کد خبر: ۱۱۰۹۷۹
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۴
0
پول‌نیوز - طي مراسمي با حضور مديرعامل، معاونين و مديران بانک اقتصادنوين مراسم اختتاميه پنجمين دوره بدو خدمت کارکنان بانک اقتصادنوين برگزار شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در مراسم اختتاميه اين دوره حسن معتمدي، مديرعامل اين بانک گفت: سرمايه انساني به عنوان اصلي‌ترين و مهمترين سرمايه بانک نقش موثري در اعتلاي نقش بانک در کشور ايفا مي‌کند به همين منظور پيش‌بيني‌هاي لازم براي ارتقاي سطح دانش و تخصص همکاران فراهم شده است.

وي با اشاره به اينکه به همين منظور اقدامات موثري در مديريت آموزش بانک انجام گرفته است، گفت: بانک اقتصادنوين به عنوان نخستين بانک خصوصي کشور و عضوي از خانواده نظام بانکي کشور با ماموريت ملي مي‌کوشد نقشي تاثير ذار در کشور ايفا کند.

معتمدي گفت: با توجه به وسعت و گسترگي شبکه شعب بانک‌هاي کشور، حضور اقتصادنوين به لحاظ کمي چندان قابل توجه نيست، ولي اين بانک به لحاظ کيفي داراي اثرگذاري ويژه‌اي در نظام بانکي است که اين اثرگذاري حاصل بهره‌مندي از سرمايه انساني است.

معتمدي با بيان اين که سرمايه انساني يکي از اندوخته‌هاي گرانبهاي بانک اقتصادنوين به شمار مي‌رود اظهار داشت: با بررسي ساعات استراحت و کار در مي‌يابيم که بيش از نيمي از عمر کارکنان بانک در خانواده کاري سپري مي‌شود بنابر اين آموزش و يادگيري در اين خانواده با توجه به ساعات طولاني زندگي کاري نقش به‌سزايي در پرورش استعدادها دارد.

مديرعامل بانک اقتصادنوين در ادامه به اهميت تامين آينده شغلي همکاران در بانک اقتصادنوين اشاره کرد و افزود: به منظور استانداردسازي ارتقاي شغلي همکاران کانون ارزيابي بانک مطابق با استانداردهاي روز دنيا راه‌اندازي شده است ضمن اينکه کارراهه شغلي نيز روند شغلي همکاران را در تمام سطوح ترسيم و تبيين خواهد کرد.

در اين مراسم علي‌اکبر حدادزادگان معاون طرح و برنامه و سرمايه انساني بانک اقتصادنوين نيز طي سخناني گفت: در دو دهه گذشته سازمان‌ها تحولات و تغييرات شگرف و عميقي را تجربه کرده‌اند. رويکرد اصلي اين تحولات بر سه محور تمرکززدايي، جهاني شدن و رهبري مبتني بر کار گروهي متمرکز است.

وي افزود: در همه اين رويکردها نيروي انساني در کانون توجه قرار دارد و سازمان‌ها به دنبال يافتن راهکار براي استفاده بهينه از همه توانايي‌هاي کارکنان به منظور تحقق اهداف سازمان هستند.
وي گفت: يکي از مهمترين پيش‌نيازها براي استفاده بهينه از توانمندي کارکنان سازگاري آنها با محيط پيراموني است که بارزترين نمود آن سازگاري فرد با سازمان است.

حدادزادگان ادامه داد سازگاري فرد با سازمان را مي‌توان به چند گروه طبقه‌بندي کرد که عبارتند از: سازگاري فرد با ارزش‌ها و اهداف سازمان، تناسب نيازها- تامين‌ها و تناسب تقاضاها – توانايي‌ها.
وي اظهار داشت: براي تحقق سازگاري با ارزش‌ها و اهداف بايد آنها به دقت تبيين و شناخته شود.

وي با تشريح موارد فوق تاکيد کرد، بانک اقتصادنوين سازماني اخلاق‌مدار است و ارزش‌هاي اخلاقي نظير امانت، صداقت، پاي‌بندي به اصول و مقررات و رعايت دقيق آن، حسن خلق، ادب و نزاکت، خوش‌رويي، آراستگي ظاهري، سرعت در انجام کار، حفظ اعتبار و حيثيت بانک و مشتري‌مداري از جمله ارزش‌هاي حاکم بر بانک مي‌باشند.

وي ضمن توضيح مفهوم سازگاري با اهداف بانک اعلام کرد اهداف کمي و کيفي سالانه تعيين و ابلاغ مي‌گردد و لازم است همه براي تحقق آن تلاش کنيم.

حدادزادگان در بخشي از سخنان خود اعلام کرد بانک اقتصادنوين سازماني يادگيرنده است به نحوي که فرآيند کسب دانش، توزيع اطلاعات، تفسير اطلاعات و حافظه سازماني به نحو مطلوبي در آن در جريان است.

وي همچنين در خصوص تناسب نيازهاي کارکنان و تامين‌ها به صورت مشروح توضيح داد و اعلام کرد نظام جامع جبران خدمات بانک يکي از برترين نظام‌هاي جبران خدمات است و تلاش مديريت بانک بر اين است تا نيازهاي کارکنان به نحو مطلوب تامين و آرامش خاطر آنها به بهترين نحو فراهم شود.

وي در مورد تناسب تقاضاها (انتظارات) با توانايي‌ها نيز ضمن تشريح کامل ابعاد موضوع تاکيد کرد که انتظارات بانک از کارکنان بسيار زياد است و لازم است کارکنان ظرفيت و توانايي‌هاي خود را مستمرا توسعه و افزايش دهند، در اين راستا نبايد لحظه‌اي از آموختن غافل شوند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود راه‌اندازي باشگاه پژوهشگران، به منظور مشارکت همه همکاران در سراسر کشور را در فرآيند تصميم‌سازي‌ها يکي از برنامه‌هاي مهم بانک عنوان کرد و آنرا به عنوان تبلور خرد جمعي در تدوين طرح‌ها و برنامه‌ها دانست.

حدادزادگان در ادامه اقدام مهم و اساسي ديگر بانک را تدوين منشور شهروندي خانواده بزرگ بانک اقتصادنوين اعلام کرد که با نظارت کميته فرهنگ سازماني توسط گروه پورفسور قلي‌پور تدوين و به چاپ رسيد و از همه همکاران درخواست نمود با مطالعه دقيق، نظرها و پيشنهادهاي اصلاحي خود را ارايه کنند.

عليرضا لشگري‌پور مدير امور آموزش و توسعه انساني بانک اقتصادنوين نيز در اين مراسم ضمن ارائه گزارشي از برگزاري دوره‌هاي آموزشي اين بانک در سال گذشته گفت: مديريت آموزش و توسعه انساني در سال گذشته بالغ بر 646 دوره آموزشي برگزار کرد که در اين دوره‌ها بالغ بر 163 هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

وي با اشاره به اين که دوره‌هاي آموزشي سال گذشته 11 درصد نسبت به سال 91 رشد داشته است، گفت: سرانه آموزشي بانک اقتصادنوين در سال گذشته به 52 ساعت رسيد که نسبت به سال قبل از آن 53 درصد رشد نشان مي‌دهد.

مدير آموزش و توسعه انساني بانک اقتصادنوين در ادامه از کسب رتبه برتر اين بانک در نظام بانکي در آموزش سرمايه انساني خبر داد و گفت: گسترش آموزش، کيفي‌سازي و توجه به آموزش‌هاي کاربردي از برنامه‌هاي اين مديريت در سال جاري است.

لشگري‌پور تهيه تقويم آموزشي به منظور ارائه آموزش‌هاي با کيفيت را از ديگر اقدامات اين مديريت عنوان کرد و گفت: طبق برنامه‌ريزي‌ها تا پايان مرداد ماه سال جاري تمام همکاران که تحت آموزش قرار نگرفته‌اند، دوره‌هاي لازم را طي خواهند کرد.

وي همچنين به برگزاري پنجمين دوره آموزشي بدو خدمت کارکنان بانک اقتصادنوين اشاره کرد و افزود: اين دوره از 30 فروردين آغاز شد و آموزش‌هاي لازم ظرف دو هفته ارايه شد و امروز شاهد اختتاميه دوره هستيم.

لازم به ذکر است در ادامه همکاران جديدالورود بانک اقتصادنوين با اداي سوگندنامه رسما به جرگه بانکداران اين بانک پيوستند. همچنين در اين مراسم با اهداي لوح سپاس از نفرات برتر دوره بدو خدمت چهارم نيز قدرداني شد.

بر اين اساس علي‌کريم پور از سرپرستي منطقه 2 تهران مقام نخست را کسب کرد. رعنا والهي از سرپرستي منطقه يک تهران به مقام دوم دست يافت و محمد حسين زارعي از سرپرستي منطقه 5 استان‌ها و جلال فروتن از سرپرستي منطقه 3 استان‌ها مشترکا سوم شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
تعطیلی همه مشاغل به جز سطح 1 در ۲۵ مرکز استان و همه کلانشهرها
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حداقل ۲۵ مرکز استانی و نیز همه کلانشهرها شامل دور جدید محدودیت‌های شدید خواهند شد.