May 2021 09 / يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۳۷۸۹۴
۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۰
0
این مرجع تقلید از نقش مخرب برخی دولت‌های منطقه انتقاد و اظهار کرد: برخی دولت‌های عربی به اصطلاح مسلمان و همچنین دولتمردان ترکیه اقداماتی می‌کنند که تحولات منطقه را دچار مشکل جدی کرده است.

پول‌نیوز-آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: در مساله مهم اقتصاد مقاومتی باید به این موضوع نیز توجه شود؛ اگر یارانه افراد غیر نیازمند قطع شود، دست دولت نیز باز خواهد شد و بسیاری از مشکلات حل شدنی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در دیدار سرلشکر رحیم صفوی و شماری از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، توجه به مشکلات را مهم دانست و افزود: اگر انسان مشکل را تشخیص دهد برای حل آن نیز به دنبال راه چاره می‌رود و این خود یک پیروزی محسوب می‌شود.

او در ادامه سخنان خود با تاکید بر این‌که «دولت با یک سری مشکلات مالی و محدودیت‌ها مواجه است» تصریح کرد: از سویی در شرایط تحریم هستیم، از سویی دیگر قیمت نفت به میزان چشمگیری کاهش یافته است، اما ما معتقدیم هیچ مشکلی نیست که راه حلی نداشته باشد و باید نشست و در این باره فکر و چاره اندیشی کرد.

او بخش دیگری از سخنان خود در این دیدار را به مسائل منطقه و فتنه تکفیری‌ها اختصاص داد و گفت: اگر هوشیاری مرجعیت دینی و کمک‌های خالصانه و بی شائبه جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم و داعش نبود، معلوم نبود امروز وضعیت عراق چگونه بود؛ اما با فتوای مرجعیت و به میدان آمدن جمهوری اسلامی ایران ورق برگشت.

این مرجع تقلید تاکید کرد: در سوریه نیز دشمنان با وجود تمام سرمایه گذاری عظیمی که کردند، نتوانستند کاری از پیش ببرند، امیدواریم در ادامه مسیر نیز ملت و دولت سوریه موفق باشند و بتوانند مشکلات را حل و با گروه‌های تروریستی و تکفیری مقابله و شر آنها را دفع کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: نقطه امتیاز و ویژگی برجسته ما این است که به کارمان عقیده داریم، اما غربی‌ها به کارشان ایمان و عقیده و اخلاص ندارند و حاضر به فداکاری نیستند اما ما تا آخرین مرحله حاضر به فداکاری هستیم.

این مرجع تقلید از نقش مخرب برخی دولت‌های منطقه انتقاد و اظهار کرد: برخی دولت‌های عربی به اصطلاح مسلمان و همچنین دولتمردان ترکیه اقداماتی می‌کنند که تحولات منطقه را دچار مشکل جدی کرده است.

او افزود: واقعا انسان نمی‌فهمد مقامات ترکیه با این اقدامات خود می‌خواهند چکار کنند و چه چیزی گیرشان می‌آید؛ آیا واقعا می‌خواهند حکومت عثمانی را تجدید کنند که واقعا خیال و خواب است یا چیز دیگری در این وسط گیرشان می‌آید؟

او تاکید کرد: البته تاکنون جز بدبینی عمومی مسلمانان چیزی نصیب‌شان نشده است، با این وجود بر سیاست‌های خود اصرار می‌ورزند؛ بعضی از دولت‌های عربی نیز حاضرند تمام سرمایه‌های خود را بدهند تا مسلمانان به دست یکدیگر از بین بروند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا را نوعی ریاکاری دانست و گفت: شکی نیست آنچه آمریکایی‌ها درباره ائتلاف ضد داعش می‌گویند یک ریاکاری بیشتر نیست.

او اضافه کرد: دلیلش هم این است که ما می‌بینیم آن خاخام یهودی با صراحت می‌گوید داعش یک هدیه الهی است که خدا نصیب ما کرده تا از موجودیت خود دفاع کنیم؛ مسؤول سابق سیا نیز گفته بود که بهترین گزینه برای ما این است که داعش بغداد را بگیرد و تمام شیعیان را سر ببرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی ادعای مبارزه با داعش و تروریسم از سوی آمریکایی‌ها و هم پیمانان آنها را دروغ خواند و با اشاره به اسنادی که در زمینه حمایت آمریکا و غرب از داعش به دست آمده، اظهار کرد: اخیرا در خبرها آمده بود که عراق یکی از هواپیماهای آمریکایی که قصد کمک رسانی به داعش داشته است را ساقط کرد؛ اگر این خبر صحت داشته باشند سند بسیار خوبی است که نشان می‌دهد آمریکا در مبارزه با داعش واقعیت را نمی‌گوید.

این مرجع تقلید افزود: شکی نیست که وجود داعش به نفع آمریکایی‌ها و غربی‌ها است و طبیعی است آنها چیزی که به نفع شان است را از بین نمی‌برند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم حفظ وحدت ملی در کشور تاکید و تصریح کرد: ما باید داخل را محکم کنیم و باید این اختلافات را کنار بگذاریم و در برابر دشمنان متحد و همدل باشیم.

او درباره مذاکرات هسته‌ای نیز تاکید کرد: مذاکرات مربوط به موضوع هسته‌ای باید دنبال شود، اما نباید به آن دل بست؛ چراکه طرف‌های مقابل حرف‌هایی می‌زنند که نا امید کننده است و بعید است که دست از همه تحریم‌ها بردارند.

او تاکید کرد: همان طور که رهبر بزرگوار انقلاب فرمودند باید مذاکرات را ادامه داد ولی برای حل مشکلات کشور باید بدون توجه به آن فکر و برنامه ریزی کرد و در این جهت توکل ما باید به خدای متعال باشد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی همچنین با اشاره به مساله اقتصاد مقاومتی، خواستار تشکیل کارگروهی ویژه متشکل از نخبگان، مجلس، دولت، قوه قضاییه و اندیشمندان برای پیگیری این موضوع مهم شد.

وی افزود: این گروه باید بنشینند و یک برنامه ریزی جامع عملی برای اقتصاد مقاومتی صورت دهند که واقعا چکار باید کرد و از کجا بایستی شروع کرد؛ این کار، کار مهمی است و تصور ما این است که اگر به خوبی برای آن برنامه ریزی شود جواب می‌دهد.

این مرجع تقلید مجددا درباره یارانه‌ها نکاتی را متذکر شد و گفت: یارانه‌ای که بی جهت به 70 میلیون پرداخت می‌شود، از آن دسته هزینه‌هایی است که بدون هیچ گونه توجیهی به دولت تحمیل می‌شود.

او گفت: از روز اولی که مساله یارانه‌ها شروع شد بنده با پرداخت یارانه به همه افراد جامعه مخالف بودم؛ یارانه باید به نیازمندان تعلق گیرد و به هیچ وجه منطقی نیست که به 70 میلیون نفر یارانه پرداخت کنیم.

او تاکید کرد: در مساله مهم اقتصاد مقاومتی باید به این موضوع نیز توجه شود؛ اگر یارانه افراد غیر نیازمند قطع شود، دست دولت نیز باز خواهد شد و بسیاری از مشکلات حل شدنی خواهد بود.

او بیان کرد: البته اقدام کردن به این مساله نیازمند شجاعت است و هزینه هم دارد، ممکن است عده‌ای مخالف شوند، اما به هر حال اگر می‌خواهیم این مشکل حل شود باید در بزنگاه‌هایی مثل این مورد شجاعت به خرج داده تا بتوانیم بر مشکلات فائق آییم.

این مرجع تقلید اقتصاد منهای نفت و کوچک کردن دولت را امری منطقی و صحیح منتهی زمانبر دانست که باید با برنامه‌ریزی مناسب و منطقی به این سمت حرکت کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در ادامه داعش را فرزند نامشروع وهابیت افراطی دانست و تاکید کرد: ما در کنگره خطر جریان‌های تکفیری که با حضور علما و اندیشمندان شیعه و سنی از 80 کشور جهان در شهر مقدس قم برگزار شد، به این مساله اشاره کردیم. آثار این کنگره واقعا فوق انتظار همه بود و شرکت کنندگان نیز بر این نکته اذعان داشتند.

او گفت: ما باید از نظر فکری و علمی با اندیشه تکفیری‌ها و گروه‌هایی همچون داعش مقابله کنیم؛ اگر با کمک علمای اسلام، مبانی فکری اینها مورد هجمه قرار گیرد آنها در عضوگیری و دیگر برنامه‌های خود دچار مشکل جدی خواهند شد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: در این راستا مسئولیتی متوجه مراجع قم، مسؤولیتی نیز متوجه مراجع نجف اشرف است و مسؤولیتی نیز به عهده شما عزیزان و دولت است که باید این کار انجام شود و یقنیا الطاف الهی نیز مؤید این حرکت خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: