بود که اختلافات خودرا حل کنند زیرا درصورت خروج یونان از حوزه یورو، به اقتصاد آمریکا و جهان لطمه زیاد و حتی جبران ناپذیری وارد خواهد آمد.

اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول به اجرای سیاست ریاضت اقتصاد همچون کاهش نیروهای ادارات دولتی، افزایش مالیات ها، فروش و یا واگذاری تعداد زیادی از شرکت های دولتی به بخش خصوصی ، افزایش مالیات ها و افزایش سن بازنشستگی اصرار می ورزیدند.

دولت چپ گرای یونان نیز از سوی دیگر با انتقاد شدید از اجرای سیاست ریاضت اقتصادی طی 5 سال گذشته این سیاست را ناکار آمد قلمداد و بارها اعلام کرده بود که هرگز چنین سیاستی را که باعث فقیر بی سابقه و کشور را در آستانه ورشکستگی قرار داده است، را اجرا نخواهد کرد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: