کد خبر: ۱۳۱۵۱۴
۰۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۰
0
فعالیت نادرست موسسات مالی و اعتباری مانع توسعه متوازن کشور است
دیدار مدیر عامل بانک سپه و نماینده ولی فقیه آذربایجان غربیپول‌نیوز- فعالیت نادرست موسسات مالی و اعتباری مانع توسعه متوازن کشور است

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، مدیرعامل بانک سپه گفت: موسسات مالی و اعتباری و بانکهای مختلف که مخالف بخشنامه های بانک مرکزی عمل می کنند به توسعه متوازن کشور لطمه می زنند.

سیدکامل تقوی نژاد که در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی سخن می گفت ضمن بیان مطلب فوق افزود: این قبیل موسسات و بانکها منابع استانهای مختلف از جمله استانهای مرزی را جمع آوری کرده و در استانهای توسعه یافته و در زمینه کارهای واسطه ای و غیرمولد سرمایه گذاری می کنند.

رییس هیات مدیره بانک سپه با تاکید بر لزوم توسعه تولید و اشتغالزایی در استانهای مرزی از مسئولان دستگاهها، سازمانها و نهادهای مختلف خواست بر عملکرد موسسات مالی و اعتباری خارج از نظارت بانک مرکزی نظارت داشته باشند.

مدیرعامل بانک سپه گفت: براساس سیاستهای ابلاغی اصل 44 قانون اساسی قرار بر خصوصی شدن کلیه بانکها بود اما بانک سپه به صلاحدید، دولتی باقی ماند.

تقوی نژاد خاطر نشان کرد: بانک سپه با وجود فراز و نشیب های فراوان، تنها با تکیه بر نیروی انسانی متعهد، توانمند و متخصص خود، توانست موقعیت و جایگاه اش را در بازار پولی کشور حفظ کرده و به توسعه بخشهای مختلف اقتصادی به ویژه صنعت ومعدن و کشاورزی کشور کمک کند.

مدیرعامل بانک سپه تصریح کرد: بانک سپه با دید توسعه ای و اشتغالزایی به راه اندازی 6 واحد پتروشیمی از جمله پتروشیمی میاندوآب کمک کرده است.

تقوی نژاد پاشنه آشیل حال حاضر کشور را مسئله اشتغال دانست و افزود: سیاست بانک سپه تخصیص منابع جمع آوری شده هر استان برای کمک به توسعه همان استان بوده و استان آذربایجان غربی به لحاظ اعطای تسهیلات از محل منابع استانی جز چند استان اول کشور است.

* تخصیص 300 میلیارد ریال تسهیلات به استان آذربایجان غربی

مدیرعامل بانک سپه گفت: سال گذشته 300 میلیارد ریال تسهیلات برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی استان آذربایجان غربی اختصاص یافت و آمادگی برای پذیرش طرحهای گوناگون در بخش کشاورزی جهت ارائه تسهیلات از سوی بانک سپه وجود دارد.

رییس هیات مدیره بانک سپه خاطر نشان کرد: 97 درصد از منابع بانک سپه علی رغم دولتی بودن به مردم تعلق دارد به همین خاطر سازمانها و نهادهای مسئول از جمله قوه قضاییه، ادارات ثبت، شورای تامین استانها و حتی رسانه ها و دستگاههای تبلیغاتی کشور باید بانکها را در وصول مطالبات معوق و اموال مردم کمک کنند تا به واسطه این کار توان تسهیلات دهی بانکها برای توسعه تولید و اشتغال افزایش یابد.

مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت: یکسری موسسات و شرکتهای خصوصی فعال در حوزه مالی بدون مجوز بانک مرکزی مبالغ هنگفتی از سرمایه های مردم را در اختیار گرفته و بدون در نظر گرفتن منافع عمومی کشور در جهت مقاصد و اهداف خود فعالیت می کنند. باید برای نظارت بر عملکرد آنها همه سازمانها و نهادهای مسئول بسیج شوند.

* کنترل تورم یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید است

وی یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید را کنترل و کاهش نرخ تورم دانست و در عین حال خاطر نشان کرد: برخی موسسات مالی و اعتباری و بانکهای خصوصی تحت نظارت بانک مرکزی هم با عدم رعایت بخشنامه های بانک مرکزی و با افزایش نرخ های مصوب، به بالا رفتن هزینه تولید و تورم در جامعه دامنه می زنند. البته این موضوع توسط بانک مرکزی منجر به صدور بخشنامه جدید نرخ سودهای بانکی شد که امیدواریم با بخشنامه بانک مرکزی این موضوع برطرف شود.

رییس هیات مدیره بانک سپه تصریح کرد: بانک سپه ضمن توجه به مشتریان بزرگ سعی دارد عمده خدمات رسانی خود را بروی مشتریان خرد متمرکز کند. چون به اعتقاد ما اجرای این سیاست به برآورده کردن نیازهای بخش زیادی از جامعه منجر شده و بانک را به اهداف خود نزدیک می کند.

* نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی: مردم محوری بانک سپه قابل تقدیر است


نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در این دیدار گفت: اقدامات بانک سپه بعنوان اولین بانک ایرانی و پشتیبان نظام بعد از انقلاب اسلامی به خاطر اجرای سیاست توجه به مردم عادی و کم درآمد جامعه و مردم محور بودن قابل تقدیر است.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی افزود: عنایت خداوند به خاطر توجه و کمک بانک سپه برای حل مشکلات مردم باعث شد علی رغم تحریمهای ظالمانه، این بانک شرایط خوب خود را حفظ کند.

* موسسات مالی و اعتباری مانع حل مشکلات مردم توسط بانکها هستند


امام جمعه ارومیه ضمن انتقاد از روند افزایش تعداد موسسات مالی و اعتباری و خصوصی سازی بانکها و فعالیت آنها در جهت کسب منفعت حداکثری تاکید کرد: این قبیل موسسات و بانکهای خصوصی از طریق انتقال منابع به استانها توسعه یافته از بر طرف شدن مشکلات مردم عادی توسط بانکهای دولتی و بزرگ جلوگیری می کنند.

* نرخ 29 درصدی بیکاری در استان آذربایجان غربی

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی گفت: با تمرکز بیش از حد به مسائل امنیتی زیرساختهای لازم برای توسعه استان آذربایجان غربی در سه دهه اخیر تقویت نشده و این استان در حال حاضر به لحاظ گسترش راههای مواصلاتی در راه اندازی معادن و فرآوری محصولات معدنی دچار مشکل جدی هستیم.

حجت الاسلام قریشی ضمن اشاره به همسایگی استان آذربایجان غربی با سه کشور خاطر نشان کرد: این استان علی رغم توانمندیهای بالقوه بسیار در زمینه تجارت، کشاورزی و صنعت در مقایسه با بسیاری از استانها دارای مزیت های اقتصادی کمتر از نظر اشتغال در سطح پایین تری قرار دارد و این نوعی ظلم در حق مردم این استان است.

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: مردم استان آذربایجان غربی قبل از شروع جنگ تحمیلی و حتی بعد از اتمام هنوز با مسائل و موضوعات امنیتی آن درگیر هستند به همین خاطر باید برای جبران عقب افتادگی ها طی این سالها سازمانها و ارگانهای ذی ربط به ویژه مجموعه بانکها نقش ارزنده ای ایفا کنند.

* آمادگی برای کمک به وصول مطالبات از طریق مبلغان دینی

نماینده ولی فقیه اظهار داشت: ما آماده ایم با تعامل دو سویه با بانکها از طریق مبلغان دینی در نماز جمعه ها و سایر ایام نظیر محرم و رمضان مردم را در قبال مسائل و موضوعات نسبت به پرداخت بدهی خود به بانکها ترغیب کنیم البته این امر مستلزم آموزش مبلغان در خصوص مسائل تسهیلات و بازپرداخت آن است که باید به آن توجه شود.

حجت الاسلام قریشی ابراز امیدواری کرد که سایر بانکها نیز همسو با بانک سپه به توسعه استانهای مرزی توجه داشته و به تولید و اشتغالزایی در این استانها کمک کنند.

دیدار مدیر عامل بانک سپه و نماینده ولی فقیه آذربایجان غربی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: