پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۲۸۷۸۶
۰۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۲
0
مشاوران و رسانه های تخصصی بورس به سهامداران حقیقی و خرد توصیه کردند که مواظب سهام خود باشند و اجازه ندهند فروشندگان دیروز سهام، با ایجاد جو روانی، سهام شان را به بهای اندک از چنگ شان بیرون بیاورند.
پول نیوز - در پی توافق ایران و 1+5 برای تمدید مذاکرات، هر چند انتظار می رفت بازار بورس رشد در خور توجهی داشته باشد اما به دو دلیل این اتفاق در روز اول رخ نداد:

اول این که به لحاظ روانی، بازار منتظر توافق بزرگ بود و چون این اتفاق رخ نداد، اندکی منفعل شد.

دومین نکته نیز به برخی تلاش های حساب شده برمی گردد که کوشیدند بازار را جهت دهی کنند و در واکنش به آنها ، مشاوران و رسانه های تخصصی بورس به سهامداران حقیقی و خرد توصیه کردند که مواظب سهام خود باشند و اجازه ندهند فروشندگان دیروز سهام، با ایجاد جو روانی، سهام شان را به بهای اندک از چنگ شان بیرون بیاورند.

با این اوصاف، به نظر می رسد با فروکش کردن وضعیت کنونی، بورس دوباره در مسیر رشد قرار گیرد و بازدهی مطلوب سهامداران را ارائه کند زیرا:

اولاً  تمدید مذاکرات به معنای شکست نیست بلکه اولین معنایش این است که ایران و 1+5 مصمم به توافق هستند.

ثانیاً توافق وین ، وضعیت بهتری نسبت به توافق ژنو برای ایران به ارمغان آورده است چرا که طرف مقابل متعهد شده است تحریم جدیدی وضع نکند، تحریم های قبلی را همچنان معلق نگه دارد، 450 میلیون دلاری که طبق توافق ژنو از محل اموال بلوکه شده ایران آزاد می شد، به 700 میلیون دلار رسیده و نهایتاً طرفین بسیاری از مشکلات را حل کرده و اکنون به جزئیات رسیده اند. به عنوان مثال ، تا قبل از این ، صحبت از لغو یا عدم لغو تحریم های ایران بود و اکنون، درباره زمان بندی لغو تحریم ها مذاکره می شود.

ثالثاً تلاش های صورت گرفته برخی برای تأثیر گذاری منفی بر بورس، همواره اثرات مقطعی داشته است و با هوشیاری سهامداران و تدابیر مسوولان بورس، اوضاع به روال عادی بازگشته و این بار نیز چنین خواهد شد.

با این اوصاف ، می توان بر سخن وزیر امور اقتصادی و دارایی که همزمان با تمدید مذاکرات بیان شد صحه گذاشت که بازار بورس روند اصلی خود را پیدا کرده و  بازدهی مناسبی خواهد داشت.


 
برچسب ها: بورس ، 5+1 ، وین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.