وزير خارجه‌ امارات در دیدار متکی:
کد خبر: ۱۱۷۲۰
۱۷ آذر ۱۳۸۸ - ۲۰:۲۹
0
وي ادامه داد: اين روابط در سال‌هاي اخير پيشرفت خوبي داشته است و در عين حال زمينه‌هايي براي پيشرفت هر چه بيشتر و بلندپروازي‌هايي در مورد پيشرفت روابط وجود دارد. معتقديم فرصت‌هاي زيادي در گسترش روابط ايران و امارات است.
وزير امور خارجه‌ امارات گفت: در روابط دو كشور ايران و امارات آنچه مهم است اين است كه ما همواره خواهان مذاكره و گفت‌وگو هستيم. منافع مشتركي بين دو كشور وجود دارد كه همواره رو به رشد است. بايد براي حفظ و گسترش آن تلاش كنيم.

به گزارش پول نیوز، شيخ عبدالله بن زايد آل‌نهيان وزير امور خارجه‌ي امارات كه براي شركت در نشست مشترك اقتصادي به ايران سفر كرده است در مورد فعاليت گسترده‌ي سرمايه‌گذاران در امارات و ساز و كارهاي حمايت از آنها، خاطر نشان كرد: در كشور امارات شاهد سال‌هايي بوديم كه رشد و توسعه‌ي زيادي داشتيم. در زمينه‌ي انرژي، خدمات، گردشگري، ايجاد ساختمان‌ها و تاسيسات فعال بوديم. اقتصاد امارات قوي و پويا است، اما در عين حال به دنبال همكاري‌هاي گسترده‌ي با همه‌ي كشورها در جهان است.

وي اضافه كرد: بحراني كه اخيرا شاهد آن بوديم در رابطه با يك شركت در امارات است. اين شركت تصميم گرفته است با شركاي خود مذاكره كند. اين اقدام خوبي است كه مي‌تواند در هر كشوري مورد استفاده قرار گيرد و به معني اين نيست كه اين مسائل بسيار تاثيرگذار خواهد بود.

وزير امور خارجه‌ امارات با بيان اينكه ما در امارات توانستيم بسياري از مشكلات گذشته را پشت سر بگذاريم و بر آنها چيره شويم، گفت: توانستيم به مراحل جديدتري برسيم. با شفافيت زياد و با آغوش باز با اين مسائل برخورد كنيم و از تجربيات گذشته درس مي‌گيريم.

وي ادامه داد: تقويت سرمايه‌گذاران ايراني مثل وضعيت هر شهروند ديگري است كه در اين كشور سرمايه‌گذاري كرده است. ما از سرمايه‌گذاري ايرانيان استقبال مي‌كنيم و آنها را تشويق مي‌كنيم و زمينه را براي اين سرمايه‌گذاران فراهم مي‌كنيم كه احساس ثبات، آرامش و اعتماد داشته باشند. ما براي آن تلاش مي‌كنيم و اميدواريم كه تحقق يابد.

آل‌نهيان در پاسخ به پرسش يكي از خبرنگاران كشور امارات در مورد اينكه با توجه به اختلاف ايران و امارات در مورد جزاير سه‌گانه آيا از ديدگاه شما گسترش روابط دو كشور امكان‌پذير است، گفت: در مورد پيشرفت روابط بين دو كشور ما امروز به سطحي رسيده‌ايم كه بر اساس اعتماد و تفاهم بوده است و اين ديدار زمينه‌اي بود براي اينكه مسائل و افق‌هاي روابط بين دو كشور را بررسي كنيم و راهكارهاي پيشرفت روابط را مورد تبادل‌نظر قرار دهيم.

وي ادامه داد: اين روابط در سال‌هاي اخير پيشرفت خوبي داشته است و در عين حال زمينه‌هايي براي پيشرفت هر چه بيشتر و بلندپروازي‌هايي در مورد پيشرفت روابط وجود دارد. معتقديم فرصت‌هاي زيادي در گسترش روابط ايران و امارات است.

وزير امور خارجه‌ امارات اضافه كرد: بايد شفاف باشيم. كشورهاي همسايه ممكن است به هر حال اختلافات بزرگ يا كوچكي با يكديگر داشته باشند كه در سايه‌ي تدابير رهبران دو كشور و ملت‌ها قابل حل شدن است. اگر توانستيم روش‌هاي همكاري بين دو كشور را قوي كنيم مي‌توانيم اين اختلافات را كوچك كنيم. اگر روابط دو كشور را توسعه ندهيم اختلافات خود به خود بزرگ خواهد شد.

وي خطاب به خبرنگاري كه اين پرسش را مطرح كرده بود گفت: فكر مي‌كنم پاسخ جنابعالي را تا حد امكان با شفافيت توضيح دادم.

آل‌نهيان همچنين در پاسخ به اين پرسش ايسنا كه اخباري مبني بر اخراج ايرانيان از كشور امارات منتشر شده است، ارزيابي شما از اين اخبار چيست؟ گفت: چارچوب موضوع اقامت در امارات مشخص است. هر گاه شخصي قراردادش با شركتي كه در آن كار مي‌كند تمام شده باشد اقامت او نيز پايان يافته است. شايد سوءتفاهمي از سوي بعضي طرف‌ها وجود داشته باشد كه عنوان مي‌كنند اقامت برخي افراد در اين كشور لغو شده است.

وزير امور خارجه‌ي امارات تاكيد كرد: علت اصلي لغو اقامت مربوط به قراردادهاي مربوط به كار است.

وي همچنين در مورد سوال خبرنگار ايسنا درباره همكاري‌هاي گازي بين ايران و امارات گفت: شركت هلال و طرف ايراني بايد سعي كنند در اين زمينه به راه‌حلي برسند بدون اينكه ما در اين زمينه دخالت بكنيم. ما اين موضوع را پيگيري مي‌كنيم و مي‌خواهيم اين اختلافات پايان يابد و به نتيجه‌اي برسيم كه هر دو طرف راضي باشند و بر اساس احترام متقابل باشد.

آل‌نهيان همچنين گفت: بسيار خوشحالم كه در ايران حضور يافته‌ام. از مهمان‌نوازي و استقبال گرمي كه بود تشكر مي‌كنم. روابط دو كشور روابط تاريخي و بر اساس احترام متقابل، همسايگي و همكاري‌هاي مشترك براي امنيت و ثبات منطقه است و اين به دليل رهبري‌هاي حكيمانه‌ي دو كشور دوست و برادر مي‌باشد.

وي با بيان اينكه مسائل جهان امروز نيازمند هماهنگي‌هاي مستمر و مشورت‌ها است، گفت: ديدارهاي دو جانبه‌اي كه بين دو كشور انجام شد نتايج مثبتي براي تقويت روابط دوجانبه داشته است.

وزير امور خارجه‌ي امارات تاكيد كرد: اميدواريم اين دستاوردها بين دو كشور بيشتر شود و قراردادهاي بيشتري به امضا برسانيم. مطمئنم تقويت روابط دوجانبه به ويژه در زمينه‌ي مسائل مربوط به حقوق بشر، محيط زيست و انرژي نقش مهمي براي تقويت صلح و تقويت امنيت منطقه‌اي خواهد داشت.

آل‌نهيان با بيان اينكه ايران شريك تجاري مهمي براي امارات است، گفت: پروازهاي بين ايران و امارات همواره فعال بوده است و برگزاري اولين اجلاس مشترك نيز تاكيدي بر اهميت روابط دوجانبه است.

وي اميدواري كرد كه در زمينه‌هاي اقتصادي بين ايران و امارات افزايش مبادلاتي صورت گيرد و گفت: براي پيشرفت بيشتر و شكوفايي بيشتر ايران آرزو مي‌كنم.

وزير امور خارجه‌ امارات، همچنين به توافق‌هاي انجام شده در نشست كميسيون اقتصادي مشترك دو كشور در زمينه‌ افزايش مبادلات بازرگاني، مسائل فني و انرژي، امور غذايي و مبارزه با مواد مخدر اشاره كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: