پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۴۳۰۹۵
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
0
با مصوبه دولت، نام ۱۲ شرکت بزرگ نفت و گازی از لیست خصوصی سازی در قالب اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانونی اساسی خارج شد.
طرح نفتی‌ها در دولت تصویب شدپول‌نیوز- با گذشت حدود یک ماه از انحلال شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران، با مصوبه دولت تدبیر و امید نام ۱۲ شرکت بزرگ نفت و گازی کشور هم از لیست خصوصی سازی در قالب اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانونی اساسی خارج شد.

بر این اساس مطابق ابلاغ مصوبه هیات وزیران توسط معاون اول رئیس جمهور، این ۱۲ شرکت نفت و گازی مطابق با آئین نامه اجرایی تشخیص، انطباق و طبقه بندی فعالیت ها و بنگاه های اقتصادی در لیست شرکت‌های دولتی قرار گرفت.

این جلسه به پیشنهاد وزارتخانه های نفت و امور اقتصادی و دارایی و به استناد مواد (۲) و (۳) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهار قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

از این رو انبارها و مخازن سوخت شرکت ملی پخش و فرآورده‌های نفتی ایران، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، شرکت انتقال گاز ایران، شرکت های پالایش گاز کشور، شرکت مهندسی و توسعه نفت، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، شرکت پایانه های نفتی ایران، شرکت پژوهش و فن آوری پتروشیمی، شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، شرکت مجتمع پارس جنوبی و شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران و سازمان منطقه ویزه اقتصادی پتروشیمی مشمول این مصوبه شده اند.

منبع: مهر
برچسب ها: نفت ، دولت ، گاز ، مصوبه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار