پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۴۵۴۱۴
۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۱
0
سخنگوی دولت گفت: این هفته 1850 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای تکمیل طرح های ناتمام و پرداخت مطالبات پیمانکاران تخصیص داده شد.
پول‌نیوز- محمدباقر نوبخت در نشست خبری با خبرنگاران گفت: بر خلاف هر سال که در روزهای پایانی اسفند درآمدها به خزانه واریز می شد و فرصت کمی برای تخصیص طرح های عمرانی در اختیار ما بود، امسال با اصلاح قانون نخستین بار این فرصت فراهم شد تا در فروردین ماه برای معرفی طرح های ناتمام و اختصاص اعتبار اقدام کنیم.

وی همچنین افزود: برای خروج از رکود، کاهش تورم و افزایش اشتغال از سه محل سرمایه گذاری
می شود.

نوبخت افزود: طبق قانون بودجه امسال 160 هزار میلیارد تومان از سوی دستگاه ها و شرکت های دولتی برای اجرای طرح های عمرانی سرمایه گذاری می شود و همچنین با توجه به ورود 5 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی این مبلغ از طریق صندوق سرمایه گذاری خواهد شد.

نوبخت تصریح کرد: 20 درصد این مبلغ یعنی معادل 2850 میلیارد تومان باید به صورت ریالی به بخش صنعت و کشاورزی تسهیلات داده شود که در این بخش هم دولت برای تقلیل هزینه استفاده از پول پیشگام شد و نرخ تسهیلات صندوق توسعه ملی برای بخش صنعت را از 21 درصد به 12 درصد برای 10 استان (کم برخوردار) و 16 درصد برای بقیه استان ها کاهش داده است.

سخنگوی دولت همچنین تصریح کرد: در بخش کشاورزی هم نرخ سود از 16 درصد به 10 درصد برای 10استان و 14 درصد برای سایر استان ها کاهش یافت و همچنین در خصوص 4 میلیارد دلار به صورت ارزی نرخ سود از 6 درصد به 3.5 درصد کاهش یافت.

سخنگوی دولت همچنین گفت : بانک ها هم 300 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش های صنعتی و کشاورزی پرداخت خواهند کرد.

نوبخت تصریح کرد: نمایندگان دولت در شورای پول و اعتبار از کاهش نرخ سود بانکی دفاع می کنند و امیدواریم با کاهش نرخ سود شاهد افزایش تولید و کاهش بیکاری و تورم باشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
پرطرفدار