پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۴۳۴۹۵
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۴
0
علاقه زیاد کریستوف سرانجام موجب شد تا در سال 1978به عضویت یکی از مدارس ساعت سازی ژنو(سوئیس) پذیرفته شود. وی همزمان با کسب آموزه ها در سوئیس ارتباط خود با کارگاه ساعت سازی خانوادگی در لیون را نیز حفظ می کرد.

پول نیوز؛ مازیار دانیالی- هر چند جایگاه سوئیس در صنعت ساعت بسیار خاص و حتی دست نیافتنی به نظر می رسد اما چنانچه از مشتاقان دنیای "زمان" باشید به خوبی با اهمیت فرانسه و تبحر خاص مهندسان این کشور در طراحی و تولید انواع ساعت آشنا هستید. هم اکنون فرانسوی ها روهای خوبی را در صنعت ساعت برای خود سپری می کنند هر چند تولیدات لوکس برندهای مطرح فرانسوی مانند ولبری و لوئی موینه همچنان در سوئیس تولید می شوند اما همانطور که عنوان شد، طراحی و مهندسی فرانسوی جایگاهی بسیار ارزشمند در صنعت ساعت جهان برای خود دست و پا کرده است. امروز نیز با یک خوش لهجه دیگر دنیای ساعت سرو کار خواهیم داشت که در میان فوق لوکس ها، نامی مطرح و خاص محسوب می شود.

"کریستوف کلارت" در سال 1962 و در یک خانواده ثروتمند لیونی(فرانسه) متولد شد. همزمان با ورد به دهه دوم زندگی، شور و اشتیاق کریستوف به دنیای ساعت و مهندسی دقیق آن نظر خانواده را به خود جلب کرد. البته این مساله چندان عجیبی نبود زیرا یک کارگاه ساعت سازی نیز در لیست دارایی های فراوان پدر وی قرار داشت.
علاقه زیاد کریستوف سرانجام موجب شد تا در سال 1978به عضویت یکی از مدارس ساعت سازی ژنو(سوئیس) پذیرفته شود. وی همزمان با کسب آموزه ها در سوئیس ارتباط خود با کارگاه ساعت سازی خانوادگی در لیون را نیز حفظ می کرد.
در سال 1982 با عنوان دانش آموز ممتاز از مدرسه ساعت سازی در ژنو فارغ التحصیل شد. حضور وی در ژنو موجب آشنایی با راجر دوبویی یکی از مطرح ترین تولیدکنندگان ساعت، شد. وی برای 10 ماه به همکاری با راجر پرداخت و دانش خود را افزایش داد.
در سال 1984 اولین ساعت های طراحی شده توسط کریستوف در اولین کاتالوگ کریستوف کلارت منتشر شد.
کریستوف برای رشد نیازمند یک اتفاق خوب در کار خود بود و البته برای این مهم نیز چندان انتظار نکشید. در سال 1987 با رولف اشنایدر بازرگان مشهور سوئیسی و از چهره های اثر گذار برند افسانه ای اولیسه ناردین آشنا شد. این آشنایی سرانجام به تاسیس یک خط تولید کوچک برای کریستوف در سوئیس منتج شد. در ادامه راه چند ساعت ساز برجسته دیگر نیز به تیم کلارت اضافه شدند تا طی مسیر موفقیت با سرعت بیشتری صورت گیرد. هم اکنون کریستوف کلارت سهامدار اصلی برندی است که خودش آن را راه اندازی کرده و با تمام توان اندیشه های خود را برای توسعه این برند دنبال می کند.
کلارت در ساعت های فوق لوکس خود از انواع توربیلون های ابتکاری به همراه بهترین و گران قیمت ترین مواد اولیه استفاده می کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار