پول‌نیوز - بحران اقتصادی در حال تضعیف سلامتی شهروندان اسپانیایی بسیاری است و یکی از آسیب پذیرترین گروه ها، کودکان هستند؛ زیرا اثر آن منجر به خطر ابتلا به بیماری ها در دراز مدت و ادامه آن تا سن بلوغ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری افه، این یکی از نتایج آخرین گزارش جامعه بهداشت عمومی و مدیریت بهداشت است که چندین مطالعه را که نشان می دهند کودکانی که در خانواده هایی زندگی می کنند که در خطر فقر هستند، بیشترین امکان ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، اختلالات شناختی و مشکلات روانی بزرگسالان را خواهند داشت را جمع آوری کرده است.

ˈاینماکولادا کورتسˈ یکی از نویسندگان این گزارش در این ارتباط گفت: از اکنون این بچه ها را به عنوان ˈکودکان بحرانˈ می شناسیم و مشکلات سلامتی که اکنون دارند، در سن بلوغ نیز تأثیراتی در آنها خواهد داشت.

وی اشاره کرد که بر اساس گزارش های مؤسسه ملی آمار، نرخ فقر در اسپانیا از آغاز بحران اقتصادی و مخصوصاً در میان جمعیت کودکان افزایش یافته به طوری که 27 درصد افراد زیر 16 سال در اسپانیا در خطر فقر قرار دارند.

این افزایش به معنای مشکلات در تغذیه، عدم آموزش های اولیه و محیط های بد خانوادگی است؛ زیرا بسیاری از والدین آنها مدت زیادی است که بیکار هستند و یا در آستانه از دست دادن کمک های بیکاری اند؛ چیزی که خطر اختلالات روانی که به طور عمده اضطراب و افسردگی هستند را در والدین تشدید می بخشد و در پایان بر روی فرزندان تأثیر می گذارد.

افزون بر آن، گزارش یادآوری می کند که چندین مطالعه با چشم انداز مسیر حیاتی وجود دارد که حاکی از آن است که فقر در کودکان، در دراز مدت پیامد های منفی بر روی سلامت دارد و در میان دیگر اختلالات، خطر ابتلا به کندی رشد، آسم و سلامت عمومی ضعیف در دوران کودکی را افزایش می دهد.

به همین ترتیب، خطر این مشکلات در طفولیت هنگامی که فقر، مزمن و عمیق است افزایش می یابد و اثرات آن در سن بلوغ با خطر بیشتر اختلالات مزمن آشکار می شوند.

به طور خاص، فقر و تجربه گرسنگی در طفولیت، زوال شناخت ، افسردگی، محدودیت های عملکردی، ناتوانی در فعالیت های روزمره زندگی، عملکرد فیزیکی کم و سستی در افراد مسن را پیش بینی می کند.

به گفته ˈبئاتریز گنزالس لوپزˈ دیگر نویسنده این گزارش، دلیل این مشکلات به این خاطر است که سه سال نخست زندگی، برای توسعه آینده افراد از نظر تولید، دسترسی به بازار کار، سلامت و شادی مهم است.

وی ادامه داد: طول مرحله جنینی (بین هفته 2 و 8 پس از لقاح) هنگامی است که سیستم های بدن شکل می گیرند و در مرحله بعدی جنینی (از ماه دوم تا تولد ) عضلات و استخوان ها تشکیل می شوند و هنگامی است که سرعت رشد مغز بیشتر است و همچنین هنگامی است که سیستم تنفسی و گوارشی به طور مستقل شروع به کار می کنند.

هچنین در دوران کودکی باید مهارت های حیاتی خاصی نظیر برقراری روابط صمیمیت امن با افرادی که از آنها مراقبت می کنند، یادگیری برای کشف و برقراری ارتباط، یادگیری تنظیم افکار، رفتار و احساسات را برای موفقیت در میان و دراز مدت به دست آورند.

علاوه بر آن، مطالعات اخیر همچنین نشان دادند که شرایط در کودکی با سلامت در سن بلوغ مرتبط است؛ به طوری که داشتن سلامت خوب در دوران کودکی و رشد در محیطی مطلوب، باعث یک سطح بسیار بالاتر تحصیلی، سلامت بهتر و وضع اجتماعی و اقتصادی بالاتر در سنین بلوغ می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: