January 2021 20 / چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۱۰۷۱
۰۲ آذر ۱۳۸۸ - ۱۱:۰۴
0
مدیرعامل بانک ملی در ادامه از برنامه بهره گیری از ریال در بخش صادرات خبر داد و گفت: بانک مرکزی در این بخش قدم های بزرگی را برداشته است.
رئیس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانکهای دولتی گفت: با وجودی که سیستم بانکی کشور در زمان کنونی با تحریم مواجه است اما برنامه ریزیهای جدیدی برای تعامل جدی با بانکهای بین المللی کرده است.

به گزارش مهر، محمود خاوری امروز در سومین همایش خدمات بانکی و صادرات در تهران افزود: این برنامه ریزی ها بر اساس چارچوب ، قوانین و مقررات است تا مشکلی برای سیستم بانکی کشور ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه تعامل میان بانکهای کشور با بانکهای خارجی آغاز شده است ، این امر در افزایش میزان پرداخت و دریافت بانک ها امری موثر است .

مدیرعامل بانک ملی در ادامه از برنامه بهره گیری از ریال در بخش صادرات خبر داد و گفت: بانک مرکزی در این بخش قدم های بزرگی را برداشته است.

خاوری گفت: بر همین اساس، قرار است حسابهای ریالی نزد بانکهای کشور و بانکهای سایر کشورها بازگشایی شود . به گفته وی ، باید کشورهای هدف را به درستی شناسایی کرد تا بتوان تسهیلات را به صادر کنندگان ارایه کرد.

وی در ادامه هدف از برگزاری همایش را تعامل ذینفعان در امر صادرات عنوان کرد و افزود: انتخاب کالای خوب و با کیفیت نه تنها توانایی صادرات را افزایش می ده د بلکه توانایی های کور را به نمایش می گذارد.

رئیس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانکهای دولتی با بیان آنکه خدمات بانکها و سرعت عمل آنها به عنوان مشاور برای صادر کنندگان باید حفظ شود ، تصریح کرد: سیاست گذاریهای درست نهادها مسئول در این امر موثر است، ضمن اینکه این نهاد باید هماهنگی های خود را با بخشهای مختلف افزایش دهند.

مدیر عامل بانک ملی با اشاره به شناسایی نقاط ضعف، چالشها و همچنین راهکارها برای بخش صادرات ، گفت: وظیفه سیستم بانکی ارایه خدمات به بخش صادرات است .

وی ، نقش و اهمیت سیستم بانکی در صادرات را کمرنگ ندانست و اظهار داشت: در این بخش کاستی ها و توانایی هایی وجود دارد که امیدواریم این کاستی ها رفع شود. م

خاوری تصریح کرد: سیاستهای اقتصادی نه تنها رشد اقتصادی نیست بلکه توسعه صادرات است، زیرا با توسعه صادرات می توان سهمی از بازار های جهانی را کسب کرد تا دنیای پررقابت کنونی بتوان همواره فعال بود.

وی در ادامه با اشاره به بحران مالی جهانی ، گفت: این امر در نهایت منجر به کسر بودجه دولتها و کوچک شدن محدود توزیع کالا و افزایش رقابت کشورها برای کسب سهمی بیشتر از بازار جهانی هستند.

رئیس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانکهای دولتی گفت: این امر عرصه رقابت را تنگ تر کرده و باید ابزاری را فراهم کرد تا تا بتوان حضور خود را در بازارهای بین المللی ارتقا داد. مدیرعامل بانک ملی افزود: این امر با حمایت بانکها از صادر کنندگان امکان پذیر است اما باید قبل از آن خود بانکها نیز مورد حمایت قرار گیرند. خاوری در پایان گفت: حمایت مالی دولت در شرایط کنونی از بانکها برای حمایت از صادرات ضروری است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: