کد خبر: ۱۰۹۴۲
۲۸ آبان ۱۳۸۸ - ۱۸:۵۸
0
با راه اندازي اين سيستم نظارتي هر گزارشي که در هر شعبه اي از بانک از سوي کارشناس ناظر وارد سيستم شود، قابل رويت است.
مدير امور اعتبارات و وصول مطالبات بانک کشاورزي گفت: سيستم نظارت مکانيزه اين بانک تحت وب در بانک کشاورزي راه اندازي شد و هم اکنون 17 هزار و 668 طرح در اين سيستم، وارد شده است.

به گزارش پول نیوز به نقل از ایرنا؛ "اسماعيل بصيري" روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتي که در محل اين بانک برگزار شد، افزود: نظارت مهمترين عامل در سرمايه گذاري است و براي طرح هاي وارد شده در اين سيستم تاکنون 19 هزار و 868 گزارش تنظيم شده است.

وي اظهار داشت: با راه اندازي اين سيستم نظارتي هر گزارشي که در هر شعبه اي از بانک از سوي کارشناس ناظر وارد سيستم شود، قابل رويت است.

وي يادآور شد: طرح هاي بالاي 100 ميليون ريال نظارت آني مي شوند. در اين سيستم طرح سرمايه گذاري، طرح هاي موعد گذشته، تمديد شده يا نشده، راکد مانده يا نمانده و ابطال شده يا نشده، قابل رديابي و پيگيري است.

بصيري ديگر ويژگي اين سيستم را پيشگيري از انحراف عمليات، صرفه جويي زماني و روزآمد شدن طرح ها عنوان کرد و گفت: اداره نظارت مي تواند هر روز طرح ها را نظارت و پيگيري کند.

وي تعداد ناظران در اين سيستم را حدود سه هزار کارشناس اعلام کرد و گفت: بانک کشاورزي داراي تيم کارشناسي متخصص است و با بهره گيري از اين سيستم به سوي نهادينه شدن گام بر مي دارد.

به گفته بصيري، از طريق اين سيستم مي توان گزارش روزانه، ماهانه و فصلي را استخراج کرد، ضمن آنکه امکان مقايسه و رتبه بندي گزارش ها نيز با اين سيستم ميسر مي شود.

به گفته اين مقام مسئول در بانک کشاورزي، اين سيستم علاوه بر آنکه دقت در گزارش ها را افزايش مي دهد، امکان بازديد از طرح ها را در پي دارد و سبب آسان تر شدن فرآيند محاسباتي خواهد شد. همچنين با اين سيستم امکان دسترسي آني به اطلاعات در خصوص طرح ها، امکان پذير مي شود.

** بنگاه هاي زودبازده

وي در خصوص اعتباراتي که از سوي بانک کشاورزي به بنگاه هاي زودبازده تخصيص يافته است، گفت: طرح هايي که از سوي اين بانک به آنها اعتباري تخصيص يافته است کمترين انحراف را نسبت به ساير بانک ها دارند. اين مهم بعلت نظارت دائمي از سوي کارشناسان بانک بر اجراي طرح ها ميسر شده است.

وي اظهار داشت: ناظران بانک از افراد متخصص در زمينه هاي کشاورزي بخش خصوصي هستند که در وزارت جهاد کشاورزي و يا بانک کشاورزي، فعال بوده اند.

وي تصريح کرد: در بخش بيمه گري، بانک از فارغ التحصيلان کشاورزي استفاده مي کند.

** فارغ التحصيلان کشاورزي

مدير امور اعتبارات وصول مطالبات بانک کشاورزي با اشاره به فارغ التحصيلان بانک کشاورزي گفت: سقف تسهيلات پرداختي به فارغ التحصيلان کشاورزي از 200 ميليون ريال به 300 ميليون ريال و در زمان حاضر به 400 ميليون ريال رسيده است.

وي سهم آورده سرمايه گذاري در طرح هاي کشاورزي که از سوي فارغ التحصيلان اين رشته ها در نظر گرفته مي شود را 10 درصد اعلام کرد و گفت: 90 درصد از اين سرمايه گذاري از طريق تسهيلات بانک، تامين مي شود.

بصيري يادآور شد: 20 درصد اين اعتبارات را فارغ التحصيلان مي توانند براي خريد زمين که نهاد اصلي در کشاورزي محسوب مي شود، هزينه کنند.

وي گفت: از سال 84 تاکنون 2 هزار و 500 ميليارد ريال اعتبار براي فارغ التحصيلان رشته هاي کشاورزي در نظر گرفته شده است و هفت هزار و 836 فارغ التحصيل از اين اعتبارات استفاده کرده اند. مبلغ اعتبارات پرداختي تاکنون يکهزار و 328 ميليارد ريال بوده است.

وي زمان بازپرداخت تسهيلات را وابسته به موضوع طرح دانست و گفت: برخي از طرح ها به يکسال و برخي ديگر به پنج تا هفت سال زمان براي بازپرداخت، نياز دارند.

** مطالبات معوق بانک کشاورزي

بصيري درباره مطالبات معوق بانک کشاورزي گفت: شرکتي از متخصصان بانکي کشور براي انجام اين مهم راه اندازي شده که براساس برنامه هاي تعيين شده اقدام به وصول مطالبات مي کنند.
مشاور مديرعامل بانک کشاورزي نيز در خصوص طراحي سيستم مکانيزه نظارت گفت: حرکتي نوآورانه از سوي بانک کشاورزي انجام شده که بزودي به تمام بانک هاي کشور تسري خواهد يافت.

"حميد بنائيان" افزود: طراحي اين سيستم تحت وب از سوي بانک کشاورزي بوده و بانک مرکزي و وزارت امور اقتصادي و دارايي در نظر دارند طرح هايي که از خط ويژه اعتباري استفاده مي کنند از طريق اين سيستم ثبت و نظارت شوند.

وي شروع طراحي سيستم يادشده را در سال 87 اعلام کرد و گفت: اين سيستم امسال مورد بهره برداري قرار گرفت. اين سيستم حدود 40 درصد صرفه جويي زماني را براي بانک کشاورزي ايجاد مي کند ضمن آنکه از افزايش ديوانسالاري اداري به طور يقين، جلوگيري مي کند.

بنائيان از راه اندازي سيستم ديگري به نام سيستم "داشبورد" در بانک کشاورزي نام برد و گفت: در اين سيستم مديران مي توانند تمام طرح هاي مصوب که هر روز در بانک کشاورزي انجام مي شود را مانيتور کنند و از آخرين اطلاعات نظير حجم سرمايه گذاري، ميزان اشتغال زايي طرح ها و برخي موارد ديگر مطلع شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: