معاون سازمان سنجش خبرداد:
کد خبر: ۱۱۴۱۶
۱۱ آذر ۱۳۸۸ - ۰۹:۰۹
0
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بسيجيان فعال و عادي پايگاههاي مقاومت بسيج مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي ‌شوند و فرزندان و همسران رزمندگان (داوطلباني که پدر و يا مادر آنان فقط داراي مدت حضور در جبهه هستند) مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نيستند.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور جزئيات سهميه هاي کنکور سراسري سال 1389 شامل سهميه مناطق ، شاهد و ايثارگر ، آموزگاران‌ و بهياران را تشريح کرد و گفت: هر داوطلب‌ مي‌تواند بر اساس‌ شرايط خود ، متقاضي يکي‌ از اين سهميه‌ ها باشد.

حسين توکلي در گفتگو با مهر با تشريح سهميه هاي کنکور سراسري سال 1389 گفت: شرکت‌ کنندگان‌ در آزمون‌ سراسري‌ سال‌ جاري‌ بر اساس‌ محل‌ اخذ مدرک‌ تحصيلي‌ سه‌ سال‌ آخر دوره‌ متوسطه‌ جزو يکي‌ ازسهميه‌ هاي‌ مناطق‌ 1، 2 و 3 محسوب‌ مي شوند.

وي افزود: رزمندگاني که بر اساس آئين‌ نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي‌ ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسيجي ‌به دانشگاهها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ حداقل‌ 6 ماه‌ متوالي‌‌ داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملياتي ‌جبهه‌هاي‌ نبرد حق‌ عليه‌ باطل‌ حضور داشته‌ اند، بايد نسبت به تکميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنها پس از زمان ثبت‌ نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (نيروي مقاومت بسيج) و يا وزارت جهاد کشاورزي مورد تاييد قرار گيرد.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بسيجيان فعال و عادي پايگاههاي مقاومت بسيج مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي ‌شوند و فرزندان و همسران رزمندگان (داوطلباني که پدر و يا مادر آنان فقط داراي مدت حضور در جبهه هستند) مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نيستند.

وي با اشاره به سهميه جانبازان‌ در کنکور 89 گفت: جانبازان 25 تا 69 درصد، فرزند و همسر جانبازان 50 درصد و بالاتر، آزادگان‌ و فرزندان‌ و همسران‌ آنان‌ و همچنين‌ فرزندان ‌و همسران‌ شهدا، مفقودين‌ و اسرا و جانبازان 70 درصد و بالاتر و خانواده شهدا (خواهر، برادر، پدر و مادر شهيد) ‌براي ‌استفاده‌ از سهميه مربوط بايد ضمن مراجعه به سايت اينترنتي ايثار به نشاني www.isaar.ir با درج کد ملي و کد ايثارگري و اطلاعات لازم در لينک مربوط کد 12 رقمي رهگيري دريافت کنند و آن را در بند 13 قسمت اول (اطلاعات فردي) فرم تقاضانامه ثبت ‌نام اينترنتي درج کنند پس از آن ضمن مراجعه مجدد به سايت ايثار در قسمت پيگيري سهميه از وضعيت تأييد و يا عدم تأييد سهميه خود مطلع شوند.

توکلي اظهار داشت: آن‌ دسته‌ از داوطلباني‌ که‌ با استفاده از سهميه شاهد و ايثارگر، يک بار در رشته‌ هاي تحصيلي دوره ‌هاي روزانه آزمون سراسري پذيرفته شده ‌اند اعم از اينکه از رشته قبولي انصراف داده و يا در رشته قبولي ثبت‌ نام کرده و يا نکرده باشند حق استفاده مجدد از سهميه مذکور را در آزمون سراسري نخواهند داشت.

وي اضافه كرد: بر اساس مصوبه پنجاه و چهارمين جلسه کميته مطالعه و برنامه ‌ريزي کنکور، آن دسته از داوطلبان سنوات قبل (از زمان تصويب سال 1387 به قبل) که با استفاده از سهميه ‌هاي شاهد و ايثارگر در رديف پذيرفته ‌شدگان رشته‌ هاي تحصيلي دوره ‌هاي شبانه و نيمه‌حضوري دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام ‌نور، مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي و يا دوره‌هاي مجازي (به جز دوره‌هاي روزانه در دانشگاه‌هاي دولتي) قرار گرفته‌ اند، در صورت انصراف از رشته قبولي خود فقط يک بار، مجاز به استفاده مجدد از سهميه‌هاي مربوط در آزمون سراسري خواهند بود.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آموزگاران‌ ديپلمه‌ رسمي‌ (قطعي‌ آزمايشي) و يا پيماني که‌ حداقل سه سال در مناطقي که آموزش و پرورش تعيين کرده است، خدمت کرده باشند و در حال‌ حاضر نيز شاغل‌ باشند، مي‌ توانند براي استفاده از سهميه رشته‌ تحصيلي راهنمايي و مشاوره دانشگاهها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ از سهميه آموزگاران استفاده کنند.

وي درباره مشمولين سهميه بهياران‌ در کنکور 89 گفت: دارنده‌ ديپلم‌ نظام قديم و يا نظام جديد (کارودانش) مورد تأييد وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ که‌ به‌ حرفه‌ بهياري‌ اشتغال‌ دارند، مي‌ توانند تنها براي‌ ورود به‌ رشته‌ پرستاري‌ از سهميه‌ بهياران‌ استفاده‌ کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: