کد خبر: ۱۱۴۷۶۶
۰۸ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۱
0
دبیر کانون عالی کارآفرینان موسسه ملی مشاوره و کسب و کار و کارآفرینی سه محور اساسی عضویت افراد در این کانون را تشریح کرد و گفت: هیچ کدام از اعضای حاضر در این تشکل نباید مسایل شخصی و فردی را مطرح کنند، آنها باید ریشه در جامعه و تولید داشته باشند و دلشان برای جامعه و هویت ملی بتپد.
 پول‌نیوز-کانون عالی کارآفرینان مانعی برای هیچ صنعت و واحد تولیدی نیست، بلکه در امتداد آنها و در نقش کمک‌کننده ایفای نقش خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، بهروز فروتن در نخستین جلسه اعضای کانون عالی موسسه ملی مشاوره و کسب و کار و کارآفرینی ایران با بیان این مطلب اظهار کرد: بی‌تردید آغاز هر راه بی‌مشکل نیست و هیچ‌گاه مهم نخواهد بود، افراد با چه اندیشه‌ای وارد این مجموعه شوند، مهم این است که اعضا با اندیشه بهتر برای سازندگی ایران خارج شوند.

وی گفت: تلاشگران باید در هر فعالیتی که برای احیای صنعت سالم انجام می‌شود حاضر باشند.

دبیر کانون عالی کارآفرینان موسسه ملی مشاوره و کسب و کار و کارآفرینی سه محور اساسی عضویت افراد در این کانون را تشریح کرد و گفت: هیچ کدام از اعضای حاضر در این تشکل نباید مسایل شخصی و فردی را مطرح کنند، آنها باید ریشه در جامعه و تولید داشته باشند و دلشان برای جامعه و هویت ملی بتپد.

بانک، بیمه و دانشگاه کارآفرینان تاسیس خواهد شد

همچنین مدیرعامل موسسه ملی مشاوره کسب و کار و کارآفرینی اظهار کرد: ایجاد بانک، بیمه و دانشگاه کارآفرینان جزو اهداف اصلی کانون عالی کارآفرینان است و با توجه به مشکلات متعدد بانکی باید کارآفرینان صنعتی یک بانک خصوصی تاسیس کنند.

گودرز کریمی تصریح کرد: بانک‌ها برنامه‌ای برای تامین سرمایه در گردش تولید ندارند و تولیدکنندگان میان زمین و هوا گرفتار شده‌اند.

وی یادآور شد: در سال‌های گذشته 18 هزار میلیارد تومان به بنگاه‌های زودبازده و اقتصادی تزریق شد، اما به دلیل حمایت نکردن بانک‌ها در راستای تامین سرمایه در گردش، امروز کوهی از آهن‌آلات در شهرک‌های صنعتی انباشته شده است.

کریمی با تاکید بر اینکه موسسه ملی مشاوره و کسب و کار و کارآفرینی در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تاسیس شده، خاطرنشان کرد: این موسسه با هدف حمایت و توسعه کارآفرینی و کسب و کار، حفظ اشتغال موجود، افزایش رقابت‌پذیری سالم در تولید و توسعه بازار توانمند در عرصه ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های نخبگان و کارآفرینان ارشد کشور جهت شناسایی، ارزیابی و حمایت از استعدادها فعالیت خواهد کرد.

استاندارد کارآفرینی تدوین می‌شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این جلسه اظهار کرد: با تعریف شاخص‌ها و استانداردهای لازم توسط موسسه ملی مشاوره کسب و کار و کارآفرینی استاندارد کارآفرینی تهیه و به کارآفرینان اهدا خواهد شد تا با نصب این آرم ویژگی‌های آن مجموعه به مخاطبان معرفی شود.

محسن رضایی افزود: در موسسه ملی مشاوره کسب و کار و کارآفرینی قرار است تا هرم منزلت اجتماعی کارآفرینی ایجاد شود و کارآفرینان سراسر کشور براساس استانداردهایی شناسایی شده و کانونی از معتبرترین کارآفرینان کشور تشکیل شود تا افرادی که دارای شاخص‌های لازم هستند عضو کانون شده و دیگران هم درصدد تلاش برای تصاحب این شرایط برای ورود به کانون شوند.

وی با اشاره به اینکه این موسسه هیچ فعالیت اقتصادی نخواهد داشت و تنها اقدام به ارایه مشاوره‌های لازم خواهد کرد، افزود: در کشور کارآفرینان شایسته‌ای فعالیت دارند که اگر حمایت‌های جدی از آنها صورت پذیرد، نه‌تنها مشکلات داخلی، بلکه توان مرتفع ساختن مشکلات منطقه با همت کارآفرینان ایرانی وجود خواهد داشت.

رضایی با تاکید بر اینکه این موسسه مستقل از مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت می‌کند و نقش وی تنها در راستای حمایت از کارآفرینان است، متذکر شد: ایجاد موسسات کارآفرینی بسیار مفید است، چراکه کارآفرینان کشور بدون مشاوره نمی‌توانند حرف‌هایشان را به گوش مسوولان برسانند و اینگونه موسسه‌ها نقش موثری در توانمندسازی کارآفرینان کشور ایفا خواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با توجه به اینکه این موسسه ثبت شده است می‌تواند حتی به عنوان عضوی از اتاق بازرگانی فعالیت کند و از آنجایی که اتاق بازرگانی ماهیت شرکتی ندارد، نباید در مقابل سایر موسسه‌ها احساس رقابت کند.

وی با تاکید مجدد بر ماهیت مشاوره‌ای این موسسه تصریح کرد: ارایه مشاوره به مسوولان کشور، کارآفرینان و مشاوره‌های فنی ازجمله وظایف این موسسه تعریف شده است، چراکه هیچ‌گاه نباید مسوولان در دولت، مجلس و دیگر متولیان مرتبط با کارآفرینان، خود را بی‌نیاز از نظرات مخاطبان خود بدانند و باید حتی در تصویب قوانین از نقطه نظرات آنها استفاده شود و از این رو یکی از اقدام‌های اصلی این موسسه ارایه مشاوره در امور کارآفرینی به تصمیم‌گیران کشور است.

وی بررسی پنج سال آینده اقتصاد و پیش‌بینی آینده اقتصاد دنیا برای جلوگیری از تبعات توفان‌های اقتصادی برای کارآفرینان ایرانی را وظیفه دیگر موسسه برشمرد و خاطرنشان کرد: این موسسه باید بتواند آینده بازارهای منطقه و دنیا را پیش‌بینی و به کارآفرینان اعلام کند تا کارآفرینان با برنامه‌ریزی و توانمندی بیشتری با بحران‌های اقتصادی مواجه شوند و به واقع این موسسه می‌تواند مشاوره‌های راهبردی در رابطه با محیط کسب و کار آینده کشور و منطقه ارایه دهد.

رضایی اضافه کرد: کارآفرینان ما افراد بسیار شایسته‌ای هستند و در صورتی که دچار مشکلی شوند، هیچ کمکی متوجه آنها نخواهد بود و از این رو موسسه ملی مشاوره کسب و کار و کارآفرینی تشکیل شده که در بحران‌ها به یاری کارآفرینان بشتابد و حتی دست یاری به سوی کارآفرینانی که دارای اهلیت بوده و در زندان هستند دراز کند.

وی با تاکید بر اینکه کارآفرینان امروز فرماندهان اقتصادی ما هستند، تاکید کرد:‌ عیب‌یابی و اصلاح فرآیندهای تولید در کسب و کار ازجمله رئوس برنامه‌های این موسسه است تا پس از شناسایی، راندمان تولید را ارتقا یابد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن بیان اینکه امروز معلوم نیست جایگاه یک کارآفرین در اقتدار ملی کجاست، گفت: وقتی در کشور ما کارآفرینی که 5 تا 6 هزار نفر اشتغالزایی داشته است منزلتی کمتر از یک کاپیتان تیم فوتبال دارد، بدیهی است که این منزلت اجتماعی و اقتصادی نیاز به بازنگری دارد و این موسسه در این راستا گام خواهد برداشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: