پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 19 / پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۹۱۳۱
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۴
0
"سویچیرو هوندا"، مهندس ژاپنی، موسسه پژوهش فنی هوندا را به سال 1946 به منظور توسعه و تولید پیشرانه های احتراق درونی کوچک تاسیس کرد. هوندا در هوانوردی، قایقرانی، دوچرخه های کوهستان، صنعت رباتیک و سلول های خورشیدی نیز فعال است.

پول‌نیوز، مازیار دانیالی - هوندا شرکت ژاپنی چند ملیتی است که بیشتر به عنوان تولیدکننده ای پیشرو در زمینه موتورسیکلت و خودرو برای عرضه به بازارهای جهانی شناخته می شود.

به گزارش گروه بین‌الملل پول‌نیوز، هوندا در حوزه های دیگری مانند هوانوردی، قایقرانی، دوچرخه های کوهستان، صنعت رباتیک و سلول های خورشیدی نیز فعال است. ساختمان مرکزی این شرکت در میناتو، توکیو قرار دارد.

"سویچیرو هوندا"، مهندس ژاپنی، موسسه پژوهش فنی هوندا را به سال 1946 در نزدیکی هاماماتسو و به منظور توسعه و تولید پیشرانه های احتراق درونی کوچک و کارآمد تاسیس کرد. در سال 1948، شرکت هوندا موتور ثبت رسمی شد و تولید موتورسیکلت را از سال 1949 آغاز کرد. در همان دوران، هوندا دو مهندس به نام های "کیهاچیرو کاواشیما" و "تاکئو فوجیساوا" را استخدام کرد تا تخصص کسب و کار و بازاریابی را با دانش فنی خود ترکیب کند. همکاری نزدیک سویچیرو هوندا و تاکئو فوجیساوا تا زمان بازنشستگی آنها در اکتبر 1973 ادامه داشت.

نخستین موتورسیکلتی که تولید آن به طور کامل در شرکت هوندا صورت گرفت مدل D بود که در سال 1949 روانه بازار شد. هوندا C-100، موتورسیکلتی با پیشرانه کوچک در سال 1953 معرفی شد و تا سال 1959 پرفروش ترین موتورسیکلت در جهان بود. در سال 1959، شرکت تابعه هوندا در آمریکا تاسیس شد که از سال 1979 تولید موتورسیکلت و از سال 1982 تولید خودرو در این کشور را آغاز کرد. شرکت هوندا در مدت زمان کوتاهی رشد چشمگیر خود را شاهد بود و در سال 1964 به بزرگترین تولیدکننده موتورسیکلت جهان مبدل شد.

در شرایطی که هوندا رهبری تولید موتورسیکلت در سطح جهان را به خود اختصاص داده، اما در بازار خودرو نیز حضور قابل توجهی دارد . هوندا از سال 1963 تولید خودرو را آغاز کرد و نخستین محصول آن در این بازار مینی پیک آپ T360 بود. این خودرو از یک پیشرانه کوچک 356 سی سی بنزینی سود می برد. هوندا S500 نیز در اکتبر همان سال معرفی شد.

هوندا نخستین شرکت خودروسازی ژاپنی بود که برند لوکس اختصاصی خود به نام "اکیورا" را در سال 1986 معرفی کرد. در همین سال هوندا فعالیت خود در زمینه هوش مصنوعی و پژوهش رباتیک را آغاز کرده و در سال 2000 ربات آسیمو را معرفی کرد. در سال 1991، خودرو اسپرت NSX، نخستین خودرو تمام آلومینیومی مونوکوک با پیشرانه خورجینی شش سیلندر توسط هوندا معرفی شد. از جمله مدل های مطرح، مقرون به صرفه و با مصرف سوخت بهینه حال حاضر هوندا می توان به سیویک و آکورد اشاره کرد.

هوندا یکی از شرکت های مطرح ژاپنی است که محصولات خود را به آمریکا و دیگر نقاط جهان صادر می کند. افزون بر تولید موتورسیکلت و خودرو، هوندا در زمینه تولید تجهیزات باغبانی، پیشرانه های دریایی، قایق های شخصی، ژنراتور برق و ... فعال است. این شرکت در چندین کشور جهان دارای کارخانه های مونتاژ است و با چندین شرکت خارجی سرمایه گذاری های مشترک انجام داده است. "قدرت رویاها" شعار هوندا است که به خوبی می توان آن را در محصولات مختلف این شرکت لمس کرد.

افزون بر عنوان های ذکر شده، هوندا با تولید بیش از 14 میلیون پیشرانه احتراق درونی در سال از نظر حجم تولید، بزرگترین تولیدکننده جهان در این بخش محسوب می شود.


 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار