پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 22 / يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۴۲۹۳۱
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۰
0
لوئی موینه در همان دوران تحصیل علاقه زیادی به حوزه مهندسی و ابزارهای دقیق داشت. همین مساله موجب شد تا وی حرفه ساعت سازی را برای آینده خود انتخاب کند، البته وی به هنر نیز علاقه خاصی داشت.

پول نیوز؛ مازیار دانیالی- اگر پیگیری معرفی لوکس ترین برندهای دنیای ساعت توسط پول نیوز بوده باشید، نام های فرانسوی زیادی را می یابیم که یا مستقیما تولیدکننده ساعت هستند یا در قالب همکاری با برندهای مطرح سوئیسی فعالیت خود را دنبال می کنند که شاید ولبری یکی از بهترین نمونه ها باشد.

به نظر می رسد فرانسوی به دنبال سوئیس می کوشند تا سهم خود را از بازار پرسود ساعت های خاص افزایش دهند و انصافا در این راستا تلاش های ارزشمندی داشته اند. امروز نیز تصمیم داریم تا از یک فرانسوی خوش ساخت دیگر به نام "لوئی موینه" برایتان بگوئیم. البته موینت همانند ولبری یکی تازه وارد تمام عیار نیست زیرا سابقه آن به سال 1806 میلادی و مردی از شهر بورژ فرانسه باز می گردد.

بزرگان دنیای ساعت لوئی موینه را مخترع کورنوگراف می دانند. کورنوگراف همان وظیفه ای را که تایمر در ساعت های دیجیتال برعهده دارد، در حالت عقربه ای برایتان انجام می دهد و شاید این ساده ترین تعریف ممکن از این ابزار باشد. هر چند باید گفت ساعتهای کورنوگراف دار بیشترکاربرد ورزشی دارند اما طی دوران مختلف در ساعت های عقربه ای کورنوگراف ها به دلیل افزایش تعداد عقربه ها همواره جذابیت داشته اند و کمتر مورد استفاده واقعی قرار می گیرند.
لوئی موینه در همان دوران تحصیل علاقه زیادی به حوزه مهندسی و ابزارهای دقیق داشت. همین مساله موجب شد تا وی حرفه ساعت سازی را برای آینده خود انتخاب کند، البته وی به هنر نیز علاقه خاصی داشت. در سن 20 سالگی به رم در ایتالیا سفر کرد و در آنجا دروسی مانند معماری، مجسمه سازی و نقاشی را برای 5 سال دنبال کرد. پس از آن و در حالیکه علایق مهندسی و هنری او پیوند محکمی را با هم ایجاد کرده بودند به فرانسه آمد و بصورت تخصصی آموزش های لازم در ساخت ساعت را سپری کرد سپس راهی سوئیس شد تا دانش خود را به عالی ترین سطح ممکن برساند.
موینه در سوئیس به کار ساخت و تعمیر انواع ساعت های بسیار دقیق مشغول شد و اختراعات مختلفی در حوزه ساعت را به نام خود ثبت کرد. اهمیت نام لوئی موینه در دنیای "زمان" موجب شد تا برند وی تا به امروز فعالیت خود را ادامه داده و عرضه محصولاتی کم نظیر را از آن شاهد باشیم.
 ساعت های لوئی موینه از بهترین  و گران قیمت ترین مواد اولیه بهره برده و مهندسی آن نیز آمیخته ای از زیبایی، ظرافت و تکنولوژی است. توربیلون های پیشرفته موینت به همراه سنگ های قیمتی در صفحه ساعت، مناظر تحسین برانگیزی را خلق می کنند.  محصولات لوئیس موینت هم اکنون جز لوکس ترین های بازار ساعت بوده و مشتریان خاص خود را دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار