کد خبر: ۱۰۸۹۳
۲۷ آبان ۱۳۸۸ - ۱۴:۵۳
0
فرمانده سپاه تهران بزرگ از برپايي تجمع 100 هزارنفري بسيجيان در روز 5 آذر در ورزشگاه آزادي تهران خبر داد.
به گزارش فارس، سردار حسين همداني فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ صبح امروز چهارشنبه در نشست خبري كه در آستانه هفته بسيج در ستاد سپاه تهران بزرگ برگزار شد، با بيان اينكه ما هر كسي كه معتقد به مباني انقلاب اسلامي با هر سليقه‌اي كه باشد، بسيجي مي‌دانيم، گفت: سپاه محمد رسول الله(ص) توانسته است از بين 7 ميليون و 500 هزار بسيجي خواهر و برادر در تهران بزرگ، يك ميليون و 500هزار نفر از آنها را سازماندهي كند.

همداني با بيان اينكه در رويكرد جديد بسيج به دنبال سازماندهي همه اقشار در سازمان بسيج هستيم، گفت: در چند سال اخير سعي كرديم بنا بر تغيير وضعيت تهديدات به تهديدات نرم فرهنگي، نقش نظامي بسيج را كمتر و بيشتر تلاش خود را در حوزه مبارزه با تهديدات نرم فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي به كار بگيريم.

وي تصريح كرد:‌ از ميان 1ميليون 500 هزار بسيجي تهران بزرگ حداكثر 10 درصد آنها در حوزه نظامي در قالب گردان‌هاي عاشورا، الزهرا(س) و ذوالفقار فعاليت مي‌كنند و بقيه بسيجيان در حوزه مقابله با تهديدات نرم فرهنگي به كار گرفته مي‌شود.

* راه‌اندازي بسيج نونهالان و بسيج اقليت‌هاي مذهبي

فرمانده سپاه تهران بزرگ، با اشاره به حكم مقام معظم رهبري براي سازمان بسيج مستضعفين اظهار داشت: با اين حكم بسيج ديگر به عنوان يك نيرو و تحت يك فرماندهي كار نمي‌كند بلكه براي سازمان بسيج يك رئيس مشخص شد تا همه اقشار را بتواند در خود جاي دهد.

همداني با اشاره به سازماندهي 11 قشر در سازمان بسيج مستضعفين در طول سالهاي اخير، گفت: در رويكرد جديد و در آستانه دهه چهارم عمر بسيج تلاش داريم تا اقشار ديگري از جمله بسيج نونهالان،‌ نوجوانان و اقليت‌هاي مذهبي را شكل دهيم و تجربه 30 سال بسيج كمك كند تا گام‌هاي بلندي در اين زمينه برداشته و همه مردم شريف تهران را در بخش‌هاي مختلف بسيج سازماندهي كنيم.

وي با اشاره به اهميت توجه به بسيج محلات و بسيج دانش‌آموزي نيز اظهار داشت: مساجد به عنوان پايگاه بسيج محلات همواره مورد توجه ويژه قرار دارد و در بسيج دانش‌آموزي هم سعي داريم تا 20 ميليون نفر از كساني كه تحت اين عنوان قرار مي‌گيرند را سازماندهي كنيم.

فرمانده سپاه تهران بزرگ برنامه‌هاي بسيج در هفته اول آذرماه (هفته بسيج) را داراي دو بخش "مانور قدرت " و بخش "محتوايي و عمقي " عنوان كرد و افزود:‌ ماموريت بسيج اين است كه با بالابردن سطح بصيرت و آگاهي جامعه به عمق‌بخشي بيشتر انقلاب اسلامي كمك كند.

همداني با اشاره به وجود بيش از 7 هزار و 315 رده بسيج در سطح تهران بزرگ كه شامل پايگاه‌ها،‌ حوزه‌ها و كانون‌هاي مقاومت بسيج و گردان‌هاي عاشورا، الزهرا(س) و ذوالفقار هستند، گفت: در طول هفته بسيج سعي داريم بيش از 63 برنامه متنوع و پرمحتوا را براي بسيجيان اجرايي كنيم.

* ستاد جذب بسيج ده‌ها ميليوني در فضاي مجازي شكل مي‌گيرد

وي برنامه‌هاي روز اول هفته بسيج را برپايي همايش هاديان سياسي، همايش فناوري اطلاعات، نشست حلقه‌هاي صالحين، مسابقه كتابخواني و برگزاري نمايشگاه‌هاي متعدد فرهنگي عنوان كرد و افزود: ستاد راه‌اندازي بسيج ده‌ها ميليوني نيز براي جذب بيشتر بسيجيان شكل خواهد گرفت كه از طريق آن مي‌توانند در فضاي مجازي و بدون مراجعه به پايگاه‌ها و ثبت‌نام در بسيج مستضعفين عضو شوند و همه آموزش‌هاي عقيدتي و سياسي ونظامي نيز از اين طريق به آنها داده خواهد شد.

جانشين سابق نيروي مقاومت بسيج برپايي همايش فرماندهان پايگاه‌ها و ائمه جماعات براي همفكري بيشتر، افتتاح مركز تحقيقات و فناوري تهران توسط فاواي سپاه محمد رسول‌الله(ص) و همچنين نشست سياسي فرهنگي بسيجيان را از ديگر برنامه‌هاي روز اول هفته بسيج عنوان كرد.

* تاكنون 55 هزار نفر از نخبگان بسيجي را شناسايي كرده‌ايم

همداني با اشاره به تدبير مقام معظم در خصوص توجه بيشتر به موضوع علم، فناوري و نخبگان جامعه، با بيان اينكه در روز دوم كه سعي داريم با نگاه علمي برنامه‌هاي خود را اجرا كنيم، اظهار داشت: از سه سال قبل موضوع توجه به مخترعين و نخبگان بسيجي در دستور كار قرار گرفت و امروز بيش از 55 هزار نفر از آنان شناسايي شده‌اند.

وي به برگزاري همايش علمي تحقيقاتي دانش‌آموزان بسيجي در اين روز اشاره كرد و گفت: برخي از اين نخبگان با سرمايه شخصي اختراعات و ابتكارات خوبي انجام داده‌اند كه بسياري از آنها شگفت‌انگيز و كارآمد است.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با اشاره به برپايي همايش تجليل از نخبگان بسيجي و نيز نمايشگاه ابتكارات و اختراعات كه در همه رده‌ها برگزار خواهد شد، خاطر نشان كرد: سايت اينترنتي نخبگان بسيجي در روز دوم راه‌اندازي مي‌شود تا اين عزيزان ارتباط بيشتري با سازمان بسيج داشته باشند.

* نقش اصناف در دفاع مقدس توسط بسيج تدوين مي‌شود
همداني نشست نخبگان بسيجي در ناحيه قدس و برپايي المپياد علمي را از ديگر برنامه‌هاي روز دوم هفته بسيج عنوان كرد و افزود: سعي داريم تا تدوين نقش اصناف در دفاع مقدس را آغاز كنيم و در اين زمينه بيش از 10 هزار سوژه از كمك‌هاي مردمي در ايام دفاع مقدس تهيه شده است.

وي مراسم تجليل از نخبگان بسيجي، طرح آيه‌هاي تمدن و همچنين شناسايي و حمايت از استعدادهاي نخبه محروم جامعه را از ديگر برنامه‌هاي مهم بسيج عنوان كرد.

جانشين سابق نيروي مقاومت بسيج در خصوص برنامه‌هاي روز سوم هفته بسيج نيز به نشست علمي 120 نفر از هنرمندان بسيجي با موضوع هنر ديني اشاره كرد و گفت: همايش‌هاي با موضوع مقابله با جنگ نرم، مسابقه وبلاگ‌نويسي، نمايشگاه دستاوردهاي مقابله با تهديدات نرم، مسابقات فرهنگي وهنري، تجليل از هنرمندان بسيجي، افتتاح كانون‌هاي بسيج هنرمندان و نيز تشكيل گنجينه دفاع مقدس متشكل از آثار و اسناد 8 سال جنگ تحميلي را در دست اقدام داريم كه امسال يكي از اين كانون‌ها به طور كامل تجهيز خواهد شد.

* رزمايش پدافند غيرعامل بسيج در 6 مدرسه تهران بزرگ برگزار مي‌شود
همداني همايش خادمين و خيرين بسيج و اجراي طرح سنجش سلامت دانش‌آموزي در مناطق محروم اطراف تهران را از جمله برنامه‌هاي روز چهارم دانست و گفت: در اين روز رزمايش پدافند غيرعامل در 6 مدرسه تهران به صورت نمادين برگزار مي‌شود و بعد از هفته بسيج اين موضوع به صورت گسترده در تهران اجرا خواهد شد.

وي ادامه داد: ‌امسال 39 پروژه عمراني در سطح تهران شامل احداث حوزه‌ها و پايگاه‌هاي بسيج در دستور كار بود و در روز چهارم هفته بسيج نيز اعزام 50 گروه جهادي براي محروميت‌زدايي به مناطق محروم و مستضعف اطراف تهران اعزام مي‌شوند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با اشاره به اعزام تيم‌هاي پزشكي به مناطق محروم نيز اظهار داشت: 60 خودرو به عنوان كاروان جهيزيه براي اهدا به زو‌ج‌هاي جوان محروم و نيز سبد كالا براي در اختيار قرار دادن خانواده‌هاي مستضعف به مناطق محروم اعزام مي‌شوند و در اين ايام بيماران نيز به صورت رايگان در درمانگاه‌هاي سپاه تهران بزرگ ويزيت خواهند شد.

* تجمع 100هزار نفري بسيجيان 5 آذر در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود
همداني تجمع 100 هزار نفري بسيجيان در ورزشگاه‌ آزادي را از مهمترين برنامه‌هاي هفته بسيج عنوان كرد كه روز 5 آذر برگزار خواهد شد و افزود: براي اين كار از شب قبل از مراسم يك ميليون نفر از بسيجيان به پايگاه‌هاي خود فراخون مي‌شوند كه از اين ميان يكصد هزار نفر براي شركت در تجمع بزرگ 5 آذر انتخاب خواهند شد.

وي اهداي گل به شهروندان، غباررويي از مزار شهدا، به صدا درآمدن زنگ بسيج مستضعفين در مدارس، برگزاري دعاي كميل، تجليل از بسيجيان نمونه و برپايي نمايشگاه عملكرد سي ساله بسيج در ناحيه شهيد بهشتي را از ديگر برنامه‌هاي روز پنجم هفته بسيج معرفي كرد.

جانشين سابق نيروي مقاومت بسيج افزود: در روز جمعه بسيجيان با حضور در دعاي ندبه، مسابقات قرآن و برپايي ورزش در محلات و پارك‌ها، برنامه‌هاي اروز ششم را اجرا كرده و يك هزار نفر از دوچرخه‌سواران بسيج نيز به صورت نمادين در نماز جمعه شركت خواهند كرد.

همداني زيارت خانواده شهدا و ايثارگران، برپايي يادواره شهدا، همايش عفاف و حجاب و همچنين همايش "بسيج، انرژي و اصلاح الگوي مصرف " را با موضوع صرفه‌جويي در برق و بنزين از ديگر برنامه‌هاي آخرين روز هفته بسيج عنوان كرد.

* بسيج ساخت 500 هزار واحد مسكوني دولت را برعهده گرفت
وي در خصوص طرح محروميت‌زدايي بسيج از روستايي‌ها و مناطق محروم ضمن تقدير از تلاش بسيجيان در اين زمينه با بيان اينكه ‌گاهي با حضور در اين روستاها شرمنده مي‌شويم كه هموطنان ما در چنين وضعي زندگي مي‌كنند، گفت: بايد تلاش بسيج در زمينه محروميت‌زدايي مستمر و متداوم باشد.

فرمانده سپاه تهران بزرگ در خصوص اصلاح الگوي مصرف نيز تصريح كرد:‌ اين امر از سالهاي گذشته مد نظر بسيج بوده و حتي در بسيار از مواقع، طرح‌هاي عمراني كه با هزينه‌هاي زياد روبرو مي‌شوند باكمك بسيج اين هزينه‌ها كم شده و براي مثال از يك ميليون و 500 واحد مسكوني كه سال قبل توسط دولت ساخته شد، 500 هزار واحد آن را بسيج تقبل كرد كه اين امر با كمترين هزينه صورت گرفت.

* قرارگاه فرهنگي بسيج در تهران بزرگ راه‌اندازي مي‌شود

همداني با اشاره به راه‌اندازي قرارگاه فرهنگي بسيج تهران، اظهار داشت: فرماندهي اين قرارگاه به عهده فرمانده سپاه تهران بزرگ قرار دارد و ما به رده‌هاي مختلف بسيج ابلاغ كرديم كه مي‌تواند 70 درصد از بودجه خود را در مقولات فرهنگي خرج كنند.

وي همچنين از احداث بيش از 10 موسسه فرهنگي غيرانتفاعي بسيج تا سال آينده خبر داد كه كار آنها واگذاري فعاليت‌هاي فرهنگي به بسيجيان است.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با اشاره به اهميت پرداختن به موضوعات فرهنگي گفت: از آنجايي كه دولت محترم رويكرد خود رد سفرهاي استاني جديد را رويكرد فرهنگي عنوان كرده است،‌نامه‌اي خطاب به رئيس جمهور نوشتيم تا يك تيم متشكل از بسيجيان همراه دولت باشد و به فرماندهان سپاه‌هاي استاني نيز ابلاغ كرديم تا طرح‌هاي فرهنگي خود را آماده كنند تا در دولت مصوب شود.

همداني با بيان اينكه بسيج همواره به عنوان بخشي از سپاه مطرح بوده است، گفت: بسيج در سالهاي اول انقلاب به عنوان يك معاونت در سپاه عمل مي‌كرد كه بعد از جنگ تبديل به يك نيرو شد اما اين امر نيز تمامي نيازهاي بسيج را محقق نمي‌كرد و با تغيير و تحولات صورت گرفته در ساختار سپاه شاهد شكل‌گيري 31 سپاه استاني به عنوان 31 سپاه بسيج هستيم و تمام تلاش ما نيز اين است تا توان بسيج را بالا ببريم و درحالي كه طي سي سال اخير 1ميليون و 500 هزار نفر از بسيجيان سازماندهي شدند، قصد داريم تا سال آينده اين تعداد را صد در صد افزايش دهيم.

* بسيجيان با رعايت اصول مي‌توانند در مسايل سياسي شركت كنند
وي در خصوص فعاليت‌هاي سياسي و انتخاباتي بسيجيان نيز اظهار داشت: با تدبير حضرت امام(ره)، تشكل بزرگ بسيج مستضعفين با رويكرد سياسي، فرهنگي، امنيتي و حتي نظامي و با حضور همه مردم شكل گرفت كه اين بسيج شاني بالاتر از همه گروه‌ها و احزاب دارد.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با بيان اينكه همه احزاب و گروه‌ها داراي خط قرمزي هستند و احزابي كه در مقابل نظام بياستند صلاحيت ادامه كار را نخواهند داشت، خاطرنشان كرد: مبنا و اساس سازمان بسيج نيز اصولگرايي و اصول نظام و انقلاب اسلامي است و با توجه به اينكه مطابق تدابير مقام معظم رهبري اقشار مختلف بسيج استقلال نسبي دارند، بسيجيان مي‌توانند بر اساس مباني و اصول بسيج از كانديداي خاصي حمايت و يا با آنها مخالفت كنند.

همداني با بيان اينكه گاهي ممكن است در اين خانواده بزرگ برخي اشتباهات رخ دهد، افزود: با افراد خاطي برخورد شده و تنبيه مي‌شوند و بسيج در اين زمينه با قوه قضائيه همكاري مي‌كند.
همداني تاكيد كرد: هر بسيجي كه براي دفاع از مردم در هر عرصه‌اي وارد مي‌شود بايد عملكردي در چارچوب اصول داشته باشد و در انتخابات و عرصه سياسي بايد دقت شود كاري نكنند كه به اين اصول و ارزشها خدشه وارد شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: