پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۳۴۴۷۶
۰۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۰
0
در یکی از جدیدترین گزارش‌های سازمان ملل متحد، پایتخت اتریش در جایگاه‌ برتر قرار گرفت و در رده‌بندی‌های بعدی شهرهای نیویورک، تورنتو و لندن قرار دارند.
پول‌نیوز- در یکی از جدیدترین گزارش‌های سازمان ملل متحد، پایتخت اتریش در جایگاه‌برتر قرار گرفت و در رده‌بندی‌های بعدی شهرهای نیویورک، تورنتو و لندن قرار دارند.

سازمان ملل متحد سطح رفاه را در شهرهای جهان مورد بررسی قرار داده و آخرین نتایج در یک گزارش  ارایه شده است. در رأس فهرست که مجموعا ٦٩ شهر بزرگ را دربر می‌گیرد، شهر وین قبل از شهرهای نیویورک، تورنتو، لندن، استکهلم، هلسینکی، دوبلین، اسلو، پاریس و توکیو قرار گرفته. جالب توجه این است که شهر وین از دو دید بهره‌وری و زیرساخت کاملا در رأس قرار دارد.

این گزارش را مرکز اسکان بشر سازمان ملل متحد منتشر کرده است که نه‌ تنها معیارهای اقتصادی را مورد ارزیابی قرار داده بلکه در کنار بهره‌وری اقتصادی فاکتورهایی مانند کیفیت‌زندگی، زیرساخت‌های مناسب، توزیع عادلانه و پایداری زیست‌محیطی را نیز در نظر می‌گیرد. با توجه به مجموعه این داده‌ها، شاخص رفاه‌اجتماعی اندازه‌گیری می‌شود.

شهرهای بزرگی مانند وین که دارای استانداردهای بالای زندگی هستند، به‌خصوص به این دلیل در این گزارش در رأس قرار گرفته‌اند که شرایط متعادلی را برای زندگی دارند. دولت‌مردمی، برنامه‌ریزی‌شهری، قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه، چنین شهرهایی را به مکانی امن و مطمئن برای زندگی تبدیل کرده است.

موارد مهم دیگری که می‌بایست در نظر گرفته شوند شامل دسترسی به امکانات تحصیلی و امید به زندگی است. تهیه‌کنندگان این گزارش ادعا می‌کنند که چنانچه این شرایط مناسب فراهم شود، درجه بالایی از توزیع عادلانه و برابری وجود خواهد داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: