September 2020 30 / چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۱۹۳۶۸
۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۲
0
وی گفت: برای عملی شدن این هدف باید مجموعه دست اندرکاران اطلاع رسانی با ویژگی های نقد عالمانه و دلسوزانه آشنا بوده و آن را به کار ببندند و از طرفی باید افرادی که مورد نقد قرار می گیرند با انجام اصلاحات لازم شرایط رفع مشکل ها و بهره مندی عموم جامعه را فراهم کنند.
 پول‌نیوز-مشاور رسانه ای رییس جمهوری گفت: تا روز شنبه هفته آینده یارانه روزنامه های کشور و تا پایان هفته بعد نیز یارانه باقی نشریه ها پرداخت خواهد شد.

مشاور رسانه ای رییس جمهوری با اشاره به این که تمهیدات خوبی در وزارت ارشاد برای پرداخت عادلانه یارانه به نشریه ها و رسانه ها انجام شده است گفت: تا روز شنبه هفته آینده یارانه روزنامه های کشور و تا پایان هفته بعد نیز یارانه باقی نشریه ها پرداخت خواهد شد. 

به گزارش ایرنا، محمدرضا صادق در حاشیه سفر رییس جمهوری به استان اردبیل در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی این استان افزود: دولت تدبیر و امید از زمان روی کار آمدن خود شرایط لازم را تا اندازه زیادی برای فراهم شدن فضای نقد در رسانه های کشور فراهم کرده است. 

وی گفت: در تلاش برای فراهم کردن بیش از پیش فضای نقد در رسانه های کشور هستیم و سود نهایی ناشی از این کار باید نصیب مردم شود. 

وی گفت: برای عملی شدن این هدف باید مجموعه دست اندرکاران اطلاع رسانی با ویژگی های نقد عالمانه و دلسوزانه آشنا بوده و آن را به کار ببندند و از طرفی باید افرادی که مورد نقد قرار می گیرند با انجام اصلاحات لازم شرایط رفع مشکل ها و بهره مندی عموم جامعه را فراهم کنند. 

وی همچنین در زمینه مشکل های اهالی رسانه اظهار کرد: اقدام هایی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه رفع مشکل های خبرنگاران و تامین رفاه آنها انجام می شود می تواند به عنوان اولین جایگاه نقد فعالیت نقادانه برای خبرنگاران قرار بگیرد. 

وی گفت: دولت به طور جدی پیگیر حل مشکل های مربوط به خبرنگاران و اهالی رسانه های گروهی است و اگر این مشکل ها منطبق با معیارهای قانونی باشد رفع آنها به مراتب آسان تر و سریع تر انجام می گیرد. 

صادق ، در پاسخ به سوالی در ارتباط با هجمه علیه دولت از سوی برخی افراد افزود: دولت تدبیر و امید که از بطن جامعه برخاسته و با اکثریت آرای مردم انتخاب و بر سر کار آمده وظایف قانونی خود را بر اساس معیارهایی که مردم خواهان آنها هستند عمل می کند. 

وی بیان کرد: دولت بنا ندارد از روش های مربوط به واکنش های روانی با مخالفان خود استفاده کند و آنچه را انجام می دهد که به سود کشور و مردم ایران اسلامی است. 

او با اعلام این که ممکن است بعضی افراد دنبال تخریب دولت باشند ادامه داد: در این میان افراد قلم به دست و خبرنگاران وظیفه دارند خواسته های مردم را پیگیری و از اقدام های دولت در زمینه عملی شدن آنها و نیز رفع مشکل های مردم جامعه صیانت کنند. 

وی افزود: اصحاب رسانه ، اندیشه و مطبوعات می توانند با در نظر گرفتن منافع مردم و کشور ، با استفاده از ابزار رسانه به شیوه منطقی جلوی تخریب و تضعیف دولت از سوی بعضی افراد را بگیرند. 

وی گفت: دولت تلاش دارد رفته رفته بر میزان اطلاع رسانی خود در زمینه کارهایی که انجام داده است به شکل منسجم تر بیافزاید. 

وی همچنین در زمینه شکل گیری نظام رسانه ای در کشور گفت: همه اصحاب رسانه و صاحبنظران در این زمینه می توانند پیشنهادها و افکار مدبرانه خودشان را ارائه دهند و باید همگی کمک کنیم تا این نظام به گونه ای شکل بگیرد که در چارچوب آرمان های نظام و منافع کشور باشد. 

وی تشکیل انجمن های صنفی برای روزنامه نگاران و خبرنگاران به ویژه در شهرستان ها را کاری مفید برای اهالی رسانه دانست. 

وی با تاکید بر این که اصحاب رسانه باید خودشان را بیش از پیش با تکنیک ها و علوم روز مجهز کنند افزود: دولت بر آن است که زمینه ارتباط هر چه بیشتر روابط عمومی ها با خبرنگاران و نشریه ها را برای بهبود کارها فراهم کند. 

وی در زمینه برخی از مجموعه ها و سامانه هایی که برای بهبود وضعیت صنفی خبرنگاران در گذشته ایجاد شده گفت: دولت تمایل دارد هر گونه تعهدهای قانونی برای خبرنگاران را عملی کند و اگر در شهرستان ها نیز چنین تعهدهایی وجود دارد که در گذشته بوده ولی عملی نشده اند اهالی رسانه با همکاری همه آنها را جمع آوری و به وزارت ارشاد و نیز این معاونت ارائه دهند تا نسبت به اجرای آنها تا آنجا که قانون و توان اجازه می دهد اقدام شود. 

مشاور رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مطمئن باشید دولت تدبیر و امید هیچگاه خودش را به تنهایی عقل کل نمی داند و آماده دریافت تمام دیدگاه ها و نظرهای کارشناسانه برای پیشبرد هرچه بهتر کارهاست. 

وی افزود: از ظرفیت رسانه های کشور باید در این زمینه برای معرفی افراد صاحبنظر و پیشنهادهای سازنده و مفید که برای عموم جامعه موثر باشند در بخش های مختلف در دولت استفاده شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: