January 2021 20 / چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
توصيه‏ مؤكد اينجانب به عموم حاجيان سعادت مند و به خصوص به علماء و خطباء كشورهاى اسلامى كه در اين ميعاد الهى حضور يافته ‏اند و به خطباء جمعه حرمين شريفين، آن است كه با فهم درست مسأله، وظيفه‏ امروزى و فورى خود را باز شناسند. با همه‏ توان، توطئه‏ دشمنان اسلام را براى مستمعان خود باز گويند و مردم را به الفت و اتحاد فرا خوانند.

حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی به كنگره عظیم حج، همه مسلمانان و حج گزاران را به استفاده از این فرصت گران بها و مغتنم و بازشناسی وظیفه و نیاز اصلی فراخواندند و تأكید كردند: امروز مهمترین وظیفه امت اسلامی، مستحكم كردن الفت، برادری، و پیوندها، مقاومت در مقابل دیو چند چهره استعمار، و برائت از مشركان در قول و عمل است.

به گزارش "تابناک" متن پیام رهبر انقلاب به این شرح است:

بسم اللَّه الرحمن الرحيم

موسم حج، فصل بهار معنويت و درخشش توحيد در آفاق جهان است؛ و آئين حج، چشمه زلالى است كه می تواند حج‏ گزار را از آلودگي هاى گناه و غفلت، پاك سازد و نورانيتِ فطرت خداداد را به جان و دل او باز گرداند. رها كردن لباس تفاخر و تمايز در ميقات حج و درآمدن به لباس همگانى و يك رنگ احرام، نشانه و نماد يك رنگىِ امت اسلامى و فرمان نمادين اتحاد و همدلى مسلمانان در همه جاى جهان است.

شعار حج از سوئى: فَالهُكُم اِلهٌ واحِدٌ فَلَه اَسِلموا وَ بَشِّرِ المُخبِتين است، و از سوئى؛ و المَسجِدِ الحَرامِ الَّذى جَعَلنه لِلنّاسِ سَوآءَ العاكِفُ فيهِ وَ الباد. و چنين هست كه كعبه، افزون بر نمايندگىِ كلمه توحيد، مظهر توحيد كلمه و برادرى و برابرى اسلامى نيز هست.

مسلمانانى كه از چهارگوشه‏ جهان در اينجا به شوق طواف كعبه و زيارت حرم رسول اعظم صلى‏اله عليه و آله گرد آمده‏اند بايد اين فرصت را براى مستحكم كردن پيوندهاى برادرى ميان خود كه درمان بسيارى از دردهاى بزرگ امت اسلامى است مغتنم شمارند.

امروزه آشكارا می بينيم كه دست بدخواهان دنياى اسلام، بيش از گذشته در كار تفرقه‏افكنى ميان مسلمانان است و اين در حالى است كه امت اسلامى امروزه بيش از گذشته به انسجام و همدلى نيازمند است. امروز پنجه‏ خونين دشمنان در جاى جاىِ سرزمين هاى اسلامى به طور نمايان در كار فاجعه‏آفرينى است؛ فلسطين در سيطره‏ خباثت صهيونيست ها در رنج و محنت روزافزون است؛ مسجد الاقصى در معرض خطر جدى است؛ مردم مظلوم غزه پس از آن نسل كشى بى‏سابقه همچنان در سخت‏ترين شرائط به سر مى‏برند؛ افغانستان در زير چكمه‏ اشغالگران، هر روز دچار مصيبتى تازه است؛ ناامنى در عراق، آرامش و راحت را از مردم سلب كرده است؛ برادركشى در يمن داغى تازه بر دل امت اسلامى نهاده است.

مسلمانان سراسر جهان بيانديشند كه فتنه ‏ها و جنگ ها، انفجارها و ترورها و كشتارهاى كور كه در سالهاى اخير در عراق و افغانستان و پاكستان به راه افتاده است، چگونه و كجا تدبير و طراحى مى‏شود؟ چرا تا پيش از ورود تحكّم‏آميز و مالكانه‏ ارتش هاى غربى به سركردگى آمريكا به اين منطقه، ملتها شاهد اين همه مصيبت و محنت نبودند؟ اشغالگران از سوئى نهضت هاى مقاومت مردمى در فلسطين و لبنان و ديگر نقاط را تروريست مي نامند و از سوئى تروريسم وحشى فرقه اى و قومى را ميان ملت هاى اين منطقه سازمان دهى و رهبرى مي كنند.

منطقه‏ خاورميانه و شمال آفريقا در دورانى طولانى و بيش از يك قرن، به دست دولت هاى غربى انگليس و فرانسه و ديگران و سپس به دست امريكا استثمار و اشغال و تحقير شدند؛ منابع طبيعى آنان غارت و روحيه‏ آزادگى در آنان سركوب شد و ملت هاى آنان گروگان طمع‏ ورزى بيگانگانِ متجاوز شدند، و پس از آن كه بيدارى اسلامى و نهضت هاى مقاومت ملت ها، ادامه‏ آن وضع را براى ستمگران بين‏ المللى ناممكن ساخت و مسأله‏ شهادت و عروج الى ‏اللَّه و فى ‏سبيل ‏اللَّه همچون عاملى بى‏ بديل در صحنه‏ جهاد اسلامى بار ديگر ظاهر شد، متجاوزانِ منفعل به شيوه ‏هاى مزوّرانه روى آوردند و استعمار جديد را جايگزين روش گذشته كردند.

ولى امروز ديو چند چهره‏ استعمار، همه توانائيهاى خود را براى به زانو در آوردن اسلام به عرصه آورده است؛ از نيروى نظامى و مشت آهنين و اشغال صريح تا زنجيره اهريمنى تبليغات و به كارگيرى هزاران سامانه‏ دروغ پراكنى و شايعه ‏سازى، و از سازماندهى دستجات ترور و آدمكشى بي رحمانه تا گسترش دادن ابزارهاى فساد اخلاقى و تكثير و ترويج مواد مخدّر و تخريب عزم و روحيه و اخلاق جوانان، و از تهاجم همه جانبه‏ سياسى به مراكز مقاومت تا برانگيختن نخوت هاى قومى و تعصب هاى فرقه اى و ايجاد دشمنى ميان برادران.

اگر ميان ملت هاى مسلمان و ميان فرقه ‏هاى اسلامى و اقوام مسلمان با يكديگر، محبت و حسن‏ ظن و هم دلى، جاى بدگمانى و بدبينى را كه خواسته‏ دشمنان است بگيرد، بخش اعظم توطئه و تدبير بدخواهان را خنثى خواهد كرد و نقشه‏ هاى شوم آنان را براى سيطره‏ى روزافزون بر امت اسلامى عقيم خواهد ساخت. حج يكى از برترين فرصت ها براى اين هدف والا است.

مسلمانان با همكارى و تكيه بر مبانى مشتركى كه قرآن و سنت بدان ناطق است قدرت خواهند يافت كه در برابر اين اهريمن چند چهره بايستند و آن را مغلوب اراده و ايمان خود سازند. ايران اسلامى با پيروى از درس هاى امام خمينى كبير، نمونه‏ بارز اين مقاومتِ موفق است. آنان در ايران اسلامى شكست خورده‏اند.

سى ‏سال ترفند و توطئه و دشمنى از كودتا و جنگ تحميلى هشت ساله، تا تحريم و مصادره اموال، و از جنگ روانى و تبليغاتى و صف‏بندى رسانه ای تا تلاش براى جلوگيرى از رشد علمى و دستيابى به دانش ‏هاى نوين و از جمله دانش هسته ای، و حتى تحريك و دخالت آشكار در ماجراى پرشكوه و پرمعناى انتخابات اخير، همه و همه به صحنه‏ هائى از شكست و انفعال و سرگردانى دشمن تبديل شد و آيه‏: انّ كيدالشيطان كان ضعيفاً در برابر چشم ايرانيان بار ديگر مجسّم گشت. در هر نقطه ديگر نيز كه مقاومتِ برخاسته از عزم و ايمان، مردم را به مصاف مستكبران پرمدعا كشانيد، پيروزى نصيب مؤمنان و شكست و رسوائى سرنوشت حتمى ستمگران شد. فتح ‏نمايان 33 روزه در لبنان و جهاد سرافراز و پيروز غزه در سه سال اخير، شاهد زنده‏ اين حقيقت است.

توصيه‏ مؤكد اينجانب به عموم حاجيان سعادت مند و به خصوص به علماء و خطباء كشورهاى اسلامى كه در اين ميعاد الهى حضور يافته ‏اند و به خطباء جمعه حرمين شريفين، آن است كه با فهم درست مسأله، وظيفه‏ امروزى و فورى خود را باز شناسند. با همه‏ توان، توطئه‏ دشمنان اسلام را براى مستمعان خود باز گويند و مردم را به الفت و اتحاد فرا خوانند.

از هر آنچه به سوءظن مسلمانان به يكديگر مى ‏انجامد، به جِدّ بپرهيزند و هرچه انگيزه و فرياد دارند بر سر مستكبران و دشمنان امت اسلامى و رأس فتنه‏ ها يعنى صهيونيسم و امريكا فرو ريزند. و برائت از مشركين را در قول و عمل به ظهور رسانند.

از خداوند متعال هدايت و توفيق و كمك و رحمتش را براى خود و همه شما متضرعانه مسألت مي كنم.

والسلام عليكم
سيدعلى حسينى خامنه‏ اى
سوم ذى‏ الحجةالحرام 1430
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: