کد خبر: ۱۱۴۲۵۵
۰۳ تير ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۶
0
این یادداشت تفاهم به منظور اجرای برنامه کاری سالانه این وزارتخانه و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به عنوان بخشی از برنامه کشوری سال های 2012 تا 2016 در حوزه سالمندی است.
 پول‌نیوز-یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به امضای محمدتقی حسینی؛ قائم مقام وزیر در امور بین الملل و "هولکی اوز" نماینده جمعیت سازمان ملل متحد در تهران رسید.

به گزارش  مهر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در حوزه مطالعات جمعیت و سالمندی یادداشت تفاهم امضا کردند.

این یادداشت تفاهم به منظور اجرای برنامه کاری سالانه این وزارتخانه و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به عنوان بخشی از برنامه کشوری سال های 2012 تا 2016 در حوزه سالمندی است.

طرفین با تاکید بر اهمیت موضوع مطالعات جمعیتی و به ویژه مسائل مرتبط با سالمندان به ضرورت همکاری در این زمینه تاکید کردند. قائم مقام وزیر کار در امور بین الملل در اینباره گفت: امضای این سند در راستای  برنامه کشوری است که قبلا بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل متحد امضا شده و هم اکنون پروژه های مشترک متعددی بین دستگاه های مختلف در ایران و سازمان ملل متحد در حال اجرا است.

وی افزود: برنامه کشوری برای دوره 2012 تا 2016 منعقد شده و حوزه های مختلف مبارزه با فقر، توانمندسازی، مسائل بهداشتی و حفظ محیط زیست را در بر می گیرد. در همین راستا موضوع سالمندی اهمیت زیادی پیدا می کند و با توجه به بررسی و بازبینی سند ملی راهبرد سالمندی، انجام مطالعات دقیق و کارشناسی و استفاده از تجربیات بین المللی برای اتخاذ سیاست های موثر و واقع بینانه ضرورت دارد.

حسینی تاکید کرد: بررسی و بازبینی پیش نویس سند ملی راهبرد سالمندی با همکاری شورای ملی سالمندان در حال اجراست و یافته های پروژه مطالعاتی مشترک بین این وزارتخانه و صندوق جمعیت ملل متحد به این فرایند کمک خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات برای تهیه برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به انجام مطالعات کارشناسی قبل از تهیه برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل گفت: یکی از اهداف اصلی برنامه اقدام مشترک افزایش ظرفیت های ملی برای گردآوری، تجزیه و تحلیل، انتشار و کاربرد اطلاعات جمعیتی به تفکیک به منظور تصمیم گیری، تدوین سیاست های مبتنی بر شواهد، برنامه ریزی و پایش دستاوردهای ملی با عنایت به شاخص های مربوط به اهداف توسعه هزاره است.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه تصریح کرد: در این راستا انتظار می رود اجرای یادداشت تفاهم منعقده به بهبود ظرفیت های ملی و محلی در تدوین سیاست ها و برنامه های اقتصادی و اجتماعی، توسعه پایدار انسانی و مبارزه با فقر کمک کند.

همچنین "هولکی اوز" با اشاره به اهمیت همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق جمعیت ملل متحد گفت که موضوع جمعیت و سالمندی به عنوان یک موضوع جهانی است و دغدغه های زیادی را در کشورهای مختلف ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: صندوق تلاش می کند تا تجارب جهانی را در این زمینه در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار دهد و از تجربیات موفق ایران در برنامه های جهانی خود نیز استفاده کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: