پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 22 / يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۳۸۳۸۴
۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۳
0
باید سری به آرشیو سینمای هند زد! در تمام فیلم های هندی از گذشته تا به امروز می توان آثاری از موتورسیکلت های انفیلد در قالب وسیله نقلیه پلیس یا وسیله نجاتی برای فرار قهرمانان از خطر، یافت.
پول‌نیوز، مازیار دانیالی - رویال انفیلد کمپانی تولیدکننده انواع موتور سیکلت در شهر چنای کشور هند است. همانطور که ازنام این برند مشخص است خواستگاه اصلی آن به کشور انگلسیس باز می گردد اما هندی ها که علاقه خاصی به این مدل موتورسیکلت دارند موجب توسعه و حتی بومی سازی آن شده اند.

ظاهر متفاوت با نیروی محرکه پر سر و صدا و ظرفیت بالا از جمله مشخصات تولیدات رویال انفیلد است که ظاهرا سبک وینتیج را به طراحی های مدرن امروزی ترجیح داده است. البته همانطور که عنوان شد مخاطبان این برند نقش مهمی در حفظ اصول اولیه طراحی آن داشته و کاملا از این وضعیت نیز رضایت دارند.

سابقه حضور این برند در هند به زمان های دور باز می گردد. دولت هند در جستجوی یک موتورسیکلت مناسب و کارآمد برای نیروی پلیس و ارتش خود بود تا علاوه بر استفاده های شهری در گشت های مرزی نیز از آن بهره برداری ویژه ای داشته باشد.

بدین ترتیب رویال انفیلد بولت به عنوان مناسب ترین گزینه راه خود را به سمت هند هموار کرد. درآن زمان دولت هند 800دستگاه بولت 350 سی سی(یک مدل از انفیلد) به کمپانی مادر رویال انفیلد در انگلیس سفارش داد.
بولت 350
سرانجام در سال 1955 زمینه های همکاری میان تولیدکننده و دولت هند برقرار شده و خط مونتاژ انفیلد هند ایجاد شد. رضایت دولت و مصرف کنندگان هندی موجب شد تا در سال1962 تمام قطعات بولت 350 سی سی در هند تولید شده و جریان تولید کاملا در داخل کشور مذکور دنبال شود.

برای آشنایی با تاریخچه تولید رویال انفیلد در کشور هند باید سری به آرشیو سینمای هند زد! در تمام فیلم های هندی از گذشته تا به امروز می توان آثاری از موتورسیکلت های انفیلد در قالب وسیله نقلیه پلیس یا وسیله نجاتی برای فرار قهرمانان از خطر، یافت.

در ادامه نگاهی داریم به حضور محصولات رویال انفیلد در کشور هند:

نمایشگاه رویال انفیلد در دهلی
رویال انفیلد؛ محبوب هندی
 رویال انفیلد در سطح شهر(دهلی) و کسب و کار مرتبط با آن
 
یک مدل کلاسیک انفیلد از سال 1952
یک نمونه تولید محدود از بولت انفیلد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار