April 2021 12 / دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۳۳۱۴۱
۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۵
0
سومين كنفرانس منطقه اي سيرد در حالي فردا با حضور مهندس حائري مديرعامل توانير آغاز به كار مي كند كه ايران عزم خود را براي تكرار مقام نخستين خود در كنفرانس سيرد 2015 جزم كرده است.
سومين كنفرانس منطقه اي سيردپول‌نیوز- سومين كنفرانس منطقه اي با حضور استادان، پژوهشگران، مديران صنعت برق كشور و همچنين نمايندگاني از سيرد بين الملل در روزهاي 23 و 24 دي ماه 1393 در تهران برگزار مي شود.

به گزارش گروه انرژی پول‌نیوز، در همين خصوص دبير كميته رابط سيرد اشاره به اين كه ايران با 96 مقاله پذيرفته شده در كنفرانس 2013 استكهلم به عنوان مقام نخست در اين خصوص دست يافت، خاطرنشان ساخت: با توجه به توانمندي ها ومقاله هايي كه ايران در چند دوره گذشته كنفرانس سيرد ارائه كرده است، مسئولان اين كنفرانس بين المللي براي برگزاري منطقه اي آن در ايران رغبت دارند.

مهندس پرويز غياث الدين با بيان ا ين كه دبيرخانه سيرد بين الملل تنها به سه كشور ايران، چين و مالزي مجوز برگزاري منطقه اي سيرد را داده است، در خصوص اهميت اين كنفرانس تصريح كرد: حضور موفق ايران در كنگره بين المللي سيرد و كارگاه هاي آموزشي آن طي سال هاي اخير، همچنين استقبال گسترده شركت هاي توزيع براي استفاده از نتايج مقالات و كارگاه هاي آموزشي ارائه شده در سيرد بين الملل، كميته رابط سيرد ايران مستقر در انجمن صنفي كارفرمايي شركت هاي توزيع برق را بر آن داشت تا سومين كنفرانس منطقه اي سيرد را در تهران برگزار كند.

غياث الدين اظهارداشت: كنفرانس سيرد به دليل كاربردي بودن مقاله هاي ارائه شده، نتيجه و تجربه هاي پروژه هاي اجراشده نمود پيدا مي كند و از همين رو نيزكنفرانس بين المللي سيرد تحولات دو سال گذشته بخش توزيع دنيا را در خود جمع كرده و نشان مي دهد.

دبير كميته رابط سيرد تشويق پژوهشگران، مديران و كارشناسان به ارائه مقالات كاربردي، ترغيب مديران و كارشناسان به انجام فعاليت هاي علمي و مهندسي و منطبق بر دانش روز و مستند كردن نتايج آن به صورت مقاله در شركت هاي توزيع، ايجاد فضاي مناسب و انگيزه براي مديران و كارشناسان به منظور ارتقاي سطح علمي و مهندس فعاليت هاي موجود وجلب مشاركت بيشتر دانشجويان مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري براي انتخاب پايان نامه هاي كاربردي در صنعت توزيع كشوررا از جمله اهداف دومين كنفرانس منطقه اي سيرد عنوان كرد و افزود: همچنين تشويق مديران و كارشناسان شركت هاي توزيع براي بررسي و ريشه يابي حوادث و مشكلات شركت هاي متبوع خويش و ارائه راه حل هاي مناسب و مستند كردن آن و تشويق مديران، كارشناسان و دانشجويان به ارائه طرح هاي اجرايي متناسب در جهت رشد و پويايي صنعت توزيع برق با توجه به شرايط جغرافيايي، اجتماعي، آب و هوايي هر منطقه از ديگر اهدافي است كه برگزار كنندگان اين كنفرانس به دنبال رسيدن به آن هستند.

غياث الدين با بيان اين كه حضور در اين كنفرانس بين المللي تجربيات ارزشمندي در اختيار متخصصان و فعالان بخش توزيع برق كشور قرار مي گيرد، خاطرنشان ساخت: بهره گيري از كابل هاي فاصله دار، شبكه هاي خود نگهدار و... از جمله تجربياتي بود كه با حضور در كنفرانس سيرد به دست آمد و اكنون در داخل كشور نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.

وي درخصوص دومين كنفرانس منطقه اي سيرد نيز با بيان اين كه از وزير و معاون وزير نيرو و مديرعامل توانير نيز براي سخنراني و حضور در همايش دعوت شده است ،تصريح كرد: دبيرخانه كميته رابط سيرد همان راه كنفرانس بين المللي را در پيش گرفته و سعي دارد مقاله هاي كاربردي را در داخل كشور ارئه دهد تا به اين ترتيب زمينه هاي لازم براي رشد و نمو بهتر و بيشتر صنعت توزيع كشور فراهم شود.

دبير كميته رابط سيرد در ايران با اشاره به حضور شركت هاي توزيع نيروي برق سراسر كشور، مشاوران، پيمانكاران شركت هاي توزيع، دانشگاه ها، سازندگان تجهيزات توزيع و پژوهشگاه نيرو نيز در اين همايش حضور دارند و مقالاتي نيز از سوي كارشناسان اين شركت ها ارائه شده است، خاطرنشان ساخت: در اين كنفرانس منطقه اي براي نخستين بار چكيده 800 مقاله ارئه شده در كنفرانس 2013 استكهلم نيزبه صورت ترجمه فارسي در اختيار علاقمندان قرار خواهد گرفت تا از اين طريق بار علمي كنفرانس منطقه اي نيز بيش از پيش افزايش يابد.

غياث الدين� تاكيد كرد: در سومين كنفرانس منطقه اي سيرد، از بين حدود 300 مقاله ارسالي ، 126 مقاله پذيرفته شد كه در دو روز برگزاري كنفرانس ارائه خواهد شد.

وي همچنين ياداور شد: كميته رابط سيرد از بين مقاله هاي پذيرفته شده، به نويسندگان مقالاتي كه جنبه علمي و عملي بهتري داشته باشند، كمك خواهد كرد تا مقاله خود را براي ارائه در كنفرانس سيرد 2015 آماده كنند.

دبيركميته رابط سيرد اظهار اميدواري كرد كه در سيرد 2015 كه ليون فرانسه ميزبان آن خواهد بود، ايران بار ديگر مقام نخست تعداد مقاله هاي پذيرفته شده را به خود اختصاص دهد.

غياث الدين رسيدن به خود باوري كارشناسان و متخصصان ايراني در حوزه توزيع، افزايش توان علمي و عملي و بهره گيري از تجربه هاي ساير كشورها را از جمله مزاياي حضور در كنفرانس بين المللي سيرد عنوان كرد و گفت: خوشبختانه اكنون رقابتي ميان شركت هاي توزيع براي انجام پروژه ها به صورت علمي و ارئه تجربيات آن در قالب مقاله به كنفرانس سيرد به وجود آمده است كه اين موضوع در نهايت به پيشرفت صنعت توزيع و رونق اين صنعت برق منجر خواهد شد.

دبير كميته رابط سيرد با بيان اين كه پس از چند دوره برگزاري منطقه اي سيرد در ايران و كسب تجربه هاي لازم براي برگزاري كنفرانس بين المللي سيرد نيز اعلام آمادگي خواهيم كرد، تصريح كرد: در سال هاي آينده حوزه كشورهاي منطقه را نيز زير پوشش اين كنفرانس منطقه اي خواهيم برد تا علاوه براستفاده از تجربيات آنها، براعتبار علمي اين كنفرانس منطقه اي در ايران نيز اضافه كنيم.

برپايه اين گزارش ايران در سيرد 2011 مقام پنجم در تعداد مقاله هاي پذيرفته شده را به خود اختصاص داد.

در آن سال در مجموع 31 مقاله از 109 مقاله ارسالي كشورمان پذيرفته شده و ايران بالاتر از كشورهايي همچون آمريكا، كره جنوبي و ژاپن و بسياري از كشورهاي اروپايي ايستاده بود.

كنفرانس بين المللي سيرد هر دوسال يكبار برگزار مي شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: