کد خبر: ۱۱۷۳۸۳
۰۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۹
0
با تشکیل تیم های کارشناسی، بازرسی های میدانی از فرودگاهها، شرکت های هواپیمایی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی در سطح کشور به صورت برنامه ای و سرزده جهت اعمال نظارت بر طرح فوق و اجرای دقیق آن آغاز شد.
پول‌نیوز - معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: از ابتدای اجرای طرح متنوع سازی نرخ بلیت تاکنون، هشت شرکت خدمات مسافرت هوایی به دلیل عدم رعایت نرخنامه شرکت های هواپیمایی اخطار گرفتند و پرونده سه شرکت نیز به دلیل گرانفروشی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

بنابراعلام سازمان هواپیمایی کشوری، محمد خداکرمی اظهار داشت: به دنبال اجرای طرح متنوع سازی نرخ خدمات حمل و نقل هوایی از تاریخ 25/3/93، با تشکیل تیم های کارشناسی، بازرسی های میدانی از فرودگاهها، شرکت های هواپیمایی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی در سطح کشور به صورت برنامه ای و سرزده جهت اعمال نظارت بر طرح فوق و اجرای دقیق آن آغاز شد.

وی افزود: با اجرای طرح متنوع سازی نرخ بلیت، شرکت های هواپیمایی بهای بلیت هواپیما را متناسب با شرایط مندرج در نرخنامه و کلاس بندی مشخص به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال کردند که پس از تایید کلاسه نرخ مذکور مکلف به اجرای دقیق آن شدند و به منظور رعایت اجرای طرح فوق، جلساتی فیمابین شرکت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین توجیه کامل دفاتر خدمات مسافرت هوایی تشکیل شد.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در بازرسی های انجام شده از دفاتر خدمات مسافرت هوایی تخلف گرانفروشی خارج از نرخ های مندرج در نرخنامه های شرکت های هواپیمایی به استناد مستندات مربوطه کشف و احراز شد که این سازمان ضمن اقدامات قانونی لازم تاکنون پرونده سه شرکت خدمات مسافرت هوایی را جهت رسیدگی قضایی به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارجاع کرده است.

خداکرمی با بیان اینکه دفاتر خدمات مسافرتی موظفند در چارچوب نرخنامه ابلاغی شرکت هواپیمایی که به تایید سازمان رسیده است، نسبت به فروش بلیت هواپیما اقدام کنند، گفت: در صورت مشاهده و تکرار تخلف مبنی بر عدم رعایت نرخنامه مربوطه و فروش بلیت خارج از ضوابط و مقررات، سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به تعلیق و یا لغو مجوز دفتر یا شرکت خدمات مسافرت هوایی اقدام و با شرکت های هواپیمایی خاطی برابر مقررات با آن برخورد خواهد کرد.

وی، تصریح کرد: چنانچه تخلفات دفاتر خدمات مسافرتی از نوع گرانفروشی خارج از نرخ نامه های مندرج در نرخنامه شرکت های هواپیمایی باشد، ضمن انجام اقدام قانونی به سازمان تعزیرات حکومتی نیز معرفی خواهند شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: