کد خبر: ۱۱۵۹۵۳
۲۱ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۴
0
یزدانی با تاکید بر اینکه ما هنوز با حوزه فرهنگی ایده آل مقام معظم رهبری و جمهوری اسلامی ایران فاصله داریم اظهار داشت: ‌آنچه مهم است این است که ما باید کارها را به خود مردم واگذار کنیم و اینطور نباشد که همه تصدی‌گری بر عهده شهرداری ها و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.
پول‌نیوز-جلسه شورای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی منطقه یک تهران شب گذشته در حاشیه نمایشگاه قرآنی «مردم و رمضان؛ فصل نیایش و مهربانی» برگزار و اعضای شورا از این نمایشگاه بازدید کردند.
نمایشگاه قرانبه گزارش گروه فرهنگی پول‌نیوز به نقل از ستاد خبری نمایشگاه قرآنی « مردم و رمضان، فصل نیایش و مهربانی»، مهندس مجتبی یزدانی رئیس این شورا و شهردار منطقه یک تهران با اشاره به اجرای مصوبات اخیر شورای شهر در خصوص این منطقه، بر ایجاد مراکز «سرای محله» ‌در محلات شمیران تاکید کرد و گفت:‌ در این منطقه که از یک سبقه فرهنگی و مشاهیر و مفاخر زیادی برخوردار است باید با بکارگیری ظرفیت‌ها بتوانیم به پیشبرد اهداف مد نظر کمک کنیم که ایجاد سرای محله جماران به عنوان یکی از شاخص‌های این منطقه و نیز موزه آقای انتظامی و منزل سیمین دانشور و جلال آل‌احمد چند مورد از مصادیق کار شده در این حوزه است.

یزدانی با تاکید بر اینکه ما هنوز با حوزه فرهنگی ایده آل مقام معظم رهبری و جمهوری اسلامی ایران فاصله داریم اظهار داشت: ‌آنچه مهم است این است که ما باید کارها را به خود مردم واگذار کنیم و اینطور نباشد که همه تصدی‌گری بر عهده شهرداری ها و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

در ادامه این جلسه سید‌علی هاشمی یکی از اعضای شورای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی منطقه یک که سابقه سفارت ایران در برزیل را در کارنامه خود دارد با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ در کلام مقام معظم رهبری اظهار داشت: ‌ما باید برای انجام امورات فرهنگی از مقولات روزمره و بی‌خاصیت جلوگیری کنیم و این طور نباشد که وقتی رهبری موضوعی را تاکید می‌کنند پنج روز بعد یک نهادی بیاید و یک کتاب 1200 صفحه‌ای در این مورد چاپ کند این نشان می‌دهد که با عجله فقط یک کاری انجام شده که خیلی خاصیتی ندارد.

هاشمی با تاکید بر اهمیت پرداختن به مفاخر و مشاهیر ساکن در منطقه شمیرانات گفت: ‌نباید در زمینه فرهنگ شعاری و ظاهری عمل کرد. بلکه باید موانع و موضوعات را به صورت واقعی بررسی کرده و برای حل مشکلات جوانانی که  عمر خود را در همین جمهوری اسلامی گذرانده‌اند فکر اساسی کنیم.

ایرج حسابی فرزند مرحوم پروفسور محمود حسابی نیز با اشاره به ارتباط‌های گسترده با دانشگاه‌ها و نیز وجود چند دانشگاه‌ مهم در منطقه یک تهران گفت:‌ ما باید از این ارتباطمان با دانشگاهیان استفاده کنیم و برنامه های فرهنگی خود را با همکاری دانشگاه های منطقه ی شمیرانات برگزار نماییم.

وی با اشاره به ارتباطات موجود با مراکز بین‌المللی مانند دانشگاه متروپلیتن لندن و سازمان ملل گفت:‌ منطقه یک در سازمان ملل به عنوان منطقه حافظ زیست شناخته شده و ما می‌توانیم از طریق این  ارتباطات مقالات و موضوعات مختلف را تدوین و در میان مردم توزیع کنیم.

محمدصادق افراسیابی معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات نیز با بیان اینکه گاهی می‌بینیم اهالی فرهنگ و هنر دچار مشکلات مختلف هستند گفت: مهمترین اتفاق در دولت تدبیر و امید باید همکاری و هم افزایی نهادهای فرهنگی با نیت حل مشکلات فرهنگی و هنری مد نظر مردم باشد و در این میان همکاری شهرداری تهران با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران می تواند نویدی برای آسایش هر چه بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر باشد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های کتاب و کتابخوانی، مجتمع های فرهنگی دیجیتال و سایر حوزه های فرهنگی و هنری خصوصا کارهای فرهنگی و هنری برآمده از دغدغه های مردم و کانونهای فرهنگی هنری گفت: در این زمینه نیز ما نیازمند همکاری هستیم چرا که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از محتوا و تعامل بسیار بالا با تولید کنندگان محتوای اسلامی ایرانی برخوردار است اما در مباحث سخت افزاری دچار مشکل هستیم که با همکاری شهرداری تهران می توانیم مجتمعی فرهنگی هنری در یکی از سرای محلات ایجاد کنیم و آنرا به قطب فرهنگی هنری منطقه ی شمیرانات تبدیل سازیم.

زهرا مبینی مشاور شهردار منطقه یک تهران در امور بانوان نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت رفع معضلات اجتماعی منطقه گفت:‌ ما اگر درمباحث فرهنگی و اجتماعی به موضوع خانواده بی‌توجه باشیم خیلی چیزها را از دست خواهیم داد.
مبینی تعداد زنان سرپرست خانوار را در منطقه یک تهران حدود 100 نفر عنوان کرد و گفت: روزانه بیش از 50 نفر به بنده مراجعه می‌کنند که بیشتر مشکلاتشان در حوزه فرهنگی و اقتصادی است.

وی با مناسب توصیف کردن عملکرد شهرداری یک در این خصوص گفت: ‌یک مرکز اقتصادی و فرهنگی مناسب برای زنان طی هفته آینده در منطقه یک تهران افتتاح خواهد شد که در این مرکز زنان سرپرست خانوار هم آموزش می‌بینند  و هم به کارهای اقتصادی می‌پردازند.

مشاور شهردار منطقه یک با بیان اینکه شهرداری کالبد و زمینه مناسب را برای انجام کارها فراهم کرده خاطر نشان کرد: ما نباید در این حوزه‌ها به صورت جزیره‌ای عمل کنیم بلکه باید یک وحدت رویه در این خصوص وجود داشته باشد.

مجتبی یزدانی شهردار منطقه یک تهران، محمدصادق افراسیابی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات، سعید کارگران معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک ، محمدجواد حیدری‌پور رئیس فرهنگسرای ملل، زهرا مبینی مشاور شهردار منطقه یک در امور بانوان، سیدعلی هاشمی، ایرج حسابی و علی اعرابی از دیگر اعضای حاضر در جلسه شب گذشته شورای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی منطقه یک تهران بودند که پس از پایان جلسه از « نمایشگاه قرآنی مردم و رمضان، فصل نیایش و مهربانی» بازدید به عمل آوردند.

لازم به ذکر است نمایشگاه قرآنی مردم و رمضان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران، شهردای منطقه یک و فرهنگسرای ملل در پارک قیطریه تهران با حضور ۶۵ ناشر کتاب، موسسات فرهنگی دیجیتال، موسسات قرآنی، کانونهای مساجد، سرای محلات و سایر موسسات فرهنگی و هنری افتتاح و هر روز از ساعت ۱۹ لغایت ۱ بامداد پذیرای علاقه مندان آثار فرهنگی و هنری قرآنی است.

برپایی ایستگاه های قرآنی کودک و نوجوان همراه با اهدای جایزه به کودکان و نوجوانان، برگزاری نشستهای قرآنی، تجلیل از فعالان قرآنی مساجد و محافل قرآنی، مشاوره های مذهبی و برگزاری کرسی های گفتمان دینی از جمله دیگر برنامه های این نمایشگاه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: