پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۳۲۰۳۵
۱۰ دی ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۳
0
استاندار خراسان رضوی در نشستی كه با حضور مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بانك صنعت و معدن در محل استانداری آن استان انجام شد گفت : با توجه به مأموریت ویژه بانك صنعت و معدن ، نقش این بانك درتأمین مالی طرح های صنعتی و معدنی ،به ویژه طرح های بخش خصوصی اساسی است .
نقش بانک صنعت و معدن در تأمین مالی پروژه های صنعتیپول‌نیوز- استاندار خراسان رضوی در نشستی كه با حضور مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بانك صنعت و معدن در محل استانداری آن استان انجام شد گفت : با توجه به مأموریت ویژه بانك صنعت و معدن ، نقش این بانك درتأمین مالی طرح های صنعتی و معدنی ،به ویژه طرح های بخش خصوصی اساسی است .

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، رشیدیان تصریح كرد : بیش از ٩٠ درصد از بنگاه های صنعتی و معدنی استان خراسان رضوی متعلق به بخش خصوصی هستند و حمایت بانك صنعت ومعدن از بنگاه های یاد شده موجب رونق تولید و ایجاد اشتغالی پایدار در این استان خواهد شد.

وی حضور علی اشرف افخمی و دیگر اعضای هیأت مدیره بانك صنعت ومعدن در استان خراسان رضوی ، دیدار با صنعتگران و بازدید از طرح های صنعتی این استان را عامل شتاب بخشیدن به روند تأمین مالی این طرح ها دانسته و ابراز امیدواری كرد كه همكاری میان مسئولان استان و بانك یاد شده دستاوردهای ماندگاری را ایجاد كند.

در این نشست كه روز چهارشنبه ، دهم دی ماه جاری انجام شد مدیرعامل بانك صنعت ومعدن با اشاره به این كه بانك صنعت و معدن یك بانك توسعه ای و تخصصی است كه درصورت داشتن سرمایه كافی می تواند نقش چشمگیری در تأمین مالی طرح های صنعتی و معدنی كشور ایفا كند به مقایسه سرمایه این بانك با بانك های توسعه ای جهان پرداخت .

به گفته وی درحالی كه سرمایه بانك صنعت و معدن از ٨٣٠ میلیون دلار تجاوز نمی كند بانك توسعه ای كویت ١٤ میلیارد دلار و بانك توسعه ای ژاپن نزدیك به ١٣ میلیارد دلار سرمایه دارد.

افخمی تصریح كرد : دولت ژاپن برای خروج از ركود ، مبلغ یكهزارمیلیارد دلار به بانك ها و مؤسسات مالی و صنایع زیربنایی خود تزریق كرده است در حالی كه بانك توسعه ای در كشور ما با سرمایه ای كه دارد نمی تواند پاسخگوی نیاز صنایع كشور باشد.

وی بیان داشت در حال حاضر مبلغ ٧٠٠ میلیون دلار تسهیلات ارزی برای اعطا به طرح های صنعتی استان خراسان رضوی اختصاص یافته است كه به زودی آثار آن بر چهره اقتصاد این استان مشهود خواهد بود.

افخمی نقش صنایع كوچك و متوسط را در ایجاد اشتغال و و بسط اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت توصیف كرده و با اعلام تصمیم این بانك برای ایجاد بانك صنایع كوچك و متوسط افزود : اقدامات اساسی برای تأسیس بانك مزبور انجام شده و در آینده ای نزدیك در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرعامل بانك صنعت و معدن در سفر خود به استان خراسان رضوی از طرح های صنعتی در شهرهای مختلف این استان بازدید كرده و با صنعتگران ، تولید كنندگان و كارآفرینان استان دیدار و گفتگو كرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: