پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 15 / يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۲۸۰۵۴
۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱
0
بیلابونگ از همان ابتدا که خط تولید پوشاک خود را راه اندازی کرد توجه ویژه ای را نیز به ورزش های آبی داشت که البته این گرایش بی تاثیر از موقعیت جغرافیایی استرالیا و بازار داغ ورزش های آبی در این کشور نبوده است.
پول‌نیوز، مازیار دانیالی - این برند مشهور جهانی در سال 1973 توسط گوردون و رنا مرچنت در استرالیا بنا نهاده شد. بیلابونگ از همان ابتدا که خط تولید پوشاک خود را راه اندازی کرد توجه ویژه ای را نیز به ورزش های آبی داشت که البته این گرایش بی تاثیر از موقعیت جغرافیایی استرالیا و بازار داغ ورزش های آبی در این کشور نبوده است. حضور موفق بیلابونگ در میدان عرصه پوشاک مسیر را برای توسعه زیرمجموعه های مشهور این برند نیز هموارتر ساخته است.

بیلابونگ هم اکنون مالک دو برند معروف ون زیپر و المنت است. ون زیپر تولیدکننده نامدار عینک مخصوص موج سواری و اسکیت برد و در سوی دیگر المنت نیز تولیدکننده وسایل اسکیت برد، پوشاک و انواع کفش است. المنت یکی از برندهای بسیار موفق در بازار داخلی آمریکا محسوب می شود. گروه بیلابونگ در حوزه تخصصی اسکیت و اسنو برد و همچنین تجهیزات موج سواری چند زیرمجموعه دیگر را هم تحت کنترل خود دارد که عبارتند از کاستوم، پالمر سرف، اکسل، سکتور9 و آر وی سی اِی.
داستان موفقیت های بیلابونگ در سال 1973 با خرده فروشی گوردون مرچنت به مغازه های ساحلی در کوئینزلند استرالیا آغاز شد. گوردون پیراهنهایی سه لایه ویژه موج سواری که ابتکار شخصی خودش بود را به ساحل می برد و به فروشگاههای وسایل موج سواری آنجا می فروخت.

با استقبالی که از پیراهن های ورزشی گوردون به عمل آمد به تدریج فکر توسعه فعالیت اقتصادی با وی همراه شد و با آغاز دهه 80 پیراهن های موج سواری بیلابونگ- که نامی برگرفته از طبیعت استرالیا است- در تمام استرالیا عرضه شد. اما این موفقیت برای گوردوم مرچنت کافی نبود و آنچنان به تلاش خود ادامه داد که کمتر از 10 سال یعنی در اواخر دهه 80 میلادی محصولات تولیدی او به نیوزلند، ژاپن و آفریقای جنوبی نیز صادر شد.
 
داستان موفقیت های بیلابونگ بی وقفه ادامه داشت و این برند آنچنان قدرتمند شد که تعداد زیرمجموعه مطرح را نیز تحت کنترل خود درآورد اما در سال 2012 گرفتاری های اقتصادی این برند شروع شد و بالغ بر 150فروشگاه این برند به دلیل چالش های اقتصادی بسته شد و 400 کارمند تمام وقت آن نیز تعدیل شدند. اما برنامه ریزی دقیق و قدرت مدیریت گروه بیلابونگ به خوبی موثر افتاد و پیش از پایان سال گزارش مالی شرکت به وضعیت عادی بازگشت و سود دهی مجدد آغاز شد.

بیلابونگ هم اکنون نامی قابل اعتماد در حوزه پوشاک و ورزش محسوب می شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار