کد خبر: ۱۲۲۵۹
۲۶ آذر ۱۳۸۸ - ۱۲:۵۷
0
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اظهارنظر های مختلف مهر تاییدی بر عملکرد وزیر صنایع و معادن دولت دهم زدند و خواستار تداوم روند رو به رشد این وزارتخانه شدند.
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: با وجود کمبود نقدينگي در اقتصاد و صنعت کشور وضعيت صنعت كشور ما از بسياري از كشورها بهتر است.

روح الله عباسپور نماينده مردم بوئين زهرا در مجلس شوراي اسلامي با بيان مطلب فوق گفت: وزارت صنایع ومعادن در حوزه های مختلف موفق عمل کرده و باید در دولت دهم با همین روند کار را ادامه دهد.

وي با بيان اينكه سال جاري سال خوبي براي صنعت دنيا نبوده، اظهار داشت: دنيا دچار يك بحران و مشكل اساسي در اقتصاد و صنعت است و اين بحران آسيب هاي بسياري به صنعت دنيا وارد كرده است.

وي ادامه داد: ما نيز در بخش صنعت مشكلاتي داشتيم كه از بيرون صنعت عارضه بر صنعت شده؛ مانند بحران جهاني، تحريم، شرايط انقباظي بانك و گاها تعرفه ها مشكلاتي است كه از بيرون صنعت بر صنعت حكم فرماست.

وي با اشاره به بازديدي كه از صنعت خودرو فرانسه و آلمان داشته اند، گفت: اين كشورها كه در صنعت بسيار پيشرفته هستند 60 درصد كاهش توليد دارند و به همان نسبت نيز تعديل نيرو داشته اند.

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس تاكيد كرد: صنعت دنيا دچار مشكلاتي اساسي و محوري است ولي در همين شرايط ديده مي شود خودروسازان داخلي افزايش توليد دارد.

وي ادامه داد: در تمام بخش هاي صنعت نه تنها كاهش توليد نداشتيم بلكه توليدات افزايش يافته است؛ در سيمان علاوه بر اينكه به خودكفايي رسيديم به شرايط صادراتي رسيديم، در آلمينيوم و مس نيز در شرايط خوبي هستيم كه براي وزارت صنايع مناسب است.

عباسپور در پايان گفت: محرابيان جوان ايست كه انگيزه و پويايي لازم را براي كار دارد و تعامل خوبي با مجلس برقرار كرده كه اميدواريم در ادامه فعاليت نيز موفق باشد.
وزارت صنایع عملکرد خوبی داشت

عضو دیگر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تمام مشكلات داخلي و خارجي عملكرد وزير صنايع مثبت بوده و بايد از ايشان حمايت شود.

حسین گروسی نماینده شهریار در خانه ملت با بیان مطلب فوق گفت: بررسي وضعيت صنايع استانهاي مختلف کشور و تولیدکنندگان بزرگ صنعتی نشان می دهد؛ وزارت صنايع عملكرد خوبي داشته است.

وی ادامه داد: در كشورهاي پيشرفته شركت هاي بزرگي مانند جنرال موتور و جيمز ورشكسته شدند ولي در كشور ما خوشبختانه اين مباحث با مديريت قوی محرابیان و خودروسازان عملكرد خوبي داشته اند.

گروسی با بیان اینکه كيفيت برخي خودروسازان داخلي در حد شركت هاي معتبر اروپايي است، اظهار داشت: براي نمونه دربیشتر تولیدات داخلی استاندارد هاي بین الملی رعايت مي شود كه اين پيشرفت ها با تلاش هاي وزارت صنايع محقق شده است.

وی با بیان اینکه صنعت از اهميت ويژه اي برخورد است، اظهار داشت: بسياري از مسائل كشور از جمله مسائل اقتصادي وابسته به صنعت است اگر صنعت خوب و كارآمدي داشته باشيم؛ می توانیم نه تنها در صنعت بلكه در مسائل ديپلماتيك نيز قوی تر عمل کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بحران اقتصاد جهانی تاکید کرد: با درایت وزیر صنایع و معادن؛ صنایع کشور از این بحران کمترین آسیب را دیده اند.

وی در عین حال تصریح کرد: صنعت و اقتصاد كشور دارای مشکلاتی است، ولي خيلي از فعاليت هاي وزارت صنايع با وزارت بازرگاني و بانك مركزي مرتبط است، بنابراين نبايد تمام مشكلات را به پای وزیر صنايع نوشت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: اگر مي خواهيم عملكرد وزارت صنايع را بررسي كنيم كارهايي كه مستقيم به آن مربوط است باید مورد نظر قرار گيرد و همه بايد كمك كنند تا سازمان هاي ديگر با وزارت صنايع هماهنگ باشند.

گروسی یادآور شد: وقتي توليد در كشور به صورتي است كه با نوسانات يك تعرفه كه مستقيما به وزارت بازرگاني باز مي گردد، برنامه ریزی ها به هم مي خورد چرا همه اشكالات را به وزارت صنايع ربط مي دهند.

وی ادامه داد: وزارت اقتصاد و دارائي و بانك مركزي تاثير مستقيم در عملكرد وزارت صنايع دارند و براي پيشرفت صنعت كشور بايد با وزارت صنايع همكاري كنند.

وی خطاب به منتقدین وزیر صنایع گفت: كساني که به عملکرد وزارت صنایع انتقاد دارند باید توجه كنند كه همه اين مشكلات مربوط به وزارت صنايع نيست و منتقدان بايد در با نگاهی همه جانبه عملکرد این وزارتخانه را مورد بررسی قرار دهند.

گروسی در پایان گفت: انتظار داريم انتقدات به شكلي منطقي مطرح شود و همه دلسوزان براي رفع آن و پيشرفت صنعت كشور تلاش کنند.بانکها و وزارت بازرگانی با وزارت صنایع هماهنگ باشند

عضو دیگر کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز گفت: وزير صنايع بايد در خصوص مشكلات وزارت صنايع صراحت لحجه داشته باشد، بحث نقدينگي كه يكي از ايرادات وارد شده به وزير صنايع است، به وزارت صنايع مربوط نمي شود و مشكل بانكها است .

بهمن اخوان نماينده مردم نماينده تفرش، آشتيان و فراهان در خانه ملت با بيان مطلب فوق گفت: از وزير صنايع خواستيم اين مسائل را قاطعانه و با صراحت لحجه با صنعتگران و مردم در ميان بگذارد، تا بدانند اشكلات مطرح شده براي وزارت صنايع، نواقص وزارت بازرگاني و بانكها است.

وي يكي ديگر از مشكلات صنعت كشور را واردات بي رويه كالا دانست و اظهار داشت: واردات كالاها به داخل كشور نيز مشكل وزارت بازرگاني است كه كمبود ها را براي واردات بررسي نكرده و ورود كالاها بر اساس آن نيست.

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس تصريح كرد: از طرفي بدون برنامه ريزي و به صورت بي رويه كالات به كشور وارد مي شود، از طرفي ديگر اين مشكلات را بر سر وزارت صنايع مي اندازد.

وي ادامه داد: اگر اين مشكلات حل نشود در آينده بحران كارگري را خواهيم داشت و ممكن است بسياري از كارگران در كارخانه ها بيكار شوند.

اخوان در پايان گفت: با توجه به مشكلاتي كه پيش روي اقتصاد جهان وجود دارد بايد كمك كنيم تا صنعت كشور دچار مشكل نشود و از اين بحران عبور كنيم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: