کد خبر: ۱۱۶۳۰۰
۲۴ تير ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۰
0
این وزارتخانه به دلیل حجم گسترده پروژه ها، تنوع فعالیت ها، حجم قراردادها، انتخاب پیمانکاران، ارتباط با بنگاه های بزرگ اقتصادی و نفتی داخلی و خارجی احتمال دارد که تحت تاثیر برخی اقدامات منفی قرار گیرد.
پول‌نیوز - رییس ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت نفت گفت: تاکنون 12 محور اصلی به عنوان گلوگاه های اصلی که احتمال وقوع فساد از طریق آنها وجود دارد، شناسایی شده اند.

به گزارش گروه انرژی پول‌نیوز، شجاع الدین بازرگانی با تشریح عملکرد رییس ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت نفت، اظهار داشت: این ستاد از دی ماه سال گذشته با حکم وزیر نفت آغاز به کار کرده و تاکنون چندین جلسه کارشناسی برگزار کرده است.

رییس ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت نفت، افزود: این وزارتخانه به دلیل حجم گسترده پروژه ها، تنوع فعالیت ها، حجم قراردادها، انتخاب پیمانکاران، ارتباط با بنگاه های بزرگ اقتصادی و نفتی داخلی و خارجی احتمال دارد که تحت تاثیر برخی اقدامات منفی قرار گیرد.

بازرگانی با بیان اینکه یازده عضو این ستاد همگی از فعالان و کارشناسان صنعت نفت هستند، ادامه داد: تاکنون 12 محور اصلی به عنوان گلوگاه های اصلی که احتمال وقوع فساد از طریق آنها وجود دارد، شناسایی شده اند.

وی گفت: هدف ستاد برخورد ریشه ای و ساختاری با مفاسد اقتصادی در صنعت نفت است هرچند که بررسی مصداقی با مفاسد نیز پیگیری خواهد شد.

رییس ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت نفت، اظهار داشت: مناقصات، فروش کالا و خدمات، فروش محموله ها و فرآورده های نفتی، خصوصی سازی و آثار آن، قراردادهای داخلی و بین المللی، اجرای پروژه ها، تملک اراضی، واگذاری مجوزها، انتصابات، پرونده های حقوقی، مطالبات و قاچاق از جمله گلوگاه های اصلی بروز فساد در صنعت نفت به شمار می روند.

بازرگانی اضافه کرد: البته موارد فوق به معنای گلوگاه های قطعی فساد و اینکه حتما فاسد هستند، نیست بلکه در بررسی ها به این جمع بندی رسیدیم که احتمال وقوع فساد از طریق آنها وجود دارد.

وی با بیان اینکه برای ستاد، نقش سیاستگذاری، نظارتی، هدایتی و راهبری قایل هستیم، افزود: چهار کارگروه تخصصی ستاد نیز در چهار شرکت اصلی زیرمجموعه وزارت نفت تشکیل شده است.

رییس ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت نفت، گفت: تاکنون دو گزارش از فعالیت های ستاد به ریاست جمهوری و مدیریت نفت ارسال شده است.

وی با بیان اینکه وزارت نفت در برخورد با فساد مسامحه نخواهد کرد، اظهار داشت: در صورت وقوع فساد در وزارت نفت از ابزارهای داخلی وزارتخانه برای برخورد با آن استفاده و در صورت لزوم موضوع به مراجع قضایی و ذیربط ارجاع داده می شود.

بازرگانی افزود: با تاکید وزیر نفت، هیات نظارت بر مناقصات تشکیل شده که ضمن نظارت بر اجرای مناقصات، نحوه اجرای شکلی مناقصات را نیز رصد خواهد شد.

رییس ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت نفت ادامه داد: گاهی اوقات تخلفات رخ داده در برگزاری مناقصات به دلیل سهل انگاری و کم توجهی بوده و تعمدی در کار نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مصادیق بررسی شده در ستاد، جزو مصادیق تخلف قرار بگیرند برای بررسی بیشتر به مراجع مربوطه ارجاع داده خواهند شد.

رییس ستاد ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت نفت گفت: پرونده بابک زنجانی در دادگاه قضایی بررسی می شود و در اختیار وزارت نفت قرار ندارد.

بازرگانی افزود: البته پرونده بابک زنجانی از نگاه آسیب شناسانه و برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه در وزارت نفت مورد بررسی قرار می گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: