پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۳۲۱۹۰
۱۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۳
0
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، گفت: اعتیاد فراگیرترین آسیب اجتماعی پایتخت است و نوع مواد مصرفی شمال و جنوب پایتخت نیز با هم متفاوت است.
پول‌نیوز- رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، گفت: اعتیاد فراگیرترین آسیب اجتماعی پایتخت است و نوع مواد مصرفی شمال و جنوب پایتخت نیز با هم متفاوت است.

حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی در گفتگویی با بیان اینکه تاکنون 24 آسیب فراگیر در تهران شناسایی شده است، گفت: نگران کننده ترین آسیب اجتماعی در پایتخت اعتیاد است و فقر، کودکان کار، زنان خیابانی و متکدی نیز از آسیب های فراگیر پایتخت است.

وی در ادامه در خصوص ساماندهی کارتن خواب ها، تصریح کرد: شهرداری بیش از مسئولیتی که دارد در این خصوص فعالیت می کند و شاید مسئولیت مستقیم ساماندهی کارتن خواب ها با بهزیستی باشد.

ناصحی ادامه داد: گرمخانه های شهرداری حدود 5 هزار کارتن خواب را ساماندهی می کنند اما باید فکری اساسی برای بی خانمان های تهرانی کرد زیرا روز به روز به جمعیت کارتن خواب ها افزوده می شود.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: بیشتر کارتن خواب ها اعتیاد دارند و متاسفانه اعتیاد در شهر تهران فراگیر شده و نوع مواد مصرفی ساکنان شمال شهر با جنوب شهر متفاوت است و یکی از دلایل افزایش کارتن خوابی همین افزایش اعتیاد است.

وی اضافه کرد: فقرا و برخی از مسافرانی که در تهران جایی ندارند بخش دیگری از مراجعه کنندگان به گرمخانه ها هستند.

ناصحی در خصوص استفاده از ظرفیت مساجد برای ساماندهی کارتن خواب ها، گفت: در این خصوص باید مراجع تصمیم گیر مانند اوقاف، سازمان امور مساجد و سازمان تبلیغات اسلامی تصمیم گیری کنند اما همیشه درب مساجد به روی مردم باز بوده اما باید شان و جایگاه آن نیز رعایت شود. مسجد همیشه نقش امر به معروف و ارشاد کننده داشته و می تواند نقش مشاوره برای معتادان و کسانی که دچار اختلافات خانوادگی هستند، ایفا کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا در ادامه از تشکیل کمیته ای مشترک برای حل مشکلات آسیب های اجتماعی در تهران خبر داد و گفت: این کمیته مشترک با نمایندگان مجلس و شورا تشکیل شده و نمایندگانی از نیروی انتظامی، شهرداری، صدا و سیما و قوه قضائیه نیز در آن عضو هستند.

ناصحی در خصوص آخرین وضعیت اطلس آسیب های اجتماعی پایبتخت، گفت: این اطلس تا پایان امسال رونمایی می شود.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: